• direct message ya da direk mesaj da olabilir.
  • almanyada sik gorebileceginiz kozmetik magazasi. fiyatlari turkiyeye gore nispeten ucuz olup icinde envai cesit kozmetik ivir ziviri barindirir: akne ustune yapistirilan minik bantlardan tutun da anti bakteriyel pudraya kadar...

(bkz: female multiple orgazm)
  • twitter'da özel mesaj sistemine uygun görülmüş olan über isim.
  • almanya'yı sevme sebebi. neredeyse her köşe başında gördüğüm kozmetik ürünler satan bir yer. hobi ve watsons gibi diyebiliriz. fiyatları ise çok çok ucuz. ruj, parfüm, saç boyası, saç maskesi, cilt bakım ürünleri... kendimi kaybettim görünce. fakat fiyatları çok ucuz olunca kıllandım ve çok fazla şey almadım. türkiye'ye dönüp aldığım ürünleri kullanmaya başlayınca da çok kaliteli olduklarını anlayıp neden tüm paramı yatırmadım diye saç baş yoldum. bir de bunların hediye paketleme reyonları var. envai çeşit hediye kaplama şeyleri mevcut. poşetlerin bile parayla satıldığı almanya'da bunu görünce çölde su bulmuş gibi sevindiğimizi ve sömürdüğümüzü de atlamamalıyım tabii.
  • payback kartı* diye bir realiteye sahip müessese.
    kasiyer her defasında soruyor bu karta sahip olup olmadığımızı. ben daha bir allahın kulunu görmedim ki çıkarsın "bende var arkadaş, al buyur" desin. kim basmış bu kartı, kim almış zamanında, hiç bilmiyorum. ama öyle bir hali var ki müessesenin, sanırsın o kart olsa, aldığın 1 paket ıslak mendil, 2 tane kamil nemlendirici kremin yanında araba kazanıyorsun. kartı öyle bir önemseme durumu... yok lan işte, yok! opet kart var bir tek, parolu iş yerlerinde, koçtaş'ta* falan geçiyor. başka yok!

not: sevgili max* yine boş durmamış, bunu da almış. kart numarası da sarı bill şifresinden hallice.
    http://www.payback.net/…o_cards/maestro_dm_card.jpg
  • drogerie markt. almanya da 936 ve avusturya da 347 adet subesi bulunan ,1973 götz w. werner in ilk subesini 29 yasındayken karlsruhe de kurdugu sınırlı sorumlu şirket.
  • 3-4 euro'ya güneş kremleri, koruyucuları, yağları satan firma.
  • türkiye'de de mağaza açmasını sabırsızlıkla beklediğim kozmetik mağaza zinciri. dm nin kendi markası balea ürünlerinin fiyatları süper ve kalitesi de iyidir. kendini kaybedip gereksiz şeyler alma olasılığı da bu ölçüde yüksektir. söylentiye göre istanbul'da da varmış mağazası ama nerde bilemedim
  • twitter kültürünün özel mesaj anlamında kullandığı kısaltma. (bkz: direct message)
hesabın var mı? giriş yap