• geçenlerde en çok otlanılan sigaralar dalında yaşam boyu onur ödülü almıştır.
  • dudak yalama sebebi.
  • herseyin bir cıkıs hikayesi vardir ya djarum unki de yazılmazsa olmaz. hikayemizin bas kahramanı endonezyalı bir amca. endonezyalı amca ciğerlerinden çok rahatsızdır, sürekli öksürür ancak bir türlü tanı konulamaz. sonunda bir doktor endonezyalı amcaya karanfil içeren bir krem verir ve bunu bagrına sürmesini söyler. karanfilli krem gercekten de işe yarar ve endonezyalı amca kendisini daha iyi hisseder. bunun üzerine dışardan sürdügüm karanfilli krem bu kadar işe yarıyorsa, karanfili ciğerlerime çekersem çok daha çabuk iyileşirim der ve djarum bu şekilde doğar. endonezyalı amcanın akibetini bilmiyorum ama bu hikayeyi pek sevgili biri anlatmıstı bana...
  • djarum un nikotin oranı normal bir sigaranın iki katıdır, ve garip sigaramsı tanımına layık görülenin gerçek tanımı kretek dir. sadece içimi kolay olduğundan hafifmiş gibi gelir. tüm beyin hücreleri arada oksijen oksijen diye bağırıyor olsa gerek.
  • özenti paratoneri olduğunu düşündüğüm vasat tütün mamülü. sigara içmeyi karizmatik bulan ve sırf sigara kullandığı için bir kızın ondan hoşlanacağını düşünen insan sigarasıdır.
  • bir queensrychein bir de bu sigaranin nasil okunduguna bu kadar kafa yormusumdur herhalde. saniyorum ki insanlar almadan once evde, agizda geveleme egzersizleri yapiyorlar.
    "ohm djrm istyrm"
    "bi pket jrm"
    "su sigaradan!"
    carum diye okunuyormus meger*
  • karanfillisini elimde gören arkadaşımın "o ne lan? zenci yarrağı gibi" demesiyle, bir daha içmemeye yemin ettiğim ciğer siken sigara.
  • icimi guzeldir hostur fakat normal sigaradan 1000 kat zararlidir. filtresindeki parcaciklar gelir bogaza, akcigere yapisir, kanatir, adami oldurur alimallah. bu nedenle kimi yorelerde yasaklanmistir.
  • bir tür sosyal içicilik ürünü. sigara tiryakisi olmaktan korkup da sigara içiyormuş gibi yapmak arasında gezinenlerin favorisidir. zaten o ağır mı ağır tadı ve kokusunu bir tek araftakiler beğenebilir.
    kanımca djarum kokusundan tiksinilme oranları üzerine bir anket yapılsa, tiksinenlerin %20sinin sigara kavramından nefret edenler, kalan %80'inin ise günde iki paket normal sigara içenler olduğu sonucuna varılacaktır. yemin ediyorum, şu djarum kokusunun fenalığı yüzünden, yıllardır pasif içicilere ne menem bir eziyet yaptığımızın farkına vardım. her birinden ayrı ayrı özür dilerim.
  • ya valla bunun karanfillisini iceni sikecem ama artik arkadas, en nefret ettigim sey oldu la resmen.
hesabın var mı? giriş yap