• amerika'da başlayıp tüm dünyayı kasıp kavuran ekonomik krizi * bir şifacının gözünden ve yıllar öncesinden görüp yazan pako abi'nin başyapıtı. ölümsüz adıyla çevrilen bu eser kriz ortamı da göz önüne alınırsa şaşırtıcı bir şekilde ikinci baskısını yaptı ve üçüncü baskıya doğru gidiyor. kriz neden çıktı, nelere gebe. eğer bir fikir sahibi olmak isteniyorsa mutlaka okunmalı. ayrıca okuyanları kuantum alemlerinde, paralel evrenlerde bir gezintiye de çıkarıyor. mutlaka edinilmesi gereken bir kitap.
  • taoizm ve kuantum fiziği üzerine kurulmuş matrixvari kitap.
    okuyucuyu merak içinde bırakan, kendini bir solukta okutan bir akıcılığa ve konu bütünlüğüne sahip. eğer kuvvetli bir empati yeteneğiniz varsa kitabın baş kahramanı douglas cole'un trajedilerinden dolayı bunalıma girebilirsiniz. sağlam bir psikoloji ile okumak gerek.
  • christophe m. saber'in 2014 yılında yazıp, yönettiği, disiplin konusunu, markette küçük çocuğuna tokat atan bir baba ve bir başka müşteri arasında geçen tartışmanın, marketteki herkesin konuya dahil olmasıyla beraber büyüyen bir kaosa dönüşmesi üzerinden anlatan, 12 dakikalık, kısa filmi.
  • kapanış parçası hoş olan bir hentai. çizimleri gayet iyidir. takuro hayami isimli genç, sadece kızlar yurdu olan bir okula transfer olur ve olaylar gelişir.
  • teknolojik holivut harikalarıyla "matrix"vari bir şekilde çekilebilirse, gerçekten harika bir film olabilecek kitap.
    matrixteki gibi içerisine felsefik bir boyut yada ideolojik bir olgu koymaya zorlanmanızada gerek yok, tüm argümanları içerisinde sapa sağlam durmakta.

film olarak izlemeyi gerçekten arzu ettiğim enfes kitap.
    "beach" en iyi satanlardayken okuduğumda "kesin filmini yaparlar ve kesin bi boka benzemez" demiştim kısmen öylede oldu, ancak iyi bir elde (david fincer, christopher nolan vs.) enfes olacağına eminim..
  • nine inch nails'in en guzel sarkilarindan biri olmasini gectim, dunyada yapilmis en iyi sarkilar listesine de cok net ust siralardan girebilir kendisi. bugunku elektronik coplugunun dahi cocuklari daha portakalda vitaminken trent reznor vardi. sarkinin sozune nerede baslayacagini bilemeyip mikrofona oguren bir trent reznor. (yerim.)

simdi gidin ve en sevdiginiz insana "i don't know where i end, and where you begin" diyiverin.
  • nine inch nails'in the slip'e de koyduğu parçası. piyanosunu ve şaşırmış efekti ile giren vokali sevdik en çok.

am i
    am i still tough enough?
    feels like i'm wearing down (down down down down)
    is my viciousness losing ground (ground ground ground ground)
    am i taking too much?
    did i cross the line? (line line)
    i need my role in this
    very clearly defined

i need your discipline
    i need your help
    i need your discipline
    you know once i start i cannot help myself

now it's starting up
    feels like i'm losing touch
    nothing matters to me
    nothing matters as much
    i see you left a mark
    up and down the skin (skin skin)
    i don't know where i end
    or where you begin

i need your discipline
    i need your help
    i need your discipline
    you know once i start i cannot help myself

i cannot stop myself
    once i start i cannot stop myself

and you know
    and you know
    and you know
    and you know

i need your discipline
    and you know
    i need your help
    i need your discipline
    and you know
    because once i start i cannot stop myself

i need your discipline
    and you know
    i need your help
    once i start i cannot stop myself)
    i need your discipline
    and you know
    because once i start i cannot stop myself

and you know
    and you know
    i need your discipline
    and you know
    i need your discipline
    and you know
    cannot stop myself
  • (bkz: disiplin).
  • king crimson'ın 80'li yıllarının sound'una kamufle olurken kaliteden asla ödün vermediği albümü.
  • paco ahlgren'nin lsd'ye özendiren kitabı.

okuduğum günden beri, ki 4-5 sene olacak, lsd adı duyduğumda, kitaptaki karakterin dağlık, yeşil bir yerde, gece, yıldızların altında lsd ile patlayıp "ben bir hiçim, baksana küçücüğüm" tribine girip mutlu olduğu aklıma geliyor ve ben de istiyorum aynısından.

güzel bir kitap. okuduğum dönemde hayatımı çok ama çok etkilemişti. adam fawer havası var biraz. ama ben paco'nun daha iyi olduğu kanısındayım.
hesabın var mı? giriş yap