• şimdilerde biz real madrid'e, mençıstır yunaytıd'a, barselona'ya filan bakıp bakıp iç geçiriyoz ya hani, bu takım cm01-02'nin los galacticosudur işte. barselonası, mençıstırıdır. tsigalko nam bir adam var mesela kadrolarında. en formsuz sezonunu 40+ golle tamamlıyor. insan değil. ve sonra sergey nikiforenko.. koy amc'ye, yaslan arkana. minimum 15+gol, 30+ asist. anatoly timoşcuk mesela.. dmc. 9 forvet çıkar sahaya istersen, bu adam varsa savunmanda gol yemezsin. süperkahraman herif. ordan oraya ışınlanıyor resmen. kalecileri de fena değildi. ha kendi hallerine bıraktığın vakit, teknik direktörlerinin vizyonsuzluğu nedeniyle, pek bir şey yapamıyolardı o ayrı. ancak sen alıp oynatacan da bir yerlere gelecekler, adlarını dünya duyacak.

çok zaman geçti. silinmeye yüz tuttu hatıralar. saalerce oynadığım, kimi zaman oturduğum yerden kalkıp 1 dakikalık saygı duruşunda bulunduğum anları yaşatan menejerlik simülasyonuna vakit ayıramıyorum artık eskisi gibi. özlüyorum allah içün. o günlere dair en önemli ayrıntılardan biridir işte bu takım. bir de roma var ama o konuya girmek istemiyorum. zira senelerce 11 kişi birleşip bana girdiler.

eklenti; nikiforenko shaktar soligorsk deyu bir takımda oynuyordu, dezenformasyon yaratma göstere göstere deyu mesajlar alıyorum. tamam abi.
  • bundan 8 yıl önce şampiyonlar ligi 2. ön eleme turunda trabzonspor'la karşılaşma durumu vardı, ilk turda anorthosis famagusta'yla eşleşmiş, ilk maçta 1-1 berabere kalmış, rövanşta da 1-0 yenilerek elenmişler, sonrasında olanlar da malum, adamlar trabzonspor'u eleyip üstüne bir de alıp yürüdüler, ilerleyen yıllarda şampiyonlar ligi'ne falan katıldılar. kısmet bugüneymiş.

şu 2 yılda belarus takımlarıyla türk takımları 3 kez eşleşmişti * * *, üçünde de türk takımları tur atlayan taraf oldular. bu takımın da akıbetinin diğer belarus takımlarınınki gibi olacağını düşünüyorum. he klasik olacak ama liglerinin devam ediyor oluşu bir avantaj, o yüzden trabzonspor için mutlaka zor olacaktır. ama ben trabzon'un 2 ayaklı seride, bir beraberlik bir galibiyetle turlayacağını düşünüyorum.
  • besiktasla eslestigi sezon kaleci fevzi tarafindan kale direklerinin normalden bir karis alçak oldugu iddia edilen stadyumun sahibi takim. ayrica fevzi'nin "normalde üst direge degmem için parmaklarimin ucuna basmam gerekiyor, ama buna rahatlikla degebiliyorum." tesbiti ve eliyle kale diregine degdigi görüntüsü, genç fevzi'nin genç ve yarma fevzi'ye dönüstügünü anlamama yardimci olmustur.
  • zamanında beşiktaş'ın deplasmanda 1-1 kalıp,kendi sahasında bir şekilde(1-0,2-0 gibi) yenerek elediği takım.

taraftarları susup,birden kuyruklarına basılmış gibi aynı tezahüratı yapmalarıyla aklımda kaldılar.

-....
    -bıdı bıdı bıdı bıdı dinamoo dinamo diiinaamooo..
    -....
    -bıdı bıdı bıdı bıdı dinamo dinamo dinamooo..
    -....
  • kendi evinde 4-0 yendiği zenit'e deplasmanda 8-1 kaybeden takım. zenit, 72'de skor 2-0'ken 10 kişi kaldı ve iki gol daha bulup maçı uzatmaya taşıdı. dinamo, 4-1'i bulmasına rağmen işini sağlama alıp dört gol daha yedi. 120+2'de bir de kırmızı kart gördüler.

adamlar zenit'le 210 dakika mücadele ettiler. ilk 90'ında 4-0 kazandılar, takip eden 120 dakikada 8 gol yemeyi başardılar. muazzam.
  • 1995/96 sezonu uefa kupası 2.tur rövanş maçında werder bremeni 2-1 yenme başarısı göstermiş takımdır.
  • bu 2 takımın maçında şike var ama bence bu 8-1 biten maç da değil 4-0 zenith in kaybettipği maçta şike var... zenith in bu takıma 4-0 yenilmesi şike ile olur ancak.
  • 72. dakika 10 kişi kalmış zenit takımından 6 gool yemeyi başaran efsane takım.*
  • artık haberlerde "başkent temsilcisi" olarak anılmanın ötesine geçemeyen dandik takım.

bate'yi bir kenara koyuyorum zaten ama artık soligorsk-dinamo brest ikilisinin de gerisine düştüler. soligorsk istikrarlı olarak ilk 3-4'e giren bir takım, arada kupa aldıkları veya finale yükseldikleri de oluyor. dinamo brest zaten geçen sezon bate hegemonyasını sonlandıran takım. bu dinamo minsk ise her geçen sezon daha da vasat, sıradan, dandik bir takıma dönüşüyor. lukaşenko mu uyuz oluyor bunlara nedir ben anlamadım, belarus gibi iki dönüm tarlası olan adamın köy takımı kurup şampiyonluğa oynayabildiği memlekette bu kadar köklü bir camianın böyle rezil olması çok ilginç.
  • trabzonspor'un sampiyonlar ligi 2. tur ön elemesinde çok büyük ihtimal rakibi
hesabın var mı? giriş yap