• bu seneki form durumu vesilesiyle değil mesut tüm takım feda edilir. o yüzden hiiiç laga luga yapmaya gerek yok beyler. altay nasıl kalede tek seçenek ise kendisi de 10 numarada "bu sene" tek seçenektir. tek başına kaç maç kazandırdı. bu adamın "beni 10 numara oynatın" demesi için daha ne yapması gerekir?

mesut özil'in şu anki kondisyon durumu ilk 11 için yeterli değil. mesut nasıl oynar? tıkanmış maç olur, rakip kaleye yığmışsındır oyunu, alırsın 75'te. bu kadar. elinde gol + asist yapan maden gibi topçu var. onu en iyi yerinde oynatmak zo-run-da-sın!
  • hakkında yazılan çizilen veya espri malzemesi yapılan her şeyin hikaye olduğu yunan topçu.

normalde beşiktaşı da ilgilendiren bir konuya bağlı değilse 2 rakip takım ile ilgili/bağlantılı herhangi bir başlığa yazmam ama bu sefer işin içine siyaset de girince dayanamadım.

debeye giren bu entry'yle birlikte başlığı altında olsun, sosyal medyanın diğer mecralarında olsun yazılan, çizilen, pozitif anlamda espri konusu olan her şey polyanna dille yazılmış hikayelerden ibarettir. bu coğrafyanın gerçekleriyse bambaşkadır.

fenerbahçe'yi geçtim türkiye cumhuriyeti'nin gelmiş geçmiş en en büyük 3 isminden biri olan, türk kimliğine sahip, türkiye a milli futbol takımının da efsanelerinden olan rum asıllı istanbullu türk futbolcu (bkz: lefter küçükandonyadis)'e yapılanlar oradayken 3-5 maç iyi oynadı diye daha dün bu ülkeye gelen ve aldığı maaş hariç hiçbir tutunacağı dal olmayan dimitrios pelkas üzerinden yapılan güzellemeler yalan dolandan ibarettir.

bu ülkede (bkz: lefter küçükandonyadis) gerçeği varken yapılan her yorum laf-ü güzaf'tır.

ya gerçeklikten uzak ve saflık derecesinde iyi niyetlisiniz ya da dünyadan bihabersiniz. bu ülkenin de çomarını çok hafife alıyorsunuz arkadaşlar.
  • izmir’de zafer görmüş ilk ve tek yunan.
  • bu adama paha biçen, satılmasını konuşan, üstünden kar hesabı yapan dombilidir, kerestedir, haytadir, hergeledir.

bu adam kalsın. bu adam formayla özdeşlesecek bir havaya sahip. bu adam yunanistan. bu adam atanmış stoç. bu adam alex'in keyfini hatırlatıyor.

muhasebeci misiniz amk kim iyi oynasa milyon yurolara satma hayali kuruyorsunuz. esnaf misiniz taraftar mi belli değil. bazi topçular satilmamali. elif elmas satılsın mesela, ama vedat gitmemeliydi. mesela altay da satilmamali. vedat'i sattin kimi aldin? ozan'i ederini bulunca sat. her senesi değişik bir adam.

belgaz'i satma aga. bayrak adam olsun. adına besteler yapılsın. burda bıraksın futbolu. endüstriyel futbolun da köpeği olmaya gerek yok. evet, futbolda transfer gelirleri çok önemli. peki ne icin? daha iyi olmak, topçular almak için. bunu satıp kimi alacan acaba? para kazanıp biriktirmek için değil.

futbol bir sahne gösterisi gibi. sahnede iyi oyuncular olmalı. taraftarı gazlayacak, onları tribüne çekecek isimler olmalı. bak alex'e, hagi'ye. mesela musleralar asla satılmamali. yemişim parasını. salak topçulara salak paralar ödemeyerek ekonomi yap be bi kere de. elma armut mu lan bunlar alayını satalim. belgaz'i satan takımı satar ulan. ne istiyorsa verin satmayın.

12 adaları savaşıp yunandan geri alip belgaz'in üstüne yapalım gerekirse aga.

debe edit; söz, müzik esime ait, nefes isimli şarkıya bi göz atmanızı rica ederiz.

https://youtu.be/t5mrbcwb-p8

ikinci sarki yolda. en kısa zamanda paylaşacağım.

(bkz: begum kaygusuz)
    desteklere şimdiden teşekkürler.
  • şampiyonluk arsenalden gelebilecek adamlarla değil arsenale gidebilecek adamlarla kazanılır dedirten topçu.
  • gol attı diye yazmış olmak istemiyorum ama gerçekten yukarıda yazanlarla farklı maçı izliyorum, adamın müthiş bir oyun görüşü var, kaç tane araya pas attı sayamadım.

şut denemesi de güzel yani gole yatkın bir oyuncu, elbet o toplar da denedikçe girecek.

1 maçta kesin bir şey söyleyemeyiz ama bence faydalı bir transfer izlenimi yarattı.
  • samimi söylüyorum bu adamın varlığı beni olası bir türk-yunan gerginliği konusunda rahatlatıyor. birisi endişeyle yanıma gelip dese ki yunanistan'la savaşın eşiğindeyiz, uzaklara bakıp "pelkas" demekle yetinirim. şu çocuk yanına gekas ve bakasetas'ı da alarak şöyle yüksekçe bir yerlere çıksın mikrofonla, iki tarafa da sağduyu çağrısı yapsın, ortalık yatışır gibime geliyor. en azından hasar çok daha az olur.

bu tarz genelde aramızın "bozuk" olduğu ülkelerden oyuncular ülkemizde başarılı olunca ben daha bir mutlu oluyorum. umarım futbolculuğunun yanında karakteriyle de ülkemizde iz bırakan, taraflı tarafsız herkesin sevip saygı duyduğu, baklavaya sahip çıksa bile saygımızdan ses etmeyip "tamam abi öyle diyorsan..." diye susacağımız tarzda güzel bir adam kazanırız yıllar içinde. çok büyük geçmiş olsun, yolu açık olsun.
  • fenerbahçe formasını 2 haftadır giyiyor olmasına rağmen kendini yerden yere atan, oyundan çıkarken deli dehşet hareketler yapan trakya kızanı. kanımızı kaynatmıştır kendisine...

ayrıca (bkz: yunanistan)
  • anadolu takımları ismi bilinmeyen iyi bir futbolcu aldığı zaman, büyük takımlar neden bulamıyor, hep emeklilige gelmiş topçular alınıyor diye veryansın edenlerle, bu ve benzeri transferlere burun kıvıranlar muhtemelen aynı tipler. genelde komşudan gelenlerin başarılı oldugundan yola çıkarak umutlu olduğum oyuncudur.
  • pelkas senin deden yüzmesin diye tekne ile göndermiştik zaten koçum benim.
hesabın var mı? giriş yap