aynı isimdeki diğer başlıklar:
  • vitamin eksikliğinden kaynaklanabilir.
  • yemek yerken sürekli acıdığı halde aynada bakıp bakıp nerde olduğu görülemeyince iyice bir gıcık olunuyor buna.
  • dilin uç kısmında olanlar da fena acıtır ama bir nebze tolere edilebilir. asıl hasarı arka kısımlarda olan, azı dişine değen dil yaraları verir. gerçek ızdıraptır o, azaptır o. iştahtan keser, iletişimden soğutur.
  • bunun acısı, yanağın iç tarafını aynı yerden defalarca ısırmanın acısıyla yarışır. ağzımın huzuru kalmadı yeminle. günlerdir çektiğim cefayı bir ben bir allah bilir. arabeske bağlayışım başlıktan değil acımdandır gülüm, bu başıma gelen yarabdandır. dil yarası diğl yarasığğğ.
  • kabir azabı. bi insan yemek yerken ağlar mı lan!

- yemeği beğenmediniz mi beyefendi?
    - bilakis. çok lezzetli. bööhüüüüü...
    - ağlıyorsunuz ama.
    - sevinç göz yaşları bunlar.
  • en kötü yaraymış gerçekten de.

iki gün önce, dilimin sol arka kısmında yara oluşmuş. beyaz beyaz ufacık sivilce gibi bir şey. ama iki gündür ne rahatça bir şey yiyebiliyorum, ne konuşabiliyorum. dilimi her oynattığımda yara tam da dişlerimin sivri yerlerine sürtüyor. sürekli kendini hatırlıyor ve iyileşmek bilmiyor. bıktım artık.
  • arasıra çıkan sanki dilimde bir leblebi varmış gibi hissettiren, konuşmayı değiştiren, sürekli acıyıp insana hayatı zindan eden iğrenç bir şey.
    (bkz: yazmayı konuşmaya tercih etmek)
  • (bkz: pamukcuk)
  • bir sozlu saldiri ya da satasmadan alinan yaraya da denir. orhan gencebay in da degindigi gibi en aci yaradir. hatta bazen soyle seyler soylendigine tanik oluruz: "ahhh keske vursaydi, oldurseydi beni de o lafi etmeseydi!"
  • en çok acıtanın bu olduğu söylenir. oysaki göz yarası daha bir ağırdır. yine de "kör olasın!" denmez. "haa.. bu da böyleymiş" denir.
hesabın var mı? giriş yap