• zihni bir noktaya yoğunlaştırmak. beynin el feneri.
  • zaferlerin kıyısından dikkatsizliği ve disiplinsizliği yüzünden göz göre göre dönen herkesin uğruna ömür adadığı yaşam obsesyonu.
  • orhan pamuk'un son kitabıyla ilgili söyleşisini dinleyince bunu bi sevgi belirtisi olarak imlemek istedim. eşi asli hanim'in her hareketini ruh hali ile eşleme konusundaki dikkati ve tabii "akıllı aslı" tabiri:) kendi yakın arkadaşlarımla diyaloglarimizda da dikkati işaret eden bu tarz ayrıntıların beni mutlu ettiğini düşündüm sonra. biraz daha ileri gideyim madem dikkat, şefkat ve sevginin mütemmim cüzü ya da ikisi varsa üçüncüsü de kesin var.
  • 'ne var yine .mina koyim'in deniz kuvvetlerindeki karsiligi.
  • bir şeyle daha etkin biçimde uğraşabilmek için öteki şeylerden çekilmek.
  • dikkat reklamları vardı bir zamanlar trt de... garip, çarpıcı, kulak tırmalayan bi müzikle başlardı.
  • tgrt' de yayınlanan garip program, bu akşamki bölümünde türkiye'deki defineleri açıklayacaklarmış, kazma kürek elimizde bekliyoruz...
  • tgrt'de yayına yeni başlayan, yandan yemişçesine iddialı fasulyeden haber programının adı. "dikkat".
    aykut oray'ın sunduğu programın bu geceki bölümünde, yaşlı amcalarla evlendirilen zenci gelinler, dayakçı patron, bedava kontör gibi bomba` :balon ` haberler yer almaktaydı.
    dayakçı patron bölümündeki bir ayrıntıyı paylaşmak isterim. efendim, sözde gizli kamera ile zalim patronun çalışanlarını nasıl dövdüğü, nasıl masanın üzerinde falakaya yatırdığı, nasıl saçlarından tutup sürüklediği vs. tespit edilir. daha sonra aykut oray bu görüntüleri içeren kaset ile dayakçı patronun bürosuna gider ve hesap sorar. bu sırada dayakçı patronun bürosunda duvara asılmış bir yazıya kamera zoom yapar. yazıda "nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir." yazmaktadır. bu da bu işyeri sahibinin mottosudur` :mottoysa koy sepete ` anlayacağınız.
    işte böylesine çirkin ayrıntılar ile bezenmiş nur topu gibi bir balon haber programımız daha oldu. darısı nicelerinin başına ....

http://www.tgrt.com.tr/images/yayin/dikkat.jpg
  • hazir ol'dan hemen once, askerlerin gecmesi istenen konum
  • cekmek icin cok maymunluk yapilir bazen.
hesabın var mı? giriş yap