• açıkhavadaki konserin son anlarında elinde kamerayla sahnenin arkasından gelen solistimiz campino, insanları çekmeye başlayınca olay yağmalanmayla son buldu, galyana gelen "punk"lar sahneye fırlayıp, zildi, mikrofondu gitar sapıyıdı ne buldularsa kapıştılar. zavallı adamlar bişey de diyemedi.. bir de ordan görevlilerden biri, mikrofonunu kaptırmadan az önce "arkadaşlar sahnede elektrik var, kablolar var, biriniz çarpılırsa hepimiz çarpılırız" diye bağırınıyodu...
  • super alman punk rock grubu, turkiyede bi ara bi konser de verdiler. bi suru guzel albumleri var, en son 99da unsterblich cikti, almancayi sevmek -veya unutmamak- icin iyi bi bahane...
  • "dünyayı değiştirmek istiyorduk, önce kuaföre koştuk..."
    — die toten hosen, viva la revolution
    boylede sozleri vardir.
  • punk rock'da ciddi bir mertebe. almanya'daki gurbet yillarimin en sadik dostu.

farkli bir alaman sehri görüp tanimak icin degil de, sirf orada konserleri var diye taa uzaktaki "o sehre" kostur kostur gitme sebebim. yol arkadasim, sevdicegim... he? abarttim mi? galiba biraz abarttim. ama sevmeme engel degil.

her ne kadar otuz yili askin bir süredir müzik yapsalar da; modern zamanlarin alman müzigine bakis acimi fersah fersah degistiren grup.

tam liste albümlerini de yazalim tam olsun:

1983: opel-gang
    1984: unter falscher flagge
    1986: damenwahl
    1987: never mind the hosen, here's die roten rosen
    1988: ein kleines bisschen horrorschau
    1990: auf dem kreuzzug ins glück
    1991: learning english lesson 1
    1993: kauf mıch!
    1996: opium fürs volk
    1998: wir warten auf's christkind...
    1999: unsterblich
    2002: auswärtsspiel
    2004: zurück zum glück
    2008: ın aller stille
    2012: ballast der republik
  • türkiye ve suriye’de korkunç bir yıkıma sebep olan depremden zarar görenler yararına düzenledikleri konserde neşeli şarkılar çalmayan sevdiğim alman punk grubu.

biletler satışa çıktığı anda tükendi ve 1.5m €’nun üzerinde yardım toplandı.
    iyi ki varsınız. bu dayanışma asla unutulmayacak!
    haber.
  • ismi nereden geliyor içün (bkz: tote hose)
  • cok seviyorum ben bu grubu. hani insanin hayatinda yasadiklarini görebildigi sarkilar vardir, cuk oturur, tam anlamli olur, en güzel olur, çok iyi de oldu çok güzel iyi oldu tamam mı, iste bunlari bana tam anlatan adamlar bunlardir. hastasinizim olm.

ich will dich, ich will dich,
    aber nicht bevor ich weiss:
    gibt es irgendwelche nazis
    in deinem bekanntenkreis?
  • 2012 yilinda otuzuncu yillarini kutlamak icin turneye cikacak olan grup. turne, grubun ciktigi ilk konserin otuzuncu yildönümü olan 10 nisan 2012'de ve yine ilk konseri verdikleri depoda baslayacak. ancak turnenin ilginc yani, diger bazi konserler hayranlarinin evlerinde verilecek.bunun icin websitelerinde bir aciklama yaparak insanlardan evlerinin,depolarinin, vs resimlerini gondererek basvuru yapabileceklerini belirtmisler. kendi sectikleri evlerde konserleri verecekler.

yalniz bu aciklamanin websitesinin sadece almanca versiyonunda olmasi, bu konserlerin sadece almanya'da olabilecegi intibaini veriyor.

http://www.dietotenhosen.de/…td/der-tag-danach.html
  • punk rock aleminde abd'nin bad religion'u varsa avrupa'nin da toten hosen'i vardir denebilir. bes elemanindan dördünün adinin andreas olmasi, her ne kadar andreas yaygin bir isim de olsa sasirticidir (henüz içinde üç dört ahmet ya da mehmet olan bir türk grubu görmedik, degil mi?) bu sebeple takma adlarini kullanirlar. bunlardan vokalist andreas frege olani campino olarak bilinir, yari ingiliz yari almandir, yapriklari müzige cuk oturan bir sese sahiptir ve ayrica bad religion'un no substance'indeki raise your voice'da greg graffin'le düet yapmisligi da vardir. özellikle kauf mich! ve opium für's volk dinlenesi, takdire sayan albümlerdir. sahne performanslari süperdir. nitekim iürk tarafindan organize edilen 1994 açikhava tiyatrosu konseri sondaki rezalete ragmen olaganüstü bir konser olmustur. tekrar gelseler de cossak...
hesabın var mı? giriş yap