• --- final spoiler ---

teşkilatta: "dedektif google" lakabıyla tanınan ve 2000 nüfuslu köyde bekçilik yapan angela salağı, yer altında ceset müzesi açan burnunun dibindeki seri katili yıllarca bulamıyor ama mevzu dexter olunca birden bire sherlock'a dönüyor ve "her nedense" sevgilisi dexter'a acayip derecede bilenip, işi ölüm-kalım meselesine çeviriyor. tabii yüce rabbim de o'na yardım ediyor ve harabe olmuş, cayır cayır yanmış evin üzerinde rastgele gezinirken ayağına platin çivisi çarpıveriyor!

https://youtu.be/6xvreeh66iw?t=3040

öfkesinden milletin kolunu-bacağını kıran, yanında psikopat gibi ustura taşıyan ve arkadaşını zevk için yaralayan harrison manyağı ise, birden bire iyilik ve doğruluk timsali oluveriyor ve: "yoo baba yoo! yaptıkların hiç doğru değil, senin yüzünden bak kimler öldü, hepsi senin suçun!" triplerine girerek, hayatta kalan tek yakını olan babasını anlık bir kararla öldürüyor.

sizin ben yazacağınız senaryoyu sikeyim. allah'ın geri zekalıları...

--- spoiler ---
  • --- final spoiler ---

--- final spoiler ---

--- final spoiler ---

--- final spoiler ---

--- final spoiler ---

--- final spoiler ---

--- final spoiler ---

sanki kanalla yapımcılar arasında bir anlaşmazlık olmuş da dexter su istedikten sonraki 20 dakikayı tekrar çekmişler gibi. yani başka mantıklı bir açıklama bulmak imkansız. dexter durduk yere, doğru düzgün somut kanıt yokken neden öyle delirip masum bir polisi öldürsün? üstelik bayıltma imkanı varken.

ortada elle tutulur bir kanıt yok. hatta kızın ağzından dna örneği çıkan adam bile bir şekilde yırtmışken neden dexter gibi hayatı bu işlerde geçen birisi panikleyip saçma sapan işler yapsın?

gelelim baba oğul sahnesine. hayatımda duyduğum en mantıksız diyaloglar oradaydı. çocuğa normal bir hayat yaşa diyor ama aynı zamanda kendisini öldürmesini de söylüyor. ulan babasını öldüren çocuğun normal bir hayat yaşama şansı olabilir mi? yazacağınız senaryoya sıçayım.

çok net şekilde son 20 dakika tekrar çekilip apar topar diziyi bitirme kararı almışlar. çünkü saçmalıkların yanında çoğu şey de havada kaldı. batista mesela mecazen değil, gerçekten uçakta havada kaldı adam. petrolcü abinin de bahsi geçmedi. sanki bir şekilde sonda hikaye ona bağlanacaktı. veya ikinci sezona gönderme yapılacaktı ama olmadı.

dizinin içine eden ergenlere ise söylenecek bir şey yok. ne zaman bir diziye ergenler dahil olursa o dizinin içine ederler. dikkat edin bu hep böyledir.
    --- spoiler ---
  • açılış jeneriğindeki “new blood” logosu her bölümde daha kanlı hale geliyor görsel

bu, özellikle dexter'ın gittikçe eski alışkanlıklarına ve rutinine döndüğü, dark passenger'ıyla barıştığı ve doğasını bir kez daha seri katil olarak kucakladığı göz önüne alındığında şahane bir detay! *

debe edit: ailemizin seri katili dexter debe olmuş madem anılara yolculuk tadında şu kaydı da paylaşayım; tonight's the night
  • küfür etmek istemiyorum, ama etmeden de olmuyor. koskoca 8 sezonun mirasını bu şekilde piç etmiş olmaları gerçekten zoruma gidiyor.

--- spoiler ---
    dexter, logan gibi bir adamı öldürecek, hemi? siktirin lan oradan! doakes bunu bulduğunda, onu öldürmek yerine teslim olmayı düşünen bir adamdı dexter. kendisine yapılan suçlamaların hiçbiri somut delile dayanmıyor, bunlarla mahkemeye bile çıkmazdı belki.

kurt'ün seri katil olduğu anlaşılmış, dexter'ın evini yakmış olabileceğini gösteren emareler de var. oğluna takılmış titanyum vidaların bir tanesi dexter'ın yanan evinde, kalanları da angela'nın kapısına bırakılan zarfın içinde çıkıyor. aynı zarfta matt'i öldürenin jim olduğu da yazılmış. bunları dağdaki çobana göstersen, matt'i öldürenin kurt olduğuna ikna olur. dexter bundan çok rahat yırtardı.

dexter için tek sıkıntı batista ile yüzleşmesi olurdu. bir de laguerta'nın dosyasında hangi bilgiler olduğunu bilmiyoruz, fakat bu bilgiler yeterli değil sanırım. olsaydı, öldüğü varsayılsa bile "dexter morgan, bay harbor butcher'dır" diye bir şeyler duyardık. buna rağmen en fazla şüpheler artardı, ancak yine somut delil bulunamazdı.

bunları ben bu halimle düşünebiliyorken, yıllarca polisin dibinde yüzlerce kişi öldürmüş ve yakalanmamış dexter mı düşünemeyecek? "düşünemez" diyen adama "siktir git" derler.
    --- spoiler ---

yalan edilmiş dizidir.
  • hahaha finali beğenilmedi diye yeni sezon çekip daha kötü bi final yaptı adamlar helal olsun. 10 sene 'oduncu dexter' diye dalga geçilince siz miydiniz ulan finali beğenmeyenler diye kinlenmişler.
  • --- spoiler ---

angela’nın google’u doğru çalışmıyor. ben google’a real bay harbour butcher yazınca şak diye dexter morgan olduğunu görüyorum. bölümü biraz daha gerçekçi yapsalarmış keşke.

kadın ciddi ciddi “miami ketamine”, “dexter morgan ketamine” ve “bay harbour butcher ketamine” aramaralarıyla tüm zamanların en büyük seri katilini yakaladı.

--- spoiler ---
  • dexter kasabanın sevgilisi olmuş denmis:) dexter daima çevresinin göz bebeği idi. polis merkezindeki herkes onu severdi. bir tek ( suprize motherfucker) reis hariç. bu kasabada da aynı rolü oynuyor.
  • bu yazı spoiler ve sert eleştiriler içerir!!!!!!!!

dexter new blood dizisi benim için yok hükmündedir. bir gün dexter'ı baştan izlemeye karar verirsem bu saçma versiyonunu görmezden gelirim. efsane dizinin final bölümü yerden yere vurulurken bu sezonunun şu şekilde final vermesi aşırı saçma. orjinal sezon finali bundan çok daha iyiydi. sezonu izlediğime bin pişman oldum. ekşideki dexter izleyenleri toplasak bu çöp sezondan ve finalinden daha başarılı bir senaryo ortaya çıkarırdı.

sezon tamamlanmamış ve tutarsız birçok hikayeyle de sonlanmış oldu. benim aklıma gelenleri yazıyorum sadece:

-angela nereden geldi, harrison ve dexter'a telepati yoluyla mı ulaştı ve bu kadar hızlı nasıl gelebildi,

-angela halen kasap davasını araştırırken bir iğneden nasıl her şeye ulaşabildi,

-bildiğimiz dexter masum logan'ı hapishanede bu kadar karaktersizce öldürür müydü üstelik dexter doakes'i bile kulübede öldürememişti

-vitaminsiz harrison'un masum ethan'a saldırı düzenlemesi, kız arkadaşına şiddet bağımlısı olduğunu söylemesi ve rakibin kolunu kırması gibi hareketlerinden sonra ayrıca babasını da katlettikten sonra normal bir hayat sürdürebileceğini düşünmek ne kadar mantıklı

-özel ajan ve seri katil bulma uzmanı lundy bile dexter'a ulaşamazken ve ayrıca kurt gibi kayıp kadın katilini bile 15 yıl boyunca anlayamayan angela, dexter'ı nasıl bu kadar kolay köşeye sıkıştırabildi ve google kullanarak davayı aydınlatabildi

-kaç yıl sonra bulduğun baban katil olsa bile onu vurabilmek bu kadar kolay mı,

-birlikte çalıştığı batista, dexter'dan hiç şüphelenmemişken ve yakın bir arkadaşken yaşadığını öğrenmesiyle nasıl hemen katil olduğuna kanaat getirebildi. ayrıca dexter'ın dosyası 15 yıldır elinin altında mıydı hemen çekmecenin başköşesinden çıkardı ve bir kere karşılaştığı, hakkında hiçbir şey bilmediği kadına dosyayı götürmeye karar verdi.

-ilk bölümlerde gördüğümüz ve kendisi protesto edilen petrol zengini herifi bize neden izlettiniz,

-batista'yı dexter'la neden yüzleştirmediniz,

-bence en önemli ayrıntı dexter miami'de m99 kullanıyordu, ketamin değil. bu nasıl bir ispat aracı olacaktı?
  • isterdim ki fbi gelsin, dexter bay harbor butcher olarak tüm dünyaya afişe olsun, hakim karşısına çıksın, birkaç bölüm böyle devam etsin, batista ile konuşsun, duruşmalarda daha önce bilmediğimiz cinayetlerini dinleyelim, her şeyi baştan sona tekrar yaşayalım vs., sonra intihar mı ederdi artık bilemem, böyle olmadı be...
  • 1x3. bölümde yapılan mantık hatası dexter'da bu nasıl olur dedirtmiştir. seriyi didik didik edersek eminim ki bir kaç tutarsızlık buluruz ama bu kadar kör göze parmak bir hata hatırlamıyorum.

--- spoiler ---

ormanda vahşi hayat kameraları olması ve kameralarda bir kişi daha gözükmesiyle bütün soruşturmanın seyrini değiştirmişler. yani bütün kurgu ormandaki kameralar ile yön almış. ama sonra dexter kardeşimiz kameraların olduğu yerde elinde matt'in ceketiyle köpekleri kandırmak için koku bırakmaya gidiyor. elinde ceket bir o ağaca bir bu ağaca vuruyor. her yer kar her yer ayak izi. kimse bu kameralara tekrar bakmayacak mı acaba?
    --- spoiler ---
hesabın var mı? giriş yap