• eminim ki 14 yaşındaki bir kıza tecavüz edip sonra hiç ceza almadan tahliye edilen bir adamı lime lime ederdi..
  • gelse yolumu kesse allah korusun naylona sarıp bıçağı saplasa "lan acaba hangi ibneliği yaptım" derim o derece adaletli bu*
  • albert camus'un "bazı insanların sırf normal olabilmek için olağanüstü enerji sarfettiklerini kimse bilmez" diyerek aslında dexter morgan'ı tanımladığı olağanüstü serial killer.
  • "csi: x" serilerinin bayık dedektiflerinin* aksine, suçlulara laf sokmak yerine eline geçirdiği şeyleri sokmayı düstur edinmiş bir adli tıp dedektifi.
  • --- çok az spoiler ---

babası tarafından evcilleştirilmiş seri katil

--- çok az spoiler ---
  • herif iki eli kanda olsa telefona cevap veriyor. bi kere de mesaja düşsün bırak. strese ben giriyorum adamın yerine.
  • kelime oyunlariyla cok komik ve tatli olan seri katil.

--- spoiler ---
    rita: i can't believe she* fell for a serial killer.
    dexter: yeah, what are the odds, huh?

--

dexter teknesinden öldürdüğü adamin parcalarinin oldugu posetleri atmaktadir. telefonu calar.
    rita: i need to see you now.
    dexter: ok, i'm just dropping off someone.
    --- spoiler ---
  • ayakkabılarını atletinden önce giyen adam.
  • dexter dizisinin kahramanı sempatik seri katil. michael c. hall tarafından canlandırılmış ve ahlak sistemimizi sıkı bir testten geçirmeye zorlamış karakterdir. dexter, yalnızca gerçekten suçlu olduğunu ispatlayabildiği diğer seri katilleri öldürmekte ve bunu yaparken harry'nin kodu diye adlandırdığı koda sadık kalmaktadır. harry'nin kodu, kendisini evlatlık olarak alan polis memuru harry morgan tarafından gençliğinde dexter'a öğretilmiştir. bu koda göre, dexter, içindeki önlemez öldürme güdüsünü doğru şekilde yönlendirmeli ve sadece hakkeden kimseleri cezalandırmalıdır. ayrıca dexter, şüphe çekmemek ve yakalanmamak için rol yapmayı öğrenmeli ve normal gözükmelidir. harry morgan, dexter'in hissizliği ile başa çıkmanın en iyi yolunun rol yapmak olduğunu öğretmiş ve bu sayede dikkat çekmemesini sağlamıştır. dexter morgan, izleyicinin gözünde sempati toplamış bir karakter olsa da, gerçekte yaptığı şeylerin adalet anlayışına ne kadar ters düştüğünün farkında olmayan ve asla büyümek istemeyen bir çocuk portresi çizmektedir. günümüze kadar yaratılmış seri katil karakterleri içerisinde en sevilebilir olanı olmayı başarmıştır.
  • şeytanın ayrıntıda gizli olduğunun bilincinde olan titiz insan. 'ailemizin seri katili' ünvanını sonuna kadar hak ettiğini düşünürken, lila ile olan münasebeti sonrası tereddüt eder olmuştuk. özüne dönmesi sevindirici.. her bölümde kanımızı donduruyor-gerçi elinde olsa birer kan örneğimizi de alırdı icabında.. "eğer bir kalbim olsaydı" diye başlayan o iç ses için izlenmeli..

--- spoiler ---

beni en çok güldürense ice truck killer'ı öldürdükten sonra, olay mahalline dönüşü sırasında, kendisini bu kahramanlığından dolayı kutlayan "yaşasın dexter" diye çığlıklar atan hayran kitlesinin yaptığı sevinç gösterilerini hayal ettiği andır.

--- spoiler ---
hesabın var mı? giriş yap