• yonetmen roberto rodriguez aslinda bu filmi meksika da 1992 yilinda el mariachi ismiyle cekmistir. film cok begenilince holywood ve tarantino buna el atip filmin amerikan versiyonunu "desperado" adiyla cekiyorlar. rodriguez el mariachi'yi cekebilmek icin (ki butcesi yaklasik olarak 20 000 dolar civarindadir) ilac firmalarinda kobay olarak calismistir.
    el mariachi televizyonlarimizda (star tv) "gitarim ve silahim" adiyla gosterilmistir.
  • me gusta tocar guitarra
    me gusta cantar el son...

gotune sokar gitarrı
    gotune sokarrım oy...

antonio söylerken, hangisini söylüyor ayırdetmek güç. ispanyolca da bilmeyince antonio niye bu kadar celallendi diyordum kendi kendime... meğersem sandığım gibi değilmiş..
  • banderas'ın tabanca konseptini kavrayamamış olmasından dolayı mermileri eliyle fırlatmaya çalıştığı film,oysa ki tetiğe basınca kendiliğinden gidiyo mermiler
  • robert rodriguez'in,7000 $'a, ispanyol video piyasası için çektiği el mariachi hollywood tarafından keşfedilince,daha büyük bir bütçeyle bi devam filmi olarak desperado çekilmiş.filmde quentin tarantino'nun da 'aptal bi fıkra anlatıp ölen adam' olarak küçük bi rolü var...
  • ispanyolca. evinden yurdundan uzak yaşarak adaletten kaçan.

ayrıca eski kovboy filmlerinde de çoğu zaman bir "desperado" tipi bulunmasıyla yer etmiş bir kelimedir.

ayrıca, desesperado: umutsuz kelimesinin farklı kullanılan halidir.

bu arada 11 sene sonra bu entry'yi düzeltmeme neden olduğu için special thanks to cingar koparanus.
  • antonio banderas ile (disq'e sigindim) salma hayek'in oynadigi tarantino ezgileri iceren film..
  • antonio banderas'ın bar deskinin üzerinde gitar çalarak yürüyüp, gitarın sapını seyircilerin arasındaki adamın kafasına geçirme sahnesine bayıldığım film.
  • bu film imdb 250'de değilse, o listenin benim için anlamı yoktur.
  • bardaki çatışma sahnesine hastayım.

-the bartender never gets killed!
  • tarantino'nun içinde bulunduğu filmlerde şöyle bir şey farkettim: neden zevk aldığını bilmiyorsun ama zevk alıyorsun.

farklı bir havaya sahip, izlenilesi film.
hesabın var mı? giriş yap