• (bkz: denzel dumfries/@ceyar i kim vurdu)

eredivisie takımı psv eindhoven'da forma giyen 1996 (24) hollanda doğumlu, aruba asıllı sağ bek.

sparta rotterdam, heerenveen, psv eindhoven. hollanda'da 2 sezonu alt, 4 senesi üst ligde olmak üzere genç yaşında bir hayli tecrübe edinmiş bir isim. zaten 21'inden beridir (2018/19 --> 2020/21) formasını giydiği psv eindhoven'da takım kaptanlığına kadar yükseltildi.

hollanda a milli takımına da iyice yerleşti*. form durumlarına göre brighton and albion'lı (bkz: joel veltman/@ceyar i kim vurdu)'la rotasyonda oynuyor. yakında transfer yapması olası topçuya gelecek kariyerinde başarılar dilerim.
  • bu hafta hollanda milli futbol takiminin yaptigi iki maci izledim. denzel dumfries iki maca da damga vurdu.

* 3-0 biten 7 eylül 2023 hollanda yunanistan macinda hollanda'nin attigi üc golün de asistini kendisi yapti. ilk golün asisti nedendir bilmem kendisine yazilmamis uefa'nin resmi sitesinde, ancak verdigi pas direkt gole dönüsen cok net bir asistti, neden istatistiklere böyle gecmedi, anlamadim.

* 1-2 biten 10 eylül 2023 irlanda hollanda macinda hollanda'nin attigi iki gülün de asisti yine dumfries'den geldi. uefa ilk golün asistini yine kendisine yazmamis, ancak pozisyon söyle gelisti: dumfries kaleciyi calimlayip bos kaleye golü atacakken kaleci kendisine penalti yapti. penalti da gol oldu. bu bence asistin agababasidir, buna asist yazmayan uefa dombilidir, taocudur.

netice itibariyle dumfries hollanda milli futbol takiminin attigi son bes golün de asistini yapmis durumdadir su an. bu daha önce esine rastlanmis bir basari midir bilemiyorum. üstüne basma ihtiyaci hisseediyorum: kendisi forvet veya orta saha degil, sag bektir.
  • inter milan forması altında yardırmalarına devam eden topçu.
  • 2022 dünya kupası son 16 eşleşmesinde abd karşısında 2 asist 1 gol ile oynuyor. hem savunmada hem hücumda çok iyi işler çıkarıyor.
  • (bkz: korkunç ivan)

bu nasıl bir tip olm!!
  • #78026187 yazmışım 4 sene önce kendisi hakkında. tamamen unutmuşum.

football manager'de sağdan tren gibi girip gol ve asist yapmasıyla "ayarı kaçmış profil" izlenimi verince merak edip baktım, adam harika lan. muhtemelen 4 sene önce de görmüşüm ama unutmuşum. velhasıl büyük transfer yapacak yerine ferdi alınacak haberleri çıkınca hatırlamış olduk.
  • 5,5 milyon € (30 milyon tl) karşılığında psv eindhoven'a transfer olmuştur.
  • devre arasında transfer dönemi için galatasaray ile anlaşmaya vardığı konuşulan oyuncu. ne diyelim hayırlı olsun.
  • kadroya sağ bek arayan beşiktaş'ın ciddi şekilde ilgilenmesi ve kadroya katması gereken futbolcu.

üstteki entry'e ek olarak güçlü yönlerine üçüncü alandaki oyun görüşünü ekleyebilirim, zayıf özelliklerine ise pas kalitesini.
  • 13 haziran 2021 hollanda ukrayna maçında maçın adamı kendisi yerine başkası seçilirse büyük haksızlık olacak sağ kanat oyuncusu.
hesabın var mı? giriş yap