• ligden düşmesiyle, kendilerinin en büyük olduğunu iddia eden bazı taraftarların bir taraflarına kına yaktığı takım.o değil de baya bir koymuş demek ki.adamlar size yatmak için para alıyorlar sanki.
  • kendisini tanımayan dönercinin dükkanını kapattıran valilerini savunan bir açıklama yapmışlardı. o zaman ah etmiştim inşallah küme düşersiniz diye. amatöre kadar yolunuz var.
  • 1966 yılında dönem galatasaray yönetimi tarafından kurulması teşvik edilmiş, hatta zamanın bir yöneticisi "ilerde bize yatarsınız, rakiplere aslan kesilirsiniz babalar" demiş. işte bu vizyon sahibi yöneticilerin başarısı sayesinde galatasaray sayısız başarı yakalamıştır. fenerbahçe ise garibim hep "şerefli" mağdur olmuştur.

bu yüzden kendisini zındana atmalıyız.
  • durun tahmin edeyim nasıl küme düştü;
    kasayı boşalt, üstüne takımı kol gibi borçlandır. öyle borç yap ki iyice batsın bir daha kafayı kaldıramasın, hesap soran çıkamasın. nasıl olsa kulüplerin borçlarından yöneticisi başkanı mesul değil. mis gibi iş.
  • küme düştükleri maçın bitiminde futbolcuları gülücükler saçan kulüptür.
  • ''hatırla''mayı sakın unutmayın canlarım. haydi size güle güle.
  • 2006 göndermesi yapan rezil kulüp…

umuyorum hızlıca üçüncü lige düşer futbol tarihinden silinip giderler.

ikinci ligde bizi #hatırla
  • süper lig’e dönüşünde başarılar dilediğim takım.

gönül ikincilikten yana ama şampiyonluk da olur. niye ikincilik? çünkü angara bebesiyim, gençlerbirliği şampiyonluğu görmek isterim.

peki 2005-2006 sezonu faciamıza rağmen niye başarılar diliyorum? çünkü denizlispor’u sorumlu tutmuyorum. o golü atacaksın. olmadı, sezon içinde daha fazla puan kazanacaksın. ligdeki her takım fenerbahçe’ye çelme takmak ister. avantajlı takımın zamandan çalması futbolun içinde olan bir şey. konfeti meselesiniyse kulüple bağdaştırmanın doğru olacağından emin değilim. ben o maçta denizlispor kulübüne mal edilecek bir pislik hatırlamıyorum.

peki niye başarılar diliyorum? çünkü çocukluğumda muhteşem bir sevinç yarattılar. evet, malum uefa kupası sezonu. rıza çalımbay’ın diğer anadolu takımları gibi kupayı boşverip lige odaklanmayı tercih etmediği sezon. ellerinden geleni yaptılar, kuvvetli takımları yendiler. o lyon’u elediler daha nolsun! hepimize umut aşıladılar. mourinho’nun portosuyla eşleşmek talihsizlik olmuştu.

süper lig’de yapay, başka ellerle yaratılan, seyircisi olmayan, rant amacı güden kulüpler yerine böyle takımları görmek istiyorum. varsın her sene bizi şampiyonluktan etsinler sorun değil. o umut, o sevinç, o coşku yeter. başarılarının devamını dilerim.
  • bence acaip eğleniyorlar. 'beyler bu sefer iki kere geri düşüp önde bitirmeyi deneyelim!'
  • biraz daha zorlarsa ligden düşürülen ankaraspor'a da geçilip ligi 18. bitirebilecek futbol takımı.
hesabın var mı? giriş yap