• dendiği gibi, bulutsuzluk özlemi'nin gitaristi you tube'da çalıyor, o ufaklık japonlar gibi videolarını koyuyor, hatta bir adım ötesi , işte bir ölçüde bilmem kaç nota çalıyorum diye not düşecek.

artık, iyi gitarist, bu süper hızlı gitar çalma olayıyla ayırt edilmiyor. sitesinden izlenebilen videolardaki parçaları çalabilen, 100lerce gitarist izlenebilir, hatta işte 12 yaşındaki çocuklar bile çalıyorlar. iyi gitarcılar, kendini artık, besteleriyle, ürettikleri ile belli ediyor. farklı sesler, farklı armoniler, süper duygulardan bahsediyorum.

ya da iyi bir gitarist, kendini, sahnede belli ediyor. örneğin dün akşam ki disko kralı performansında; annecim o neydi öyle? arkada çalan alt yapının üstüne atacaktı sololarını. programın sunucusu** anonsunu ettikten sonra, playback'le çalmaya başladı. ama kaçırmıştı girişi filan, zaten girişte hiç ahenk yoktu bile, bir hata olduğu belliydi. ama bıraktı çalmayı. canlı yayında, çalmayı bıraktı. bu nasıl bir bilinçsizliktir ben onu anlayamadım. gülümsersin, tebessüm edersin yapılan hatadan sonra. show must go on tamamen bunla alakalıdır. sonra tekrar işte araya o programın ıvırları zıvırları girdi. sonra tekrar çalmaya başladı.

he dedik hadi dinleyelim. o hareketler neydi, o orgazm taklitleri filan. bu kadar itici olabilir ya. orgazm takliti diyorum da, malmsteen, satriani taklidi bildiğin. bu çok kötü yahu, bu kadar mı yapay durabilir, bu kadar mı itici gelebilir. hele ki kendi sitesindeki videolarda ne hareketler var, o yalandan "bendi yaparken, sağ eli gitardan ayırıp saç baş kafa kaşıma" hareketi falan çok itici. abi orda sen bir film çekmiyorsun ki rolleri oynayasın. çok itici.

kesinlikle cem köksalı çok sevdiğimden değil, ama cem köksal da hızlı bir gitarist. yani ilk etapta göze çarpan özelliği bu hızlı gitar çalması en azından. ve bu taklit vari hareketler onda da var. ama bu adam joe lynn turner'i getirdi. bursa'da süper bir konser verdi. sahne şovu iyiydi. hatta kendi çöplüklerinde ve bir dvd kaydı yapıyor olmalarına rağmen, yaptıkları girişteki hata sonrasına gram duraksamadılar. bu da seyirciye saygı oluyor sanırım. sonra murat ilkan ile süper bir albüm kaydettiler*. ve bu albümde esinlenilmiş parçaların yanı sıra, özgün parçalarda vardı. güzeldi. demeye çalıştığım "yeaa bu cem köksal da gitarist mi yeaa hacı" derken şimdi bu adamın karşında yazıyorum.

videolarını izledim sitesinde, sometimes i feel like scraming çarptı gözüme, bu kadar mı kötü çalınabilir. hadi kötü çaldın, farketmedin mi bunu, perfect gitarcı?

bir de çok merak ettiğim bir şey, bu tarz adamlar sahnede çalarken, tüyleri hiç diken diken oluyor mu?

bestelerini açıp yarın dinlemem, onlar yerine, hazır yapılmışlarını dinlerim, malmsteen'den satriani'den. belki yakın arkadaşım olsaydı dinlerdim ama.

kötü bir malzemenin reklamını, ite kaka, kötü bir şekilde yaparsanda, söylenecekler bundan ibarettir. gelip merak edip bu adamın kim olduğuna baktığımda, bulutsuzlukta çaldığını görmesem gram bir şey yazma isteği bile uyanmazdı içimde zaten..

bir de ismini bu yazıyla iliştirmek bile istemezdim, zaten de pek fazla bir şey yazmayacağım da. ülkemizde çok iyi bir gitarist yaşadı. bu gitarist, dünya üzerinde dinlediğim hiç bir gitaristi anımsatmadı bana. şimdi dinlediklerimde onu hatırlatmıyor. kimden bahsettiğimi herkesin çok iyi anladığından da eminim. bu adam mutlu olmak için çalmıyordu, kendi reklamını orda burda yapıp, kendini tatmin de etmiyordu. bu adam , mutsuzluğunu çalıyordu..*
  • saniyede 850.678.235 nota basmanın , maalesef bir bok ifade etmediğini , yayınladığı kliple ve şarkıyla bizlere göstermiş , türk gitarist.

detoneler, latencyler ,ez drummer ı start up presetini olduğu gibi albüme koymalar, vokal kaydındaki başarısızlık, mixing, masteringdeki ibretlik sıçış, üzgünüz ki ; olmamış diyoruz müzisyen ve dinleyici olarak.

keşke langır langır gitar çalmaya çalışacağına , birazcık şarkı söylemeyi öğrenseymiş deniz kardeşim. gerçi röportajlarında , müzik eğitiminden uzun yıllardır müzikle ilgilendiğinden bahsetmişti ama ilginç. tabi yetenek işi orası ayrı sanırım.

tripleride biraz itici geldi. ama daha iyiye gidecektir eminim. demo niteliğinde , hani sanki plak firmasına bakın bunlar evimde kısıtlı imkanlarla kaydettiğim demo albümüm , dinleyin lütfen!!'' dercesine çıkarttığı albümü hayırlı olsun diyoruz , sonra dönüp playlistimizden

mark knopfler - heart full of holesla geceye devam ediyoruz.
  • yetenekli genç bir gitaristtir. serdar öztop un ayrılışından sonra bulutsuzluk özlemine katılmasıyla büyük bir vitrine çıkmıştır. bulutsuzluk özlemi nin dinlenme sebebi ne akın eldes in, ne de serdar öztop un gitar soloları değildir. bulutsuzluk özlemi virtuoz kıvamında bir solo gitariste ihtiyacı olan bir grup hiç değildir. nitekim ilk dinlediğimizde müptelası olduğumuz "evinde gitarın var mı? gidelim öyleyse" parçasında grup tarihinin olup olabilecek en kötü gitar solosu vardır. kaldı ki rock istanbul konserinde deniz demiröz çok iyi bir performans sergilemiştir. kendisini tebrik eder başarılı çalışmalarının devamını dilerim.
  • hayvan gibi gitarist.

az önce son teklisine denk geldim. şöyle sözler yazmış.

aşk bu inat etme yasak tanımaz
    mızmız etme sağım solum ah belli olmaz
    aşk bu inat etme yasak tanımaz
    dırdır etme kafam karışık belli olmaz

3 dakikalık şarkı hande yener ritmi, iğrenç bir synth, “çok hızlı çalıyorum” gitar solosu ve tüm bunlardan alakasız yukarıdaki sözlerden oluşuyor.

ülkedeki gitarist abilerimiz olarak çok güzel yön veriyorsunuz gerçekten.
  • mukemmel gitarist, kotu vokal.

turk gitaristler sarki soylemesin kampanyasi acicam change.org dan. ne olur soylemeyin abiler.
  • teknik acıdan oldukca iyi gitar calan, lakin bulutsuzluk ozlemi parcalarının sololarını birebir calıp, henuz kendinden birsey eklemeyen, tez vakitte cem koksal vakası adı verilen hastalıktan kurtulmasını bekledigimiz gencecik gitarist.

soyle de bir sitesi vardır: http://www.denizdemiroz.com/
  • şehrimize bir festival vasıtasıyla gelip çalmışlardı bundan 3 sene evvel. ozaman tanışmıştık kendisiyle. bana imzalı pena vermişti. şaka yollu "abi gitarı da verseydin ya" demiştim. o da şaka yollu olarak "siktir" diye cevap vermişti. küfürü yediğim için midir nedir? kanım kaynayıvermişti hemen. o gün bolca güldüydük. çokta güzel gitar çalıyor hani. o günden beri takipçisiyim.
  • 2. gitar solo yarışmasını düzenlemiş gitarist. katılımlar hala devam ediyor. http://www.youtube.com/…1iihzmbzvms&feature=related

fazla katılmayın da ben kazanayım.*
  • absürt komedi tarzında çok güzel bir eser icra etmiş, yani en azından ben öyle düşünüyorum ;

https://www.youtube.com/watch?v=fsataseyja4
  • her şey yalanmış albümünün ilk single'ı (bkz: aşığım sana)nın vokal kayıtlarında ciddi surtoneler ve detoneler dikkat çekiyor, klipteki triplerin fenalığından ise klip izlenemiyor. sözler ve içerik olarak da oldukça zayıf kalan bu şarkı bence sanatçının büyük bir gafı olarak nitelendirilebilir. bu nasıl bir iştir hiç kimse mi bu konularda kendisini uyarmamıştır çok acaip.
hesabın var mı? giriş yap