• bu markanın ürettiği buhar kazanlı ütüyle, ütü yapmak işkenceden ziyade orgazmik bi zevke dönüşüyor.
  • gayet makul ve kullanışlı espresso makinesi üretip satan marka,
    yani muhtemelen,
    büyük olasılıkla,
    herşey çok güzel olacakmış belki de, iyi niyeti seziyorum ama o espresso makinesini satarken yanında verdikleri kullanma kılavuzunun üstüne,
    iq su 185 ve altı olanların kullanımına uygun değildir deselermiş.
    (bkz: ben salagim demenin alternatif yollari)
  • buhar kazanlı ütüsü çalıştığı zamanlarda harika ütülemekle birlikte, satın alınırken yanında başka bir ütü daha alınması faydalı olur. aksi halde bunun serviste olduğu aylar süresince kırışık kıyafetlerle dolaşmak zorunda kalınabilir...
  • algılama ve zeka konusunda problemli çalışanlara sahip firma.
    bir arkadaşım at pazarındaki mekanları* için esam 6700 model bir kahve makinası satın aldı. hevesle getirip kurduklarında da çalışmadığını farkettiler. aldıkları mağazayı* arayıp durumu bildirdiler. mağaza ertesi gün bu firmadan yetkili bir arkadaşı cafeye göndermiş. aynı arkadaş ürünün fabrika çıkışında arızalı olduğunu belirtip yenisini getirip kuracaklarını söylemiş. yine ertesi gün yeni ürün beklerken, teknik servisten gelen başka biririsi ürünle alakasız bir koli içerisinde kullanılmış bir makineyi getirip kurmaya çalışmış. arkadaşım duruma itiraz edince de gelen kişi hakaret edip, hiç çalışmayan makinenin de kullanıldığını iddaa etmiş. kanıt olarak da bozuk makinenin içerisindeki kahveleri göstermiş. herifin biraz algılama yeteneği olsa ürünün çalışıp çalışmadığını kahve koymadan anlayamayacağımızı bilir. neyseki mağazaya ürünü iade edip kurtulmuşlar. uzak durun derim.
  • bugun evimdeki emektar delonghi bco421 makinesinin faturasi gecti elime. 1.499tl’ye almisim kendisini. 2019 nisan ayi…

simdi baktim fiyatina 5.500tl olmus!
  • satın alırken iyi de problem çıkınca mı kötü, diye çıkışırız ya bazen mağazada, bu marka böle bi marka. satın alırken süper hizmet, problem de sıfır nezaket, eşittir delonghi.

ikisinden biri yalan söylüyor. ya üsküdar servis, şu zeynep kamil'e giderken teknik lisenin hemen karşısındaki sokaktaki, ya da koskoca delonghi merkez.
    şimdik, bi delonghi marka ürün alıyorsunuz, bıçaklarında bi arıza var diye servise götürüyorsunuz. bi süre sonra ürün tamir edildi diye haberi nihayet geliyor, neyse gidip teslim alıyorsunuz zımbırtınızı. ama kutuyu oracıkta açmıyorsunuz, salak gibi evde açıyorsunuz. gördüğünüz manzara sanki kamyon altında kalmış bi mikser. her tarafı ezilmiş halde. ya da sanki 10. kattan aşağı atlamış bi mikser.
    hemen telefon ediyorsunuz servise, getirin diyorlar. aradan bi süre geçiyor, götürüyorsunuz. ama farkında değilsiniz, çünki her ne olduysa o olan sizin üzerinizde kalacak.
    böyle de ahlaksız bi servis, böyle de yalan bir marka!
    bi de diyelim ki kahve makinesi aldınız, aman süzgeci delmeyin, yoksa 6 - 7 ay beklersiniz. ben üsküdar teknik servisi ve delonghi müşteri hizmetleri için söylüyorum. off ya içimi daralttı.
  • bir adet ütü ve bir filtre kahve makinesi ile evimde arz-ı endam eden marka. ütüsü çok çabuk ısınıyor ve gayet güzel ütülüyor, buharsızken bile şahane sonuç almak mümkün. kahve makinesi de temizlemesinin pratik olması ve kahveyi uzun süre sıcak tutması nedeniyle pek hoş, pek güzel. servisin eline düşmemek lazım elbette.
  • platino marka, tek plotlu, buyuk tuple calisan katalitik modeli olan ev aletleri ureten marka. yilllarca kullandik sonra kesmedi dayimlara verdik yillarcada onlar kullandi. dusununce insan ister istemez, teknoloji ilerledikce kalitede dusuyor mu ne demekten kendini alamiyor.
  • fiyatından beklenilenin aksine king-sinbo kalitesinde ürünleri vardır. kalite kontrol konusunda sıkıntıları olduğunu düşünüyorum. aynı ürünü bir kişi senelerce kullanıyorken, diğerinin elinde kalabiliyor. özetle elinizde patlama ihtimali olan ürünleri satarlar. aynı fiyat skalasında bu gibi hataları görmeyeceğiniz, riskten uzak markalara yönelmenizi tavsiye ederim.
  • espresso makinesi ve kettle gibi ürünlerde tasarımı muhteşem bir icona vintage serisine sahip marka. o yumuşak kıvrımları, retro görüntüsü ve renkleri ile adının hakkını veren bir seri.

kendisini görmeden tchibo'nun tırt dizayna sahip (içeriğine diyeceğim yok, alman, sümme haşa) ya da lavazza'nın takozlama kahve makinelerinden birini almış olsam hayıflanırdım.
hesabın var mı? giriş yap