• bi $arkisinda;

yalniz gozlerin degil vay,
    kiz her$eyin guzelmi$,
    kiz her$eyin gu.

diyen adam.
  • kaç yıl oldu? adlı kitabında fırat budacı, davut güloğlu hakkında :

davut güloğlu, "büyük ikramiye size çıksa ne yapardınız? " sorusuna "hayırseverlere yardım ederdim!" cevabını vererek yardım kavramının kaynağına ineli 5 yıl...

olmuş diye bir not düşmüştür. *
  • televoleciler-eee davut bey gizem hanımla büyük bir aşk yaşadığınız konusunda duyumlar aldık, ne diyeceksiniz...
    davut güloğlu-gizem özdillinin adını bile bilmiyorum...
  • her televizyona çıktığında hayranlarından bahseden şarkıcı.
    bir de mp3 lerinin download edilmesinden şikayetçi. kim download yapıyorsa harcadığı elektriğe yazık bence.
  • gömlek-kot-kösele üçlemesinin öncülerindendir.
  • hayko cepkin'i kastederek, "öyle birileri gece bağıra bağıra gelse çeker vururum" demiş şahıs. davutcum, hayko sakin olmam lazım mantığında bir adamdır ancak şayet gece bağıra bağıra geliyorsa sana, yapacağın en işe yarar şey dua etmektir, benden söylemesi.
  • bir şarkısında "this is davut güloğlu.. a shining star on turkey.. all right" sözlerini duyduğum şarkıcı. yea orrayt.
  • bir ara acayip bir olaya imza atmıştı.

küba'da oy nurcanım nurcanım adlı şarkısının çok sevildiğini, nurcanım'ı ingilizce söylemesinin teklif edildiğini iddia etmiş, hatta devlet başkanı castro'yla görüşüp, küba'nın fahri türkiye büyükelçisi olmak istediğini söylemişti.

yalnız bu iddiasında tuhaflıklar söz konusuydu.

2002 yılında dünya'da internet bile doğru dürüst yaygınlaşmamışken, sosyalist küba'da davut güloğlu'nun nasıl dinlendiği pek anlaşılamadı. 2011 yılında olsak bile "neden davut güloğlu?" sorusu küba'yı geçtim, türkiye için bile hala bir metafizik.

işin daha garibi ise, resmi dili ispanyolca olan bir ülkenin "ya şarkıyı ingilizce söylesen de, hepimiz anlasak" demesiydi. e be küba, direk ispanyolcasını istesenize adamdan, ne diye ingilizce nurcanım, nurcanım istersiniz?

neyse zaman akıp gitti, konser, küba, ingilizce "oy nurcanım nurcanım" yalan oldu tabii. artık birileri davut güloğlu'nu mu yedi, yoksa davut güloğlu mu bizi yedi, orası bilinmez. yalnız bu dedikleri gerçekleşseydi, küba'da lahmacuncu açsa daha az şaşırırdım, o kesin.
  • hayko cepkin'i nasıl buluyorsunuz? sorusuna "bu tip şarkıcıların yaptıkları işler kıyafetiyle her şeyiyle tam bir maymunluk!.. " cevabını vermiş olan karadenizin honki ponkisi.
  • benzincilikten şarkıcılığa geçen ve son pompa ayarı sonrası benzin buharıyla oluşan kafanın ardından hayko cepkin'e sallayan bir adam.

dikkat edildiyse oksijen alma seviyesi senle - benle aynı olan bir adam gibi düşünüyorum kendisi. hala benzine yüklüyorum suçu. yoksa ortalama bir zekanın bu lafı edebilme ihtimali yok.
hesabın var mı? giriş yap