• bu ismi karizmatik iskoç eski formula 1 pilotunun, 2011 yılında söylediği bir söz vardı türkiye gp'sinin 2012'de gerçekleşip gerçekleşmeyeceği hususunda:

"bir toplumda yapılan küçük işlerdeki plansızlıklar ve yanlışlıklar büyük işlerde de görülür. türklerle bir gemi yapımında ticari olarak muhatap oldum ve oradaki sistemsizlik inanılmaz seviyedeydi. verilen sözler tutulmuyor anlaşmalar vaktinde yerine getirilmiyordu. aynı türkler formula 1'i düzgün yönetemiyorlar istanbul park'ta tekrar yarışılacağını düşünmüyorum." gibi şeyler söylemişti.

elimdeki basım yılı 1976 olan ve şuan basımı olmayan kitabı taramaları ve basmaları için bir matbaaya verdim. kopya kitap elime geçtiğinde, taranması ve basımındaki devasa hataları görünce coulthard'ın bu sözü aklıma geldi. millet olarak o kadar salla pati iş yapıyoruz ki işler nasıl süreklilik sağlıyor şaşıyorum. niye doğrulamadığımızı da açıklıyor tabi bu durum.
  • ben ferrari'yi tutarım ve mclaren-mercedes'ten bunarım, lakin onlar adına yarışan bu da iskoçyalı adamı severim, psikopattır, hiç bırakmaz yarışı, tat katar. zannımca hakkinen'i pek sevmez. mclaren politikasında, 1. pilot/2. pilot kavramı olmadığı için, kaptırır kendini, 1.'liğe adar; en çok tarladan gitmesini severim, eğer yolu bırakıp çaprazdan avantaj kazanabilecekse hiç sekmez, girer tarlaya, genç, delicoş bi arkadaş.

bir de güzel kız arkadaşı war, gewrersin, mclaren'in iki kişilik formula arabasında gezdirmişti kızı, uçurdu, doruğa çıkardı. arabası iyi olursa geleceği war.
  • iyi pilot dedik, sempatik dedik bağrımıza bastık,besledik, gözümüzü oydu. türkiye'de yaptıracağı yat hala bitmediği için, dolandırıldığını söyleyen bu yüzden "f1 türkiye'ye gelirse ben gitmem" diyerek mercedes taraftarlarını üzen," bunu söyleyen david olamaz" dediğimiz f1 pilotu. yat için anlaştığı firma şimdiye kadar hiçbir siparişi bitirmemiş. "insan yabancı bir ülkeden birşey alıyorsa araştırma yapar di mi?" diyoruz ve söylediğini pek ciddiye almıyoruz, " ne kadar kazandığım umrumda değil, ben türkiye'ye gitmem" gibi bir mantığa sahip olmadığını sanıyoruz ve "f1 türkiye'ye bir gelsin bak o zaman nasıl geliyorsun türkiye'ye" diyoruz.
  • kendisinin darth coulhard olmasından şüpheleniyorum. . . son yarışta lastiklerini stormtrooper'lar değiştiriyordu...

(bkz: #7638954)
  • dün uçak kazası geçiren f1 pilotu. iniş sırasında motorlarda bir sorun olmuş fakat kendisi, nişanlısı ve antrenörü atlamışlar dışarı ufak yaralarla kurtarmışlar. uçak nose dive yapmış ve pilotlar sizlere ömür. bu hafta sonu yarışmasına engel olmayan bir kazaymış. (bkz: vay be)
  • gerçekten de mclaren'e çok yakışan, ve iskoçlu olması sebebiyle ayrı bir sempatiyle yaklaştığım ancak yine de seneye takımdan ayrılacak olmasına çok sevindiğim pilot. ha tümden mi bıraksın, hayır tabii eğer sevilesi bir takıma gidecekse..
  • 2001 brezilya gp'sinde yoğun yağmur altında schumi'yi fena madara etmişliği vardır. 2000 spa'daki hakkinen'in geçişinden çok daha spektaküler olmasına karşın nedense pek hatırlanmaz bu hareketi. coulthard'ın geçişi çok daha şık ve zordur zira 2000'de ferrari ve mclaren hemen hemen eşit araçlarla yarışırken 2001'de ferrari'nin üstünlüğü çok barizdir. üstüne schumi'nin öndeki minardi'yi içeriye itip yolun daha kuru tarafından avantajlı şekilde girdiği sıkıntılı bir virajda gerçekleşmiş ve en önemlisi rain master'ı yağmurda mat etmiştir.

https://twitter.com/…us/1059487510449934337?lang=en

edit: kurbağa olan link değiştirildi.
  • red bull racing ile ilişkisi hala devam eden, programı yoğun olan test pilotları brendon hartley ve daniel ricciardo'nun yerine 2010 sezonunun bir kaç yarışında test pilotluğu görevini bile yapmış olan, takımdaki resmi görevi ise elçilik olan emekli iskoç pilot.

2010 türkiye gp'sinde red bull pilotlarının birbirine çarpmasının olumlu yönünün red bull'un reklam yapması olduğunu söylemiş gerekçe olarak da kazadan sonra herkesin red bull hakkında konuşup, yazması olduğunu göstermiş. ancak kaza konusunda net bir suçlu belirtmeyerek eklemiş: "bir pilota yavaşla demek, bir çocuğa dondurma verip; onu yalama demekle eş değerdir."
  • 2011 sezonunda yeni sosyal rolü, menajeri martin brundle'ın yanında "yarış yorumculuğu"olan ve geçen pazar günü 40 yaşına basan eski f1 pilotu.

geçtiğimiz yıl sadece yarış öncesi ve sonrası programlara katılıp bir de dtm'de geçen yılın şampiyonu, bu yılın f1 çaylağı paul di resta ile yarışan coulthard, schumacher'in pistlere geri dönüşü konusunda hep temkinli konuşsa da söz şampiyonluk konusuna gelince "bizden geçti" diyerek anlatım kabinine dönmüştür.
  • su an bebek balikcisi'nda yemek yemekte olan emekli formula 1 sürücüsü.

-bir kaç kişi kanıt sormustu e yoktu tabii ama eczacıbasıetkinligi için gelmis.
hesabın var mı? giriş yap