• dempagumi.inc gibi daoko da sanirim populerlestikce bozuluyor yavas yavas. her yerinden estetik fiskiran kliplerden bu klibe.. sanat yonetmeni mi degisti artik neyse. shibuyak donemi album art ve danslar cok iyiydi. shibuyak klibi zaten basli basina enfes bir seydi.

ayrica, cok uzun zamandir merak ederim bu hatunun takip ettigi sevdigi hayrani oldugu sanatcilar kimdir nedir, buymus. ve bu herifi yoko ono ve the beatles resmi sayfasi da takip ediyor sns'de.

oturmus liseli kizlar gibi kart yapmis adama ugrasmis. canim ya. * para icin bokunu cikartmasalar, keske underground kalmaya devam etseydi.
  • onaji yoru klibinde makyaj ve sac ekibi biraz daha kassa daoko yerine mr spock izleyecekmisiz izlenimi vermekte olan.
  • 20 aralik'ta thank you blue albumu cikacak olan. eski sarkilari yeniden duzenlemelerini yapmislar, daha boyle parti ortamlarinda calinabilecek kivama getirmisler. anladigim kadariyla eski daoko'nun sonu olacak bu album.

bundan sonra daha bi diptiss diptiss bir yeni daoko ile yolumuza devam edecegiz gibi.
  • zamaninda bir yilbasi konserinde ciktiydi, yamulmuyorsam 2015->2016 gecesi. o konserde samishii kamisama’nin arkasindan cok guzel bir gecisle shibuyak’e baglamislardi. hatta kamisama’nin outro kisminda daoko konusmaya baslar, iste hosgeldiniz sefalar getirdiniz muhabbeti standart, tam konusmasini bitirirken shibuyak arkaplanda baslamis ve beat’in geldigi kisma girmektedir. arkasindaki danscilarla senkron dansa baslayip sarkiya giris yapar.

onu izledigimden beridir shibuyak single’inda keske sarkilarin sirasi boyle olsaydi diye dusunurdum.

thank you blue albumunde o siraya koymuslar. kamisama’dan shibuyak’e geciyorsunuz, album akiyor. cok hosuma gitti bu yuzden. kim akil ettiyse kendisine sukela gonderiyorum.

o konserin kaydi youtube’da vardi ama silinmis, bulamadim.
  • $arkiyi ilk dinlerken pek sarmamisti ama klibini gorunce gotum du$tu resmen. otogi no machi'nin klibi bir daoko sarkisina simdiye kadar yapilmis en iyi klip olabilir. vhs kasetten gibi duran sahneler leziz gozukuyor.
  • birlikte yeni yıl yemeği yediğim japon şarkıcı hatun kişi. japonya dışında ünlü sayılır mı bilmiyorum, o yüzden hava atmadım henüz kimseye.
  • üçüncü albümünü kasım ayında çıkaracak modern japon müziğinin kurtarıcısı.
    https://natalie.mu/music/news/297496
  • son albümü shitekiryoko mükemmel olmuş. özellikle yeni "uchiage hanabi" solo versiyonuna düştüm. yonezu kenshi'nin ergen sesi olmadan çok daha iyi. sırf o var diye soğumuştum dinleyemiyordum, ilaç gibi geldi. yeni şarkılardan da "owaranai sekai de" çok başarılı olmuş, bir sonraki şarkıya geçmeden önce kendini defalarca dinlettirdi. "nice trip" de "onaji yoru" tadında olmuş, bir an shibuyak öncesi eski daoko'yu gördüm resmen.

yalnız sadece bana mı öyle geldi bilmiyorum ama özellikle "bokura no network" ve "oide oide" gibi bazı parçalarda kyary pamyu pamyu havası sezdim. yanlış olmasın, onu da çok severim ama daoko daoko olarak kalsın ya.
  • ilk albümleri remaster edilerek mükemmel bir ses kalitesiyle yeniden piyasaya çıkmıştır. spotify'da da var.

saçını tekrar siyah yapmasından anlamalıydık. swh
  • gün itibariyle klibi yayınlanan son şarkısı otogi no machi, kanımca daisuki'den bu yana yaptığı en iyi iş olmuş. hem kulüpte dansedip kopmalık*, hem de gece evde sakin sakin demlenirken arkaplanda çalmalık*, girdiği kabın şeklini alan mükemmel bir şarkı olmuş.

buraya yazdığım bir önceki entryde "eski daoko'yu görür gibi oldum" demiştim; artık gerek giyimi, gerek müziği, gerek saç stiliyle eski daoko'nun geri döndüğünü kesin bir şekilde anlamış olduk. neydi o idol gibi hoplayıp zıplayan*, animeden fırlama ergen şarkısı yapan*, taylor swift çakması triplere giren* hallerin allah aşkına yahu. bize bunlarla gel daoko.

stepping back
    to step it up
    close your eyes
    raise your cup
hesabın var mı? giriş yap