• bat for lashes'ın two suns albümünde yer alan, safi aşka marş olabilecek şarkıdır.

daniel when i first saw you
    i knew that you had a flame in your heart
    and under our blue skies
    marble movie skies
    i found a home in your eyes
    we'll never be apart

and when the fires came
    the smell of cinders and rain
    perfumed almost everything
    we laughed and laughed and laughed
    and in the golden blue
    cryin' took me to the darkest place
    and you have set fire to my heart

when i run in the dark, daniel
    to a place that's worst
    under a sheet of rain in my heart
    daniel
    i dream of home

but in a goodbye bed
    with my arms around your neck
    into our love the tears crept
    just catch in the eye of the storm
    and as my heart ran round
    my dreams pulled me from the ground
    forever to search for the flame
    for home again
    for home again

to a place that's worst
    daniel
    i dream of home

to a place that's worst
    daniel
    i dream of home
  • anlami "beni yargilayacak olan tanridir" olan hiristiyan erkek ismi.
  • tevratta jacob'un çocuklarından biri.dan olarak da geçer.bir diğeri ise benjamindir.

http://en.wikipedia.org/…/jacob#other_sons_of_jacob
  • sanırım 80'lerde doğmuş çoğu genç kızın -ben dahil- çocukluk aşkı olan karate kid daniel'a göndermeli bir son ile biten klibe sahip bat for lashes şarkısı. işte böyle göndermeleri seviyoruz.
  • 1973 elton john şarkısı.

2000 fuel cover ı. olmuş mu olmuş, bana göre orijinalinden iyi olmuş hatta. farklı bir hava katmışlar şarkıya. ama orijinal her zaman orijinaldir.

daniel. kim olduğunu elton john da bilmiyor. belki en sonunda homoseksüel bir şarkı oldu ama bernie taupin ile kanka olan elton john bu şarkıya yalnızca 'plane, spain' sözcükleriyle başladıklarını, gerisinin tamamen akıştan geldiğini söylüyor.

o sadece vietnam savaşı'ndan teksas'a dönen, eski hayatını geri almak isteyen birisi. o yıllardaki vietnam savaşı'na söz söyleme furyasına katılan elton john, don't shoot me i am only the piano player albümünün ilk şarkısının daniel olmasını istemiş. daha öncesinde ilk şarkı için crocodile rock'ı düşünen, zamanında paul mccartney, john lennon ve the beatles'ı adam eden brian epstein ile birlikte northern songs ltd. yi kuran, albümün yapımcısı, aynı zamanda djm records kurucusu dick james, ilk sıraya crocodile rock dışında bir şarkı koymanın pazarlama felaketi olacağını düşünür. elton john ise ilk sıraya daniel'i koyarsa tüm tanıtım masraflarını karşılayacağını aksi durumda külahları değişeceklerini söyleyince bir süre sonra dick james kabul eder.
    sonunda ne mi olur? daniel birleşik krallık'ta 4, amerika'da 2 numaraya kadar çıktı.
  • bu başlıkta daha önce hiç yazılmamış bir devendra banhart şarkısı. ekşi sözlük bilinmeyen parçalar servisi gururla sunar.

we once had a time
    meet me at the castro tonight
    i held a rose
    you held who knows
    but that's fine

we fell in love
    we fell in love
    at the john reed choir
    and right there, and then
    i swore to no end
    swore to never let you go

but love's got a way of fading away
    oh, i never saw you again
    i never saw you again

waiting in line
    to see suede play and
    we had a time
    i wished we could stay in
    waiting in line
    to see suede play
  • çocuğumun adını danyal koyacak kadar çok seviyorum bu şarkıyı
  • kral adamır. burton gibi icer, taravolta gibin dans eder.
    (bkz: getting away with it)
  • aşık oluyorum ben bu şarkıyı dinledikçe. bir daha bir daha bir daha en saf halimle, çocukken karate kid'e aşık olduğum gibi aşık oluyorum. daniel dünyanın en mükemmel erkeği, sürekli savaşıyoruz, yoruluyoruz ve günün sonunda daniel bizi sarıp sarmalıyor, bizi mutluluktan ağlatıyor, 'ev' daniel'ın olduğu yer oluyor, ayrı olunan her dakika kollarına koşma isteğiyle geçiyor, üstelik çok iyi karate biliyor kendisi ve de çok havalı.

iki sene önce daniel'ı ilk dinlediğimde aklımdan geçen şey 'böyle bir şarkıyı ancak bat for lashes yapabilirdi' oldu. videosu da misler gibi. natasha khan seni çok seviyorum, ne söylesen dinlerim!
  • tori amos tarafindan da coverlanmi$, dinlemelere doyulamayan elton john $arkisi. tori amos - daniel
hesabın var mı? giriş yap