• bakarsan bağ evi olur.
  • benim de hayalimde bir dağ evi var. günün birinde, benimle bir dağ evinde, iki köpek ve iki kediyle yaşamayı kabul edecek bir kadınla evlenirsem, yeterince param da olursa, neden olmasın?

gelin görün ki, dağ evinde yaşayan bütün tanıdıklarım**** huzursuz. sürekli bir şeyler ters gidiyor ve birileri onlardan yardım istemek için rahatsız ediyor. her ne kadar bağkur'lu sıradan bir insan da olsam, aynı şeyin benim başıma da gelmesinden korkuyorum.
  • bugün yine gözlerimi her şeyi bırakıp, bir dağ evine; ama gerçekten en yakın insanın en az 2-3 km olduğu bir dağ evine yerleşme isteğiyle açtım.

benim bildiğim dağ evi; içinde tek başınıza hayatınızı sürdürebileceğin bütün alt yapıya sahip; ama lüksün yerine konforun olduğu bir evdir. basit ve rahat mobilyalar, gündelik hayatı devam ettirecek bir teknoloji ve tabii ki insansızlığın verdiği sonsuz huzur. en güzeli ise tabii ki bir mahzeni olması olurdu.

nedense inzivaya çekilmek için ıssız adadan, ormandan veya çölden daha çok tercih edilen bu dağ evleri, her zaman insan topluluğunun verdiği rahatsızlıktan kaçmak için bir simge olmuştur. peki başka alternatif mi yok? tabii ki yok, tibet'te bi manastıra yerleşip sürekli yerleri silmektense daha romantik ve doğayla iç içe, üstüne bir de eziyetsiz bir ortam bulamazsınız sanırım.
  • serdar kılıç'ın 3 bölümünü geride bıraktığı son programı.

bolu civarlarında ormanlık bir alanda şu an bir dağ evi inşa ediyor ,ilk bölümde seçtiği yerin lokasyonu'nu ve gelen malzemeleri anlattı,evin planı şahane gözüküyor.
    ikinci bölümde müthiş iki sevimli kangal köpeği ile yaşamaya başladı ,bu arada kulübenin temelini hazırladı.balta,bıçak,testere kullanmanın inceliklerini anlatıyor aynı anda.
    3.bölümde kar başladı ve serdar hoca kolay balık tutulması ile ilgili bize çok güzel bir ders verdi.
    dizi gibi heyecanla yeni bölümü bekliyorum o kulübe nasıl bitecek kar varken inşaat nasıl olacak ? orada köylü bir teyze" buraları kurt dolu " dedi.herhangi bir hayvan saldırısı olacak mı ?
    bu sezon çekimlerin kalitesi ve serdar kılıç'ın özlü sözleri de bir harika ,binlerce diziye değişmem bu programı .çok yaşa serdar kılıç ve bunu yayınlayan ntv.

"doğada aslında nesli tükenen insan" cümlesi feci hoşuma gitti.

kaçıranlar için serdar kılıç'ın sitesinden 3 bölümde güzel görüntü kalitesi ile izlenebilir.

http://serdarkilic.com.tr/site2/videowall.html
  • gece ve gündüz vardiyalı olarak çalışacak 2 adet güvenlik görevlisi maaşını karşılayabilecek maddi imkanım olduğu an düşünmeden adım atacağım ev.
    güvenlik görevlisi falan dediğime bakmayın; hayalimdeki ev bir güvenlik kulübesi kadar küçük. hadi bilemedin 40-50 m2.
    çatısı yere kadar inen evleri seviyorum; hani üçgen görüntülü dışardan. tepede bir, altta iki pencere. minik bir veranda. içerden asma katlı ve asma katta bir yatak. her yere sinmiş bir ahşap kokusu.
    çatısı çinko olacak ama; hayatta duymayı en çok sevdiğim ses, çinko çatıya vuran yağmur sesi.
  • insanların kalabalıklar içindeki yalnızlığından sanırım, şu sıra sık duyar ve görür olduğum, hayali huzur veren modern zaman fetişi.

dağ evini, içiyle ve dışıyla uzun uzun betimlemenin lüzumu bile yok artık. hemen kafalarda ideal hali beliriveriyor. öyle de ortak bir algı oluşturmayı başarmış.

benim için dağ evi, esas rolde kendi kendine yetebilen bir hayatın olduğu filmdeki figüran gibi. olsa güzel olur ve aslında olmasa daha güzel. azla, elimdekiyle veya güç yetirip yetiştirdiğim ya da beslediklerimle avunacağım bir hayatın içindeki büyük zıtlık olurdu dağ evi. zira kafamda kurduğum yoktan var etme şablonuna uymuyor. emek ve zaman harcamadan sahip olmaktan, var oluş süreciyle, her bir köşesiyle bana ayrı ayrı hatıra sunmayacağından belki de.

nasipse bu yaz ilk çiviyi çakıyorum. dağ evineyse daha çook zaman var.
  • başıma birşey gelmeyecekse şunlardan biri olur.

http://onedio.com/…0b523bd-52135e6268c678a62f000004
  • dağ evi için gerek olan ilk şey dağ olduğu için türkiye'deki atatürkçü arkadaşlarım bu ihtiyaçlarını nasıl karşılıyor merak ediyorum.

bu tarz evler genelde kayak merkezlerine yakın yerlerde olur. o yüzden uludağ'ın hem kayak merkezi olması hem de bursa'ya büyük şehirlerden ulaşımın nispeten kolay olması sebebiyle tercih edileceğini düşünüyorum.

ama mesela kaz dağları olmaz. kaz dağları'na dağ demek mümkün değildir. kar tutmaz. ayrıca insan olan çanakkale'nin doğasına saygı duyup korumaya çalışır.

aslında bu tarz evlerin normalde doğuda olması gerekir. ama maalesef bu yörelerimizde yaşayan halk çok cahil ve dolayısıyla muhafazakar olduğu için farklı yaşam kültürlerine tahammül edemez, zarar vermeye kalkabilir.

(bkz: bugün de çomarları gömecek bir konu bulduk)

bu konulara kafa yormuş, olumlu olumsuz deneyim edinmiş arkadaşların yorumlarının hasretle beklendiğine inanıyorum.
  • genellikle pemebe dizilerde zengin ailelerin kaçış yeri,gerçek hayatta ise kart zamparaların iş tutma yerleridir.buralara metresleriyele gelirler...doğaya acırım ben.sırf sex için güzelim doğaya beton yığılmasına karşıyım
    (bkz: ahşap) (bkz: yaş) (bkz: ikinci ev)
  • orjinal adı le chalet olan netflix'in gerilim dizisi.
hesabın var mı? giriş yap