• futbolculuğu döneminde sağlam bir defans oyuncusuydu, tekmeye kafa uzatırdı, keşke o kadar sık uzatmasaymış.
  • galatasaray'ın futbolcuların gönlünü hoş etmek için kurulan bir takım olduğuna inanan adam. futbolculara eşşek yükü ile para verdiğimiz yetmiyor bir de gönülleri hoş olsun diye galatasaray'a yararlı olacak transferleri bile yapmıyoruz. oldu olacak futbolcular maçlara da çıkmasın, taraftardan her hafta karma bir 11 seçilsin taraftar çıksın maçlara. futbolcular maçı localardan izlesin; kendisi, başkanımız ve teknik direktörümüz de futbolculara masaj felan yapsın bu sırada.
  • insanlar "takım içi denge" diyor diye kendisine kızıyor.

aga, adam takım dışında oynayan herhangi bir futbolcu bilmediği için takımdakilerle arasını iyi tutmaya çalışıyor. bil mi yor arkadaş adam futbolu. ne modern futbolu biliyor, ne futbolcu biliyor ne de futboldan anlıyor.

böyle deyince "adam kaç sene galatasaray kaptanlığı yaptı" diye çıkışanlar oluyor.

arkadaşım, illa araştırmış biri vardır, muhtemelen türk futbol tarihinin amerikanca tabiri ile en decorated adamı sabri sarıoğlu. farkında mısın? sneijder'a drogba'ya muslera'ya kaptanlık yaptı adam. sabri'yi koyar mısın futbol şubesinin başına? sabri'nin futbol bilgisi olduğunu iddia edebilir misin?

adamın tek bildiği olay bu. benim çapım bu, transfer yapamıyorum. ayew diyorlar kanat olduğunu bilmediğimden forvet sandım, az gol atıyor diye saçma bir teklif yaptım diyemiyor canlı yayında veya röportajda.

hep bahsettiği denge nedir anlatayım. florya'yı türk futbolcusuna teslim etmektir bahsedilen denge. ekonomik denge değil, selçuk üzülmesin, sabri kırılmasın, burak darılmasın demektir denge. buna göre transfer yapılıyor halen anlamadınız mı? selçuk'u kesecek bir adam, misal veriyorum yaya toure "ya ben para mara istemiyorum geleyim" dese de alınmayacaktır mevcut durumda takıma. gelse de melo yerine oynayacaktır.

buradan sonrası cüneyt tanman'a mesajdır.

abi okuyan yakınların varsa senden tek ricam var: susman.

normal şartlarda kulüp içi dengeleri ve ahengi sağlamak adına senin içinde bulunduğun hiçbir yönetimi ibra etmeyeceğimi her yerde söylüyorum ancak bana 3 sene boyunca hiçbir şekilde konuşmayacağının garantisini verip mart'a kadar en ufak bir basın açıklaması yapmazsan yemin ediyorum ibra edeceğim ya. küme düşelim yine edeceğim. tek eden ben olayım yine de ediyorum diye kaldıracağım elimi.

cüneyt abi; sus abi. 3-5 ergen dışında taraftar senden yıldız değil, isim değil takımın eksiklerini kapayacak nokta atış oyuncu istiyor.

taraftar ne istiyor anlatayım:

sağ bek istiyor çünkü sabri'nin yetersiz olduğunu 4 yaşındaki oğlu bile biliyor. sabri yetersiz, kanadı koridor oluyor diyor.

alelade forvet değil pivot forvet lazım diyor.

melo giderse yerine melo gibi adam lazım yoksa orta saha çöker diyor.

tüm rotasyonda 2 kanat adamın var ve hamza hoca çıkıp ikisini dönüşümlü oynatacağım dediği için haliyle sağ kanatta oynayacak birileri lazım diyor.

sen hala çıkmış diyorsun ki dengeler de dengeler.

taraftar 4. yıldız gazı ile girdiği transfer sezonunda ölümün beş evresini yaşadı, bizi neden 2. basamak olan öfke kısmına geri sürüklüyosun her açıklamanla?

edit: imla
  • istifasıyla, uefa finalinde trt spikerinin "allahım sana şükürler olsun" nidalarını tekrarladığım kişi. babama verdim müjdeyi, "korkunç bir şey" dedi.
  • "burak kendine güvenen ve bizim vazgeçilmezimiz olan bir oyuncu. alacağımız forvet için tedirgin olmasına hiç gerek yok."

allah aşkına bu ne demek ya gözünüzü seveyim , aldığın adam oynadığı bölgedeki tüm adamları tedirgin edecek ki başarı gelsin, adamlar daha iyi oynasın, yani nereye gidiyoruz, napıyoruz, bilmiyorum ama artık bizimkiler açıklama yapmasınlar gözlerinin yağını yiyim.
  • "arda 6 aylığına galatasaray'a gelse bile mevkinin bir başka ismi kenarda oturacak. kiralama takıma olumlu yansımayabilir." demiş şimdi de. ahhahaha ya taşak geçiyolar bence taraftarla. valla bak.

tanım: vizyon sahibi futbol dehası.*
  • bu adamı hala saçma sapan argümanlarla savunmaya çalışan komik insanlar var. sabri maxi pereira'dan iyi oyuncu dememiş de, biz okuduklarımızı anlamıyormuşuz sözde. lan adam çıkmış pereira'nın sabri'den fazlası yok demiş daha ne diyebilir ki? herif alenen taraftarla dalga geçiyor, sırf sizin gibi aptal taraftarlar yüzünden prim yapıyor bu vasıfsız ordusu. sen nasıl bir embesilsin hala bu adamı savunup yine linç ekibi başlığının altına doluştu diye yargılayabiliyorsun. daha 2.5 hafta önce copa america'da uruguay ile maça çıkmış, 8 yıllık benfica kariyeri olan bir futbolcuyu sabri ile eş değer gören bir adamı nasıl savunabiliyorsunuz anlamıyorum. kimsenin konuşulanları çarpıttığı yok, taraftarla dalga geçildiği için insanların sabrı fazlasıyla taştı artık olan bu. bir de başımıza efendi diye bir kavram türedi galatasaray'da. abi vasıfsız ama efendi adam ya, kötü yönetici ama efendi adam. bu nedir arkadaş anlayamıyorum, şampiyonlar ligi'nde yine ondan bundan 4 yerken rakip takım yöneticileri "galatasaray'da x çok efendi adam, y çok efendi adam seneye de şampiyonlar ligi'ne katılsınlar direkt" diye açıklama yaparlar artık.
  • başlığının yan tarafında 2 rakamını görünce yine ne yumurtlamış diye başlığına girdiğim sportif direktör. hahaha, olum bu adamın böyle teknik uzmanlık gerektiren bi sıfatının olması size de komik gelmiyor mu ya, hahaha. hay allah'ım ne günlere kaldık?

arda evlat değilmiş, vay amk.

edit: açıklamayı herkes gibi ben de okudum. şu köhneleşmiş zihniyetin ta yedi ecdadını sikeyim ben. şu açıklamayı nasıl savunabiliyorsunuz? arda 6 aylığına gelirse birileri yedek kalacak diye arda'nın getirilmemesi nasıl makul kabul edilebilir? burak küser diye forvet alma. selçuk küser diye frikikleri sneijder'e kullandırma. masraf olmasın diye melo'nun her türlü kaprisini sanki mahalle takımıymışsın gibi kabul et.

arda seni kesmesin istiyorsan götünü yırt formayı kap lan. arda geldi diye kimse bacağına pranga vurmuyor.

amına koyduğumun yerinde bu herifler sanki kulüp yönetmiyor da yeni gelin nazlıyorlar. siz de pışpışlıyorsunuz. aferin devam edin. şu vasıfsızlar iyice kök salsın kulübe.

şu adamın sportif direktör veya futbol şube sorumlusu, adına her ne dersen de, herhangi bir yetkili amir sıfatıyla başında olduğu bir takım dünya futbolunda hiçbir şekilde uzun vadede başarılı olamaz, böyle bir şey mümkün değil.
  • ulan ne sabriymis. adamlar bir futbolcu icin butun dunyayi karsilarina aldilar. bi suser, sabrinin hatalarini resim, resim gostermisti bi kere. kac mac kaybettirmis.

melo, hata yapiyor diye buna cikisinca. bogazina saldirmisti. bilmiyor ki melo bile daha cok takimi dusunuyor. sabri sadece kendini dusunurken.
  • istifa ettirilmiş. özellikle hamza ile altyapı konusunda ters düşmüşler. başkan da zaten kardeşine yer açmaya çalışıyormuş ki direk atlamış.

kendisi sabri'ye 800 bin euro önermişti ama başkanın kardeşi o zamlı sözleşmeyi imzalatan adam.
    asıl sıkıntı başkan denen çapsız.
hesabın var mı? giriş yap