• torunlarına anlatacak hikayesi var artık.

- o sıralar dünyanın en iyisi messi.

+ eee dede

- baktım çekti adamı, gel dedim verdim messi'ye sarıyı. görsen rengi gitti çocuğun.
  • şimdi televizyonda avrupa basının yorumlarını, özellikle ingiliz basının kendisine yüklenmesini seyrediyorum da her şey bir yana şunlar geliyor aklıma; "lan biz senelerce kıt kanaat kupalara katılıp sikilip, sokulduk afedersin. hakemlerden çektik, ezdiler büzdüler. hakan ünsal'a rivaldo yüzünden tereddütsüz gösterirken kartı ya da ne bileyim avrupa şampiyonalarında oynatacak adam bulamazken iyiydi di mi. roma'da sopa yiyip bile geldi türk takımı. finalde hagi'ye kartı zart diye gösterirken adams'a bi sikim göstermemişlerdi falan. yanisi senelerce bize soktular çıkardılar şimdi sıra bizde lan. bunu da cüneyt çakır sağladı. sağolsun varolsun."

diye anlık düşünmedim değil yani.
  • yıllardır yabancı hakemlerin hakkaniyetsiz yönetimlerinden çeken türk futboluna güneş gibi doğmuş hakemimizdir. biz çocukluğumuzda babalarımızla izlediğimiz avrupa kupası maçlarımızda hakemlere az küfür etmedik. sırf o sayın sör alex ferguson'a sinirle merdivenleri 5er 10ar indirdiği, suratını kırmızıya çevirdiği ve tüm ingiltere'yi sinir küpüne dönüştürdüğü için kendisini tebrik ediyorum. fırat ve cüneyt'in önlenemez yükselişinden sonra "artık onlar düşünsün!"
  • cristiano ronaldodan daha fazla şampiyonlar ligi yarı finali gördü adam.
  • bize ait olani begenmeme, yabancininkine hasta olma olayinin son ornegi. muhtemelen bu kirmiziyi collina felan gosterse, macin icine etti yerine, helal olsun adam ne goruyorsa onu caliyor , hic bir seyden cekinmiyor tarzi yorumlar olacakti..
  • fenerliler 10 sayfa fener düşmanı diye bahsedecekler, beşiktaşlılara göre zaten tüm dünya beşiktaş düşmanı, arada gsliler de sövecek gs düşmanı diye. derbi bitene kadar kafa sikecek gerizekalı fanatikler. sonra adam gidecek barcelona chelsea gibi sayılı maçlardan birini yönetecek siz kendinizi sikerken.

dışarıdan bir kendinize baksanız keşke. çocuklar bile daha olgun duruyor. her takım bu adamı düşman bellemiş. derbiye kadar fb düşmanı bjk dostu, bjk düşmanı fb dostu diye sayfalarca tartışacaksınız. keşke ben de bu kadar boş bir hayat yaşayabilsem.

kendisine kolay gelsin. ne yaparsa yapsın eleştirileceği bir işi yapmak cidden sabır ister.

edit: ben bunu yazarken biri damlamış bile hemen. hiç şaşmaz. fenerliyim bu arada.
  • son golde, torres'in arkadan kaçtığını barcelonalı oyunculardan daha çabuk görüp, onlardan çok daha hızlı koşu tutan hakem.

izlediğim kadarıyla, hatasız maç yönetti. niye bizim ligde böyle olmuyor lan olaylar? al işte, aynı hakemler, aynı ekip, aynı oyun, aynı kurallar. cünüp mü lan bizim lig?
  • türk hakemliğini avrupa'da temsil etmesini falan bi' kenara koyalım. bu adam bize çok büyük bi' ders veriyor o da kendini hakem yerine koyabilmek.

doğruya doğru bugüne kadar hangimiz "ya hakem için zor pozisyon devam kararı doğru" ve ya "ne itiraz ediyon işte top ortada hakem öyle karar vermiş" diyebildik kendi takımımızın maçını seyrederken. ama bugün elin ispanyolu portekizlisi bizim hakemimize itiraz ederken hepimiz bunları söyledik içimizden. belki de ilk kez kendimizi hakemin yerine koyduk, ilk kez hakemi tuttuk.

bu dediklerimi hissedenler için bundan sonra her hangi bi maçta hemen en kısa yoldan hakeme sövmek ilk seçenek olmayacak diye düşünüyorum. ayriyetten bunu sağladığı için bütün hakemler teşekkür etmeli kendisine diye düşünüyorum.
  • başarılı diyen insanlar için aynı performansı bir gs-fb maçı için gösterseydi, ne anası ne bacısı ne eyyamcılığı ne goygoyculuğu kalacaktı.. bence sorun cüneyt çakır'da değil türk spor taraftarlarının algısında..
hesabın var mı? giriş yap