• rte lafını bize kazandıran kişiydi, ne diyelim allah rahmet eylesin.
  • çoklu organ yetmezliği sebebiyle hayatını kaybetmiş duayen gazeteci. kıbrıs barış harekatının ilk fotoğraflarını çekmişti kendisi. nurlar içinde yatsın...
  • 2002 yılıydı yanlış hatırlamıyorsam, karum avm'nin giriş katında ortadaki alanda oturmuş çay içiyoruz yan masada ise genç bir çift minik bebeklerinin üstüne eğilmiş onunla ilgileniyor. hafiften arkaları dönük, oturduğumuz konum itibarıyla görüş alanımızdalar. derken genç adam doğruluyor ve süratle yan tarafa, dükkanlara bakan yaşlıca bir çiftin yanına gidiyor. genç adam oldukça cüsseli ve süratle gidişi de bir hayli dikkat çekiyor. gayr-i ihtiyari gözlerimiz hareketlenmeyi takip etmiş ve yaşlı çift ile genç adamın bir araya gelmesini görüyor durumda: genç adam mustafa balbay, yaşlı çift ise cüneyt arcayürek ve eşi. çok tonton görünüyorlardı, allah rahmet eylesin
  • günümüz danışmanlarıyla karşılaştırıldığında deveyi hamuduyla götürmemiş olduğu hayat tarzından belli olan kişi. lise çağlarımda garsonluk yaptığım mütevazi restorana gelirdi rahmetli. ilk işe girdiğim dönemde birgün cüneyt bey gelecek diye ortalığı velveleye vermişlerdi de gözlerim mercedes audi bmw aramıştı, 1970 küsür model mavi vosvosu görünce helal demiştim içimden. 33'lük efes kutu bira içer, eşi de yanı başında çay bardağında sütlü nescafe içerdi. ara sıra keyfi yerindeyse hayat dersleri verirdi bana, vaktinde garsonluk da yaptığından bahseder, okumamı salık verir, hayata karşı cesaretlendirirdi.
    öldüğünü duyunca nedendir bilmem, yakınımı kaybetmiş gibi hissettim. belki de insanlığına, bilgisine ve eşiyle olan yarım asırlık aşkına duyduğum derin saygıdandır. allah rahmet eylesin.
  • danışmanlığını yaptığı cumhurbaşkanı süleyman demirel'dir. eskiden iyi, şimdilerde yavaş yavaş kafayı sıyırmış gazeteci..
  • johnson mektubu haberiyle yılın gazetecisi ödülünü almış, neredeyse kendimi bildim bileli tanıdığım gazeteci yazar. ne yazıktır bugün kendisini kaybetmiş bulunmaktayız, büyük kayıp.
  • yanılmıyorsam iki gün önce tuncay özkan kişisiyle sohbetinde ertuğrul özkök lafı açıldığında

-bu ertuğrul niye böyle oldu ya?

diyerek beni kopartan eli öpülesi yazar.
  • yaşayan bir tarihti kendisi. kendisinden, yazdıklarından, anlattıklarından çok şey öğrendim. cok üzüldüm. allah rahmet eylesin
  • “hayatımda hiç partili olmadım, hep gazeteci kaldım” demiş rahmetli yazar.

“ilhan selçuk, ‘cüneyt’ yazısında, ‘bu ne sağa girdi ne sola, gazeteci kaldı” demişti, öyle kaldım ve öyle öleceğim.
    11 cumhurbaşkanı geçmiş, ben hepsini yaşadım. bu hariç (abdullah gül) hepsiyle de dostluğum oldu. ben siyaset nedeniyle takılmadım liderlere, haber için takıldım, hepsi ile anılarım var…

hepsinin kendilerine göre üstünlükleri, zafiyetleri vardı hiç birinden bir şey istemedim. bu gün de istemiyorum, iktidarlar bana vız gelir tırıs gider. ben gazeteciliğimi yaparım.

1971 model wolkswagen marka arabamı 2005 yılında sattım. ne para ihtirasım oldu, ne mal ne mülk, namerde muhtaç olmadan yaşıyoruz.1960 yılında, necati zincirkıran’ın tanıştırdığı esin hanım ile evlendik, bir karım var, onun sorumluluğunu taşıyorum, bana kazık atacak ne oğlum ne kızım var, onun sağlığı iyi olsun, mesut yaşayalım, olay bu.”

[http://t24.com.tr/…ihini-de-ozetleyen-hayati,299408 http://t24.com.tr/…ihini-de-ozetleyen-hayati,299408]
  • danışmanlığını yaptığı süleyman demirelden bir kaç gün sonra hayata gözlerini yummuş gazeteci. çok beğenerek okurdum, tarzı ve kalemini çok beğenirdim.
hesabın var mı? giriş yap