• sivas'ta bulunan meydan. sivas denince akla gelen bazı yapılar (kongre binası, valilik binası, çifte minareli medrese) bu meydanın çevresinde bulunur. ortasında bir de havuz vardır ama ben gittiğimde var olan -30 derece sıcaklıkta kullanılamaz durumdaydı normal olarak.
  • behçet uz un belediye baskanligi doneminde planlanip gerceklestirilen bir sehircilik projesidir.
  • hemen her şehirde bir adaşı bulunan mekan.
  • üniversitede çömleri keklemek için kullanılan mekan isimlerindendir.. hemen her şehirde bir tane bulunmasından ötürü, uzmanlaşmış öğrenciler, karşı cinsle diyalog kurmak için "aa benim de oranın bilmem nere caddesinde/sokağında bilmemkimim oturuyo, geçen yaz ordaydım.." gibi sallamasyon cümleler sarfederler..

(bkz: her kentte olan mekan isimleri)
  • antalya'nın gözbebeği, en kalabalık ve turistlerin uğrak noktasıdır.
  • kimse yazmamış, bir tane de kastamonuda bulunan meydan.
  • kayseri deki versiyonunda, ortasinda büyük atatürk heykeli bulunan ve son zamanlarda inşa edilen büyük yapilarla cirkinleştirilen mekan.zamanla bogulan, kücülen meydan.
    (bkz: almer)
  • guzel yurdumun her şehrinde muhakkak olmazsa olmaz meydan..
  • her şehirde bulunur bu meydanlardan birer tane aşağı yukar.resmi bayramlarda varsa bir anıt,heykel bişey çelenk konar bu meydandaki o heykele.o şehrin yabancısıysanız yada sadece askerlik gibi bir sebepten bulunmuşsanız o şehrin yerlisi biriyle konuşurken de bir yeri tarif etmek için çıkış noktası olarak da kullanılır bu isim.birde buna benzer atatürk bulvarı ve cumhuriyet bulvarı veya caddesi de kullanılır adres tarifi konularında.istanbul gibi dev bir şehirdeyseniz ibu isimde önüne ilçe adı konularak bulunur bu meydandan birkaçtane...
  • özgürlük meydanı'nın yeni fakat pek de kabul görmemiş adı.
hesabın var mı? giriş yap