• bundan sonra sadece dersleriyle ilgilenecek olan şahıs.

"...bu kısa görüşmede hadi özışık, onat'ın bir daha asla böyle bir işe girişmeyeceğine ve sadece dersleri ile ilgileneceğine dair söz vermesi üzerine davacı olmayacağını açıkladı.. ""

(bkz: büyük türk yalanları)
    (bkz: günü gününe ders çalışmak)
  • özcan deniz konserinde sahneye fırlayan,özcan denize sarıldıktan sonra seyirciye donup kollarını kaldırarak zafer cıglıkları atan ardından da yaka paca sahneden indirilen insanlara benzettim ben bu arkadasi.
    yani kucuk bir acıktan sozluk database ine girip olaya mesaj atıp kendini ifşa ettikten sonra ardından hemen yaka paca ucurulması gibi.
    ama yine de kotu bir sey yapmamasi guzel birsey.
  • sozlukteki alter egosuyla kendi yaptigi siteler icin "gencler $oyle demi$", "$ahane yapmi$lar vallahi" tadindaki aciklamariyla gulduren bir karde$imiz. bir de 2 gun once girdigi entry'i silip, sozkonusu ba$ligi yukari ta$imak icin copy paste yontemiyle tekrar yazmiyor mu, bu dahiyane fikirler kar$isinda gozlerimiz kama$iyor. lakin kendi reklamini yapmak icin bu kadar kasan bu arkada$imizin nickini verip bir de ekmegine yag surmeyelim, zaten fark etmek icin dikkatlice bakilmasi yeterli.

not: oidb'nin veritabani $u an ev arkada$im olan bilgisayar muhendisligi ogrencisi bir ki$i tarafindan gecen yil gozlerimin onunde cok basit bir iki hamleyle alinmi$, akabinde oidb'ye durumu bildiren bir uyari da yollanmi$tir. kendisi bunu yaparken kimilerinin zannettigi gibi saniyede 100 lerce karakter giri$i yaparak matrixvari bir sistemde "hax0rlik" alametleriyle bu i$i yapmami$, oidb'nin zaten fiyasko olan guvenligi sayesinde cok basit bir $ekilde (kesinlikle illegal yontemler kullanmadan) veritabanina ula$mi$tir. bu noktadan sonra ba$ka birinin bunlara eri$mesi mi alki$lanir, yoksa sorun oidb'nin guvenliginde mi aranmalidir takdir size kalsin.

lakin bizimki hiyarlik etmi$, o veritabaniyla $ahane web siteleri kurmak varken kalkip efendi gibi adamlara durumu bildirmi$tir. tuh lan.
  • http://www.startv.com.tr/…idetay.aspx?yarismaciid=9

"03 cumhur"

ulan biz de zamanında sözlük hesabını nasıl kaptırdık diye hayıflanıyorduk, düşün düşün işin içinden çıkamıyorduk. halbuki işin sırrı heking değil mentalizmdeymiş. gerçi salaklık bizde, kankasının indigo olmasından duruma uyanıp bu fenomenin farkına varmalıydık.

insanın kaşık büken değerli bir tanıdığı olmayagörsün, 3 sene içinde zihin yoluyla entry girmeyi bile başarabilirsiniz. hayat ne tuhaf sözlük hesapları, cross site scriptingler filan...

cumhur için 210 yaz 5100'a gönder, iddaa tahminleri cebine gelsin.
  • turkiye'nin en cok girilen sitelerinden birinin yayini engelleyen, butun veritabanini silen (sitenin iddiasi. simdi backup'tan getirmis olabilirler), domaini kendi uzerine geciren (mayis'ta expire olacagi icin suresi dolmus da kendisi almis gibi birsey soz konusu degil) ve de hicbirsey olmamis gibi laylaylom okuluna giden insan. kotu niyetli oldugu gayet acik. sitenin yazarlari var, yayinlamak zorunda oldugu reklamlar var, odenecek maaslar var, 5 senelik bir emek var, adam bunlari bir cirpida silivermis. ortada hackerim diye dolanirken ip numarasindan bulunacagini aklina bile getirmemis.

neymis efendim ip'sinden kimligi cabuk bulunmus, yasal degilmis de bu yuzden avukatlar sip diye hapisten cikartabilirlermis. ne alakasi var ise? registrar'dan ip isterken savcilik emri gerekmiyor da isp'den isteyince mi gerekiyor? kanun isp'lere yasak getirmiyor, adamlar her gun sayisiz istekle bogusmamak icin savciliktan belge istiyorlar. ayrica bir suclu hakkindaki deliller cabuk elde edildi diye serbest birakilamaz.

suclu olduguna gore hapis cezasi verilirse kuzu kuzu yatacak. hic akillanacagini da sanmiyorum, en azindan baska lamerlara ornek olur. acaba odtu degil de bilkentli olsa odtu'luler en ufak bir destek gosterirler miydi bu internet anarsistine? hayir tabii ki, ama olusturmuslar bir lamer koruma programi, site bile acmislar.
  • yaptığı yanlış bile olsa bunu ifşa ederkenki tutumu ile sempatimizi kazanmış insan. böyle bir mesaj yazmak yerine "ben olayı bitirmişim abi keh keh, korkun benden" tadında bir tavır takınsaydı eminim ne lamer lığı ne şebekliği, ne maymunluğu, ne orangutanlığı * kalırdı. oysa o bu tarz sevimli sayılabilecek bir mesaj yazarak hem kendi kimliğini korkmadan açıkladı, hem de günümüzü renklendirdi.

tabii ki yazdığı mesaj, yaptığı şeyi meşru kılmadı. ama şu da bir gerçek ki olaya karşı daha az antipati uyanmasını sağladı ve bu sayede daha az insanın negatif tepkisini çekti.
  • savunma yazısıyla yerin dibine sokulmuş kişi: "ey site sahipleri, kimin aldigi degil ne aldigi önemlidir. siz sitenizide açik bulunduruyorsaniz elbet biri gelip bir gün kapinizi çalacaktir."

bu savunma cumhur'u yıkar. hırsız yerine, uğursuz yerine kor. kapısını kilitlemek istemeyen insanları kilitli kapılar ardında yaşatan hırsızlara beslediğim güvensizlik hissi burada beliriyor birden bire. mazeret açıkçası bayağı: "açık bırakmasaydın"

sen benim kilitlemediğim arka kapımdan da gir, bak o saçmaları nasıl çıkartıyorlar cımbızla.
  • yoneticisi oldugu metulife sitesi ve bazi arkadaslarinin actigi sitelerce masum, ustunzekali, kahraman(!) ilan edilen kisi.

"cumhur artık tutuksuz yargılanmakta, kuyruk acısı yüzünden o yokken saldıranlar tekrar kuyruklarını bacaklarının arasına kıstırsınlar." ne demektir? mesela ben bir kac gun oncesine kadar adini duymamistim, ne kuyruk acisi? gazete ve haber sitelerine yorum birakanlar da kendisini tanimaz etmez, buyuk cogunluk suclu oldugu kanaatinde.

"reha muhtar'i isinden eden hiç kimseye hiç bir faydasi olmayan ve dedikodu özelligi tasiyan magazin medyasi...." ne alaka simdi bunlar?

"kimsenin duyup bilmedigi bir haber sitesi, sahip çikamadigi maili yüzünden sitesini kaybetmis, adini ancak böyle duyurabilmis..." kimsenin duyup bilmedigi denilen site alexa'ya gore dunyanin en cok ziyaret edilen 700 kusuruncu sitesi ki sabah gazetesi ile arasinda fazla bir fark yok (her ne kadar sevmedigim bir site olsa da)... ayrica mailine sahip cikamiyor diye suclamak niye? bunlari yazanin evine evine hirsiz girsin, esyalari yoketsin, tapuyu ustune alsin, sen devlete kos, onlar da sana "zirhli kapi takip nobetci koymadiysan hirsizin sucu yok" desin de anla nasil sacmaladigini.

adam 14 yasindakilerin bile yaptigi yontemlerle domain yonlendirmis, deha hacker ilan ediliyor, neymis, amerika'da olsa devlet nasa'da ozel gorev verirmis !!! ben iste buna guluyorum yaa!
  • odtu'de ogrenci bilgilerinin cc serverlarinda finger yapmak suretiyle kolayca elde edilebilecegini bilmeyenlerin hacker addettikleri kisi.
  • unutulup gitti, evet. hayirli da oldu.
hesabın var mı? giriş yap