• adanali bir arkadasin tavsiyesi uzerine kesfedilen muthis kebapci. erenkoy kiz lisesi civarlarindadir. cop sisi olsun kulbastisi olsun beni benden almistir. kapali mekani biraz kokulu olmakla beraber bahcesi cok keyiflidir. istanbul'da ikamet eden adanali arkadaslarin hosuna gitmesi muhtemel diger bir mekan icin (bkz: yusuf usta nin yeri)
  • erenköy kız lisesi'nin önündeki cadde üzerinde yer alır. salaştır, güzeldir diye gidersiniz adana,çöp şiş, tavuk şiş + patlıcan ezme,acılı ezme ve 1 kola 2 suya 82 lira hesap ödeyip çıkarsınız. "yahu fazla değil mi sizce bu" diye sorduğunuzda da şef garson "e abi 3 kebap bide ıvır zıvırlar var normal normal" deme pişkinliğini gösterir.
    insana daha önce hiç dışarda kebap yememiş muamelesi yapılması sinirinizi bozar.
  • az önce yediğim için mi övdükçe övesim geliyor bilmiyorum ama gerçekten istanbul'da daha güzel bir adana kebap yemedim. evet servis pek iyi değil, ıvır zıvırdan da baya sokuşturuyolar. bu nedenle adamlar masaya gelip meze falan saymaya başladığı anda "sadece birer porsiyon adana" demek, diyebilmek gerekiyor.
  • birkaç kere el değiştiren ama aşçımızı değiştirmedik diyen mekan. iki önceki, bir bankanın kobi kredisini kullanan (tabelasından belliydi) işletmeci daha başarılıydı sanki, mekan daha boş şimdi. ama yemekleri hala mükemmel, servis gayet hızlı ve temiz, porsiyonlar adana usulü bol bol. istanbul'da kebap yemek istiyorsanız, tike'yle beraber bu arkadaşları tek geçerim, ayrım yapmam.
  • geçen hafta gittik erenköy de olanına. karışık kebap istedik ortaya ama adana yoktu içinde sorduk adana yapmıyoruz dediler. özellikle sorduk istediğimizden yok dediler. adı çukurova kebap, kapısında adana kebap ile ilgili afiş var. ilginç geldi, anlamsız geldi, ilgi çekmedi...kuru fasülyeci de kuru fasülye yok abi nohut verelim denmesi gibi bir şey...
hesabın var mı? giriş yap