• şüphesiz ki survival modu bulabilinecek en eğlenceli oyunlardan biridir. tüm taktikler 1 milyon barajını geçene kadardır. oranın ötesinde artık teknik, taktik yoktur. hani bruce lee’ye sormuşlar “ulaşabileceğin en üst teknik nedir?” diye. o da “artık tekniğin olmaması” demiş. 1 milyondan sonra bu lafı hatırlayın.

netekim orada sadece titreyen eller, yaşarmış gözler vardır. ağız açık, bir damla tükürük sabit frekansla masaya damlar...
    yine de 1 milyon sonrası için yazılabilecek bir kaç husus mevcut. gerçi siz bana değil buruce lee’ye güvenin.

pulse gun ile 5, gauss shotgun ile 10 milyon yapmak mümkün ama ötesi için tek adres: plasma shotgun. (v2 için buna splitter gun'ı eklememiz lazım)

5 milyon sonrası artık tam anlamıyla survival’dir. hayvan vurmayı unutun. zaten nereye ateş etseniz mahlukata denk geleceğinden sadece bonuslara nişan alın ve gittiğiniz yere bakın. tek bonus kaçırırsanız ölürsünüz.

5 milyona yakınsadığınızda artık nuke gibi patlangaçlı şeyler pek de işe yaramayacaktır. ortalıkta shield, freeze filan da varsa sakın nuke alacam diye 2 saniyenizi yemeyin. sittiredin. onunla uğraşırken ölürsünüz.

shield, freeze den biri olmadan hayatta kalamazsınız. bunlardan biri sürekli olmak zorunda. şimdi en önemli noktaya geliyoruz. sahip olduğunuz shotgun, fire bonusuyla bir olunca ekran dışındaki haşereyi de öldürmektedir. dolayısıyla temelde yapacağınız hareket aşağı-yukarı olmalı. çünkü siz aşağıdayken, yukarıda ekran dışında kalmış bir shield/freeze var da alamazsanız, ölürsünüz.

yok en önemli nokta buydu. uc uca ekleme taktiği. freeze ve shieldleri uc uca kullanın. birinin bitimine diğerini yerleştirin. yani freeze’deyken shield çıkarsa hemen atlamayın. bırakın freeze bitsin. hayvanlar hareket etsin, shield yanıp sönmeye başlasın. son saniyede alın. böylece hiç can kaybetmeden dakikalarca gezinebilirsiniz. yalnız dikkat. son saniyeyi kaçırırsanız, ölürsünüz.

götün götün ilerlemek elzem. daima arkaya ya da yanlara gitmek gerekiyor. eğer öne doğru giderseniz en iyi ihtimal yanlış zamanda bir bonus alabilirsiniz bu da final puanını milyon kadar düşürebilir. en kötüsü ise farketmeden başka silah alırsınız ve doğru tahmin, ölürsünüz.

reflex boost bu süreçte artık yardımcı oyuncudur. yardımına her daim başvurun ama güvenmeyin. güvenirseniz, ölürsünüz.

“x2” bonusu artık reflex boost kadar temeldir. puan manyağı olun, azıcık fazla puan için ruhunuzu satın, haysiyetinizi beş paralık edin. en nihayetinde “çok güzel oynadım” değil, “şu kadar puan yaptım” derseniz anlamı var.

burada önceki entrylerde bahsedilmiş, alınması gereken herşeyi almış ve alınmaması gereken hiçbirşeyi almamış olmanız gerekli. çünkü perk fazilitesi 5 milyon civarı yeni bir kullanıma kavuşuyor (tek bir itiraz: regression bullets kesinlikle almayın. kendi canınızdan yiyiyor). öncelikle arada dinlenmek için kullanın. sonra ekrandaki her hayvanı temizleyen breathing room adlı perk gelirse başka bişey almayın ve onda tutun. ölümünüze yakın kullanın. hayvanlar tekrar ekranı doldurmadan bandage ile takviye edin. sonra death clock gelince yine perk kullanımını durdurun ve tam öleceğiniz anda da onu işletin. böylece son 30 saniyede puanınızı bir kaç milyon artırma şansına sahip olacaksınız.

sakin olmayın. sinir stres yapın. arada durdurup tırnaklarınızı kemirin, odada depara kalkın. alta metallica filan atın. iyi gidiyor.
  • amına koyduğumun oyunu 6 megabayt ulan. bir erkek boşaldığında 33 terabayt bilgi fışkırtıyor (sperm dnaları vs).

şimdi soruyorum size, 6 megabaytın verdiği psikopat orgazm ve hırsla, 33 terabaytlık gerçek boşalma nasıl birbirine yakın duygular verebilir ? olamaz böyle bir şey amk.

winrar'ın bir parmağı olabilir bu işte.
  • bilgisayara iki adet mouse bağladığınız takdirde iki kişi kastırabileceğiniz oyun. bunu 2004 yılında keşfedip de şimdi yazmak mallık, özür diliyorum.
  • 9 mb boyutundaki setup dosyasını yükledikten sonra günde en az 2 saat oynadığım ve böyle giderse de okul hayatımın içine edecek olan oyun. ekrana ne kadar dikkatli bakıyorsam artık başka yere bakınca örüncekler geziyor kafamda. grafiğin amına koyan, hikayeyi yardıran bilgisayarda 6 gb'lık yer kaplayan call of duty bir de bu 9 mb'lık oyun. düşünmeden edemiyor insan.
  • bir sure oynadiktan sonra birisi kapiyi acip odaya girdiginde donup ates etme istegi yaratan oyun
  • survival mod'unda milyonlarla oynayan biri olarak bikac tuyo vermekte kendimi haklı gordugum oyun..

- long distance runner, telekinetic en oncelikli 2 perk'unuz olmalı..daha sonra my favorite weapon, bonus magnet ve bonus economist is gorur..

- oynayabileceginiz en iyi silah plasma shotgun'dır bana gore..oyunun ilerleyen zamanlarında basınıza cılgınca yaratık yagıcagından onları en iyi x shotgun+fire bullets ikilisiyle geri puskurtebilirsiniz..ion shotgun'da is gorur ancak gauss shotgun ya da jackhammer aldıysanız eger bi uranium filled bullets'a ihtiyacınız var demektir..

- freeze ve shield bonuslarını ayarlı kullanmak cok onemli..ikiside oyunu cevirebileceginiz bonuslar oldugundan ikisini aynı anda almamanız, zamanlamayı ayarlamanız cok onemli..

- my favorite weapon'ın onemini anlayın..benim anlamam icin cıkan arbade sırasında elimdeki gauss shotgun'ı kazara blowtorch yapmam gerekti..siz yapmayın..

- ammunition within, jinxed, highlander kesinlikle uzak durulmasını dusundugum perklerdir..oyunun ilerliyen bolumlerinde, en heyecanlı yerinde sizi yarı yolda bırakabilirler..

- sharpshooter, doctor ve monster vision gercekten gereksiz perkler..bu maddede gereksiz, herkes farketmistir zaten

- fatal lottery ve infernal contract level 6'ya kadar denenmek icin alınabilinir..sonucta cok birsey kaybetmezsiniz ama daha sonra uzak durun..

- angry reloader+pulse gun ile hos bir combo yaratabilirsiniz..hatta ates etmeyip sadece reload ile bayaa bi puan yapabilirsiniz..

- bir de 3 adet bonus silah var;

- splitter gun: bunun icin oyunu hardcore modda bitirmeniz gerek..vurdukca bolunen mermileri vardır..kullanıslıdır, iyi bir alternate weapon'dır

- blade gun: bunun icin survival'da 3 tane yaratık oldurun..sonra o cesetlerin olusturdugu ucgenin ortasında durun ve gelen canavarların canınızın 1/6 sını goturmesine izin verin ve ates etmeden kacın..eger herseyi dogru yaptıysanız size bu silahtan verilcektir otomatik olarak...elde etmesi pazuzu ritueli gibi olmasına ragmen cok dandik bir silahtır, zira hem adı ustunde yakın menzillidir hemde reload time'ı olum gibidir..bi boka da yaramaz..

- shrinkifier gun: bunun icinde 65 saniye kimseyi vurmamanız, sizinde damage almamanız gerekiyor..daha sonra ates ettiginizde yaratıkları kuculten, 3 veya 4 vurusta olduren bir silahınız olucak..kotu bir silah degil hatta gayet ilginc..
  • geçliğimi çalan şeyler kategorisindedir, iett'den sonra en çok vaktimi çalan ikinci şey olduğunu sanıyorum...
  • ion cannon + ion gun master diyorum, baska birsey demiyorum oyun hakkinda. bu kombinasyonla oyun super zevkli ve kolay oluveriyor.
  • pistolden daha kotu silahlar icin:
    (bkz: pulse gun)
    (bkz: blow torch)
  • ayrıca bu oyundaki adam orgazm olur gibi ölüyo lan. aaoohhaaaaaorhahahaoooooohhh.. diye böyle upuzun. leon kennedy'nin tek olduğunu sanırdım bu konuda.
hesabın var mı? giriş yap