• 1982 yılı mahsulu senaryosu stephen king tarafından yazılmış, george a romero tarafından yönetilmiş olan abd yapımı film.

film alacakaranlık kuşağı tadında 5 farklı öyküden oluşuyor. father's day, the lonesome death of jordy verrill, something to tide you over, the crate ve they're creeping up on you bölümlerin isimleri. başrollerde tanıdık simalardan hal holbrook (the crate), adrienne barbeau(the crate), leslie nielsen(something to tide you over), ed harris(father's day), ted danson(something to tide you over) ve stephen kingin bizatihi kendisi (the lonesome death of jordy verrill) göze çarpıyor.

filmin tutması üzerine 1987 tarihinde michael gornick tarafından yönetilmiş olan creepshow 2 çekildi.
  • fragman'ı yayınlanmış. antoloji olacak. merakla bekliyoruz. bir sürü yazar ve yönetmenden oluşan korku hikayeleri izleyeceğiz. ihtiyacımız olan antoloji.
  • çizgi roman panellerinden oluşan başlangıcıyla kalbimi fethetmiş antoloji seri.

ek: tales from the crypt'deki fırlama iskelet burada da fırlamalıklar yapmaya devam ediyor.
  • antoloji filmi (uzun metrajlı bir kısa film koleksiyonu), bir sürü eğlenceli korkuyu sunmanın mükemmel bir yolu olduğu için korku için popüler bir formattır. muhtemelen tüm zamanların en büyük antoloji korku filmi , yazar stephen king ve yönetmen george a. romero'nun ortak çalışması olan creepshow'dur . mezarın ötesinden gelen intikam, uzaylı bitkiler, bir sandıktaki canavar ve iğrenç bir böcek istilası hakkında hikayeler içeren ürkütücü ve çılgın bir film .adrienne barbeau, creepshow gibi filmlerdeki unutulmaz rolleri sayesinde korku sinemasında öne çıktı .
  • eski filmlerin hayranı biri olarak görsel çok beğendim ve müthiş oyuncular ile ikinci sezonu başlamış shudder dizisi.
  • üçüncü bölümünde istanbul'dan bir arap şehri gibi bahsedilen dizi. istanbul'un bir arap şehri olmadığını bilmeyecek kadar cahil senaristleri olduğunu zannetmiyorum, o yüzden kasıtlı yapıldığını düşünüyorum.
  • ed harris'in 1982 yılında bile şakaklarının açık olduğunu gördüğümüz film. bu adamcağıza ne yaşattılar da başında saç kalmadı, merak ediyorum.
  • ikinci bölümünün ismi imdb'de yanlış yazan dizi. imdb'ye göre 2. bölümün ismi "lydia layne's better half/the man in the suitcase" ancak doğrusu "bad wolf down/the finger.
  • radiohead'in eski bir konser kaydi. sarkilar su sekilde ikamet etmekte:

1) you
    2) the benz -> bu the bends'in eski adi demek ki?
    3) vegetable
    4) creep
    5) ripcord
    6) stop whispering
    7) pop is dead
    8) thinking about you
    9) faithless the wonder boy
    10) blow out
hesabın var mı? giriş yap