aynı isimde "coupling (abd dizisi)" başlığı da var
622 entry daha
  • ilk üç sezonu izlediğim en iyi işlerden biri. ele aldığı konulara yaklaşım tarzı, durum ve espiriler ardılları tarafından çokça kullanılmıştır.

kadın erkek ilişkisi ana temalı komik dizi.
  • coupling, steven moffat tarafından yazılmış; 2000 ve 2004 yılları arası süren ingiliz komedi dizisidir. cinsellik konulu dizi, cüretkar ve bir o kadar da komik olan sohbetler ile dikkat çekmektedir. 4 sezon ve 28 bölümden oluşmaktadır. izlerken her bölümünden oldukça keyif aldım, bazı sahnelerinde büyük kahkahalar bile bastım. dizi kadın-erkek ilişkilerini, cinselliği işlemekte. konunun dışına asla çıkmamakta. 20 yıl önce çekilen bir dizi hala günümüz kadın-erkek ilişkilerine ışık tutabiliyor.
    erkeklerin ve kadınların ilişkilere nasıl baktıkları oldukça iyi anlatılmış. herkes kendinden ve çevresinden bir parça bulabilir bu dizide.

dizinin 6-7 tane ana karakteri var ve tüm olay örgüsü bu karakterler arasında geçmekte. susan walker: (sarah alexander) ve steve taylor: (jack davenport) dört sezon boyunca sabit bir ilişkileri var ve evlilik süreçlerini çok güzel yansıtıyorlar. özellikle steve karakterinin bir anda yükselmesi ve ortamda erkek beyninin nasıl çalıştığını anlatıp erkekleri savunması, ortama bir nutuk çektiği ve herkesin dinlediği sahneler müthiş. erkeklerin tuvalete verdikleri önem ve doğum sürecindeki korkusunun anlatıldığı bölümler oldukça komikti. dizinin fırlama ve en çok sevilen karakteri jeff murdock: (richard coyle; 4. sezona kadar) son sezon diziden ayrıldıktan sonra eksikliği oldukça hissedilmiş. jeff özellikle hayatı boyunca yalnızlık çeken ve ilişkilerde başarılı olamayan tipleri yansıtan efsane karakteri oynuyor. onun yerine gelen oliver morris: (richard millan; 4. sezondan itibaren) oldukça başarılı olmasına rağmen jeff ‘ten sonra o tadı verememiş. sally harper: (kate isitt) yüz güzelliğine kafayı takan bir kızımız ve son sezonlarda patrick maitland: (ben miles) ile ilişki yaşamakta. sally ‘nin patrick’i evine göndermediği, kadınların ilişkiye başladıktan sonra erkeği kendi ellerinde tutmak için çok fazla sahipci davranma istemleri bu ikili karakterle güzel yansıtılmış. jane christie: (gina bellman) bana göre en absürd ve güzel karakterlerden birisi. aptal bir kız olmasına rağmen doğruları her ortamda bir anda söylemesi bazı bölümlerde izleyenleri dumur edecek.

dizi ingiltere’de geçmekte ve ingiliz ingilizcesinin mükemmel konuşulduğu dizilerden birisidir. benim gibi amerikan dizilerine hayran biriyseniz ingiliz ingilizcesini duyduktan sonra dilin keskin güzelliğini bu dizide hissedeceksiniz. genel olarak 8/10 luk bir dizi diyebiliriz. her bölüm yaklaşık yarım saat, sıkılmadan hızlı bir şekilde bitirebilirsiniz
1 entry daha
hesabın var mı? giriş yap