• üç cornell bi penaltı iğrenç esprisini bana yaptıran üniversite.

not: kendimden çok utanıyorum.
  • (bkz: hayallerde yaşıyor bazı okullar)

ölüp gitmeden bir senemi ithaca'da geçireydim iyiydi. önce başvurmak lazım ama galiba. sonra muhtemelen reddedilir, tebliği de çerçeveleyip ofisime asarım.
  • numan kurtulmuş'un 1990 - 1993 yıllarında misafir öğretim üyesi olarak görevde bulunduğu ve doktorasını verdiği üniversite.
  • bahar yariyili sonunda sinavlarin son günü "slope day" denilen bir alkol+cilgin atma aktivitesine ev sahipligi yapan; o gün yamaca kanepelerin koltuklarin ta$inip, gün boyunca ickiye bulanilan (kampüste!!!),yamactan asagi coskuyla kosan ciplak adamlari (yagmur yagmi$sa camurla kaplanmi$) kampüs polisinin de sevgiyle kovaladigi, üniversite olarak ciddiyetinin di$inda binbir cilginligin da ya$andigi özledigim mekan. "ithaca is gorges" and "cornell is gorgeous" diyorum.

kütüphanelerinde gece yarilarina kadar insanlarin paper yeti$tirmeye cali$tigi; sinemadan dönerken bu durumu görüp depresyona girmenize sebep olan egitim-ögretim kurumu.

hergün 1 pm civarinda saat kulesinde konser verilir,alma mater calinir; hatirlarim, bir kez de istiklal mar$i calinmi$ti, hemen hazirolda durdum tabi.
  • the office (us) dizisinden andy bernard karakterinin mezun olduğu okuldur. baya baba bir üniversite olup, dersler "haşırt" derecesinde okkalıdır.

bunun dışında dünya üzerinde en geniş doğal ses kayıtlarına sahip üniversite ünvanını elinde bulunduruyor. online olarak erişebilirsiniz,

https://macaulaylibrary.org/

unutmadan, office dizisindeki andy'nin acapella kasması da boşuna değil. baba gibi acapella grubu vardır.

gençler papa was a rolling stone parçasını yorumlamışlar, helal.

https://www.youtube.com/watch?v=sr8_wgyqnw4
  • fluent programını ve pek tabi onu kullanabilmek için gambit'i öğrenmek isteyenler için belli başlı, neyin ne olduğunu anlamanıza yarayacak, çok kompleks olmayan 8-10 adet analizin adım adım anlatıldığı bir sayfası olan üniversite. sayfa için buradan buyrun.
  • son bir ayda degil, 6 ay (ekim 2009-mart 2010) icerisinde 6 kisinin intihar ettigi okuldur.. her sene kabul ettigi ogrenci sayisinin ivy league okullari arasinda en yuksek olmasi, kabul edilen ogrencilerin ne kadar hirsli oldugu, eskiden bulunduklai yerlerde en basariliyken cornell'de kendileri gibi diger binlerce ogrenciden biri olduklari, neredeyse hepsinin ailelerinden ve arkadaslarindan ayrilarak ithaca'ya gelmis oldugu gozonune alindiginda aslinda anlasilir bir durumdur bu..

bu okulda egitim ve arastirma hem ogretim gorevlileri hem de ogrenciler tarafindan cok ciddiye alinir..
  • carl saganin olmeden once hocalik yaptigi okul..
  • selaleleri, irmaklari, slope' u, kuzey amerika'nin en iyilerinden olan kutuphaneleri * * clock tower'i, sincaplari, piyasa collegetown'i, cayuga golu, muhtesem gun batimi, chipmunk'lari ve muhtesem sonbahari ile dunyanin en guzel kampuslerinden birine sahip, new york eyaletin'de olup da ithaca gibi dag basinda bir yerde kuruldugu icin gelmesi dert cikmasi dert olan, ama kesinlikle buna degecek, asmis ilim irfan yuvasi.
  • universite kampusunde yer alan saat kulesinde calan istiklal marsi icin

http://www.youtube.com/…v=rkdmlehtodi&feature=share
hesabın var mı? giriş yap