• on emir şimdilerde gelseydi emirlerden birinin "zina yapmayacaksin" ya da "öldürmeyeceksin"in yerine "sokaga çöp dökmeyin" "buraya çöp döken eşektir" olacağına neredeyse eminim. çünkü bugün zina yapmaktan ya da öldürmekten daha çok çöp üretiyoruz. çöp insanliğin en büyük kozmik derdi. ben yerimde otururken mutfakta kendi kendine çöp birikiyor, incirler çürüyor, peynir sulaniyor.. yediğimizin yaninda yemediğimiz de çöp oluyor. yaşadiklarimiz bile çöp oluyor bir vakit sonra. çöp evlerin zamani geçti, çöp insanlar çağına adim attik.. unutmaya çalisiyoruz, olmuyor. akil, mutluluğa karşi hatirlama yoluyla direniyor. (immemorial hastanesi ne tarafta?) hepresyon diye de yeni bir hastalik çikmiş o yüzden. çağın salgini, çöple bulaşiyor. çöple kuşatildik. bizden çikan bize geri döner mi? denken, hı?
  • bünyede "hacı sen ne anlatıyon ya" etkisi yaratan hande yener şarkısı. bir de tripli tripli söylüyor, çok acıklı bir şeylerin derdinde onu anladık o tamam, ama neye bozulmuş bu kadar neye içerlemiş onu çözemedik.
  • bir partinin ismi olmasını arzu ettiğim kelime. ancak açılım bulamadım bulan olursa ne güzel olur. ne biliyim, ç.... ö..... partisi vs gibi...
    siyasete hakikaten yaraşacak bir isim olacak çünkü bence.
  • bu şarkının klibinde, 40 kiloluk hande yener'in 30 kilo göğüslere sahip olduğunu anlıyoruz.
  • hayatın artıklarıdır çöp. yaşlanmışları, hasta olup bozulmuş. çürümeye yüz tutmuşlarıdır. çöp geçmiş hayatın kalıntılarıdır.

sadece yemek artıkları veya çevredeki istenmeyen şeylerden ibaret değil yani. ki, onların bile geçmişte büyük sükseleri var. çöp: eski hayattır, gençliğin hatırasıdır. bitmeye yüz tutmuş hayatın son kalıntılarıdır.

tabii birde siyasilerin sürekli propaganda aleti yaptığı istanbul'un çöpleri var. o başka mevzu.
  • hayatın her anı, her dakikası bu kadar değerliyken, hiçbir anlama gelmeyen, insanı kötü etkileyen şeylerle meşgul olmak, insanı zamanla çöpe dönüştürebilir...
  • "her şeyi koy bir torbaya
    hepsi çöp, korkma dök."

garip hissettiren sözler..
  • evde sürekli biriken ve belirli aralıklarla yok edilmesi gereken maddeler
  • bizim evden ambalaj atığı dışında çok az çıkıyor çöp.. ekmek bayatlamışsa kurutulup galeta unu yapıyoruz.. domatesler yumuşamışsa hemen salça yapar annem, yoğurt yavaştan ekşimeye başlamışsa hemen o gün doğuya özgü ayran aşı çorbası yapar..kirazın saplarını atmaz , kurutup kavanoza koyar ve ihtiyaç duyulduğunda kaynatıp içer, içtirir annem..yemek artıklarını ise çöpe atmaz bahçedeki kedilere ve kendi yetiştirdiği tavuklara verir..karpuz kabuklarını ve sivri biber saplarını dahi atmaz ince ince doğrayıp tavuklara verir..bahçedeki erikleri konu komşuya dağıtır geri kalanını komposto yapar..annemin ekmek ya da yemek ya da çürümüş herhangi bir meyve / sebze çöpe attığını hiç görmedim hakikaten.
  • tum evrende sadece bizim kucuk gezegenimizde olan sey.
hesabın var mı? giriş yap