• son bulan herhangi bir şeyin ardından dinlendiğinde kesinlikle ağlatacak apocalyptica parçası. bir parça sonu, çaresizliği ve bunların getirdiği hüzünlü isyanı ancak bu kadar iyi yansıtabilir.
  • apocalypticanın en iyilerinden biri. bile bile verilmiş, elden birşey gelmeyecek kararların acısı belki, sonun hüznü, sonun hükmü...
  • hani, ilkokul 3'ten beri öğretilen serim, düğüm, çözüm bölümleri olur ya kompozisyonlarda, hikâyelerde...işte onların çözüm olanı, conclusion sözcüğünün türkçe karşılığıdır. (hatta (bkz: conclusion)

10000 yıllık uykudan uyanıp gelen edit: başlığın başıma kalması. eskiden buralar hep conclusion kelimesinin çeşitli anlamlarıydı. "kelime soruyorum hemen silicem" ekolü de bambaşkaymış dabi. öperim sözlük.
  • apocalyptica'nın en mükemmel ve hüznü en iyi anlatan parçasıdır. insanın içinden bir$eyleri söküp ba$ka diyarlara götürür. aşırı duygusaldır da, insanı ağlatabilir. eğer kötü bi gününüzdeyseniz dinlememeniz tavsiye edilir.

ayrıca (bkz: adamın amına koyan enstrümantal şarkılar)

edit: limewire yüzünden ben bu parçayı yaklaşık 3-4 senedir pandemonium olarak biliyordum.
  • türkçe'si sonuç, netice olan ingilizce kelimedir. ingilizce kompozisyonda sonuç kısmını açıklarken, in conclusion şeklinde sonuç paragrafına başlanabilir.
  • bir sevgi saygı ve hoşgörü ifadesi, örnek diyalog içinde:

- conclusion ın türkçe karşılığı nedir ahmet?
    - bilmem sözlükte var mıdır acaba bakalım..
    - yokmuş ben baktım. conclusion var da conclusion ın türkçe karşılığı yok..
    - hıı.. ne diycem, sende fazla elektrikli testere var mıydı?
    - yoo napıcan?
    - şöyle güzel bi conclusion yapsak hayatına diycektim.
  • apocalyptica'nın 4. ve son albümü reflections'da perttu kivilakso'nun yazdığı dört şarkıdan biri. uzun zamandan beri dinlediğim en içli çello eseri. bir gece boyunca repeat'e takıp 50'den fazla kez uyuyakalana kadar kendini dinneten ağlatabilen tüyleri diken diken eden aşmış parça instrumental.
  • aslinda daha genel olarak sonuç, netice, kani, ve hükümdür. cozum sadece kompozisyon konusu islenirken dogru karsiliktir.
  • adini bilmeseniz bile size biten birseyleri cagristirabilen en huzunlu apocalyptica parcasi...
  • apocalyptica'nın en içten, en hüzünlü eseri. özellikle ilk girişindeki çellonun tonu ve melodisi insanı mahveder.
hesabın var mı? giriş yap