• eski rektörü fetö'den hükümlü sedat laçiner'dir. akabinde rektör olan prof.dr. yücel acer ise ilk iş olarak sedat laçiner'in doldurduğu fetö'cüleri ihraç etmekle uğraşmıştır. üniversite kendi başına bırakılsa aslında ilerleyecektir fakat bir paçasından fetö tutmuştur, diğer paçasından siyaset... yine de kaliteli bölümleri vardır. istanbul'a yakın olması avantajdır. dünyanın en güzel manzarasına sahip üniversiteleri sıralamasında ilk on'da yer alır.
  • dünyanın en kötü kısaltması..

molekuler biyoloji bolumunun kalitesiz oldugunu itiraf etmisler. butun dersleri tek bir hocanin sirtina yikan bolume guvenmeyin. yarin bir gun baska okula gider, ortada kalirsiniz.

bir insana hem bitki hem genetik hem informatik dersini verdirmek o insani oldurmek resmen. zaten 2 tane hoca varmis, su an baktim. kaynak

ps. bitki dersi almadim, bilmiyorum fakat genetik ve informatik derslerini alan biri olarak soyluyorum: 5 kredi biyoinformatik dersi alarak mezun oldum, o dersten gecmek icin insanlar kendini kesecek durumdaydi nerdeyse. cok agir, fakat cok gerekli bir konu. ne calisirsaniz calisin database tarayip internetten veri cekeceksiniz, allahin emri. bunlari nasil kullanacaginizi biliyor olmaniz lazim. bunlari cok iyi biliyor olmaniz lazim. yuksek lisansta bile insanlar hebele gubele bunlari ogrenirken ben catir catir ogrenmisim (kullanmaya kullanmaya unutmusum o ayri). 2 kredilik dersle pek olacak is gibi gelmiyor bana :/
  • çanakkale onsekiz mart üniversitesi'nin kısaltılmış şeklidir. genelde bütün öğrencileri üniversitelerine bu şekilde hitap eder.
  • çomü değil de çömü diye teleffuz edilen üniversite
  • üniversitenin kalitesiyle paralel, son derece çirkin, kulağa kötü gelen kısaltma.
    18 mart deyip geçiniz efendim.
  • boğaz manzaralı bir başka okulumuzdur.

(bkz: dardanelles)
  • boğaz manzaralı, yokuşa konumlu, yüksek kampüsünde bütün çanakkale'ye yetecek büyüklükte bir camisi bulunan universite.
  • rektör yardımcılarının birer birer istifa ettiğini duyuyoruz. eski yunan ve latin uygarlığının türk hamasi duygularıyla harmanlanmış topraklarında bulunan kampüs, azıcık fetö azıcık siyasal islam ile uğraşırken e ilimi bilimi de background olarak kullanmış. o değil de camii bitti mi camii?
hesabın var mı? giriş yap