• bir albümün birkaç kere dinlenilmesi gerektiğinden bihaber yurdum insanı için bok atmak en sevdiği eylem olduğundan, neyin başarılı neyin başarısız olduğunu göremiyor, come closer belki tarkan'ın yapabileceği en iyi albüm değil fakat itiraf edeyim ki bence "iyi"ye oldukça yaklaşmış bir albümdür, ne sözler boktan ne müzik, uğraşılmış ulan bir emek var işte.albümün yarısını çok beğendim, beğenmediğim 1 ya da 2 şarkı var, o da olsun. tabii ki hepimiz isteriz ki tarkan yine aacayipsin'deki gibi, ölürüm sana'daki gibi kral şarkılar yapsın, yine inletsin ortalığı (bkz: tarkan'ın her klibinin olay olduğu yıllar) ama bu ingilizce bir albüm ve adamın 90larda olay yaratan şarkılarıyla kıyaslamayın, 2010'a gircez bre, bırakın istediği şeyi denesin, bırakın başarısız olsun daha iyisini yapsın, ki yine söylüyorum bu albüm kesinlikle hayal kırıklığı değildir.yabancı albüm yapmak hep içinde varmış, dileriz ki hevesini almıştır ve yine bizi o güzel şarkılarıyla eğlendirip, hüzünlendirecektir nokta
  • bilen bilir. tarkan'a ait olan albüm, 4 şarkının**** internete sızdırılması sonrası biraz aceleyle nisan 2006'da piyasaya sürüldü. albümün reklam çalışmaları genelde almanya ve çevre ülkelerde yapıldı. şarkı seçimleri tartışılır ama ilk 2 single bir işe yaramayınca yüksek ihtimalle tarkan ve ekibi, albümün abd piyasası için yetersiz olduğunu düşündü ve o pazar için bir şey yapmadılar.

come closer sonrasındaki 2 yıllık süreçte farklı röportajlarda albümün yeniden gözden geçirilip yeni şarkılar da eklenerek piyasaya sürüleceğini tarkan'dan duyduk. o şarkılardan biri who's gonna love you now, diğeri nothing like you. tarkan yine kendi ağzından, snoop dogg'la da bir düet olacağı konusunda ipuçları vermişti ama işler yolunda gitmemiş olacak ki proje toptan kaldırıldı.

revize albüm çalışmasından 5 şarkı***** tarkan'ın sitesinde* t-zone kısmında hala dinlenebilir halde.

bu tarkan'ın ingilizce albüm serüveni konusunda söylenecek çok şey, anlatılacak çok hikaye var kesinlikle. ama en net ve kısaca söylenecek tek şey çok yazık oldu.

ilgili diğer entryler:
    (bkz: #56617046)
    (bkz: #56618136)
  • ilk dinledinildiginde ba$arili degilmi$ gibi gelse de dinledikce kulaga ho$ gelen parcalar barindiran bir album olmu$ bu.

evet avrupadan ya da amerikadan rnb tarzina yakin motifler barindirdigi dogru olabilir ama tum piyasalarda yapilan da bu zaten, herkes birbirini tekrarlamakta. bu carkin icine bir de turk girmi$ fena mi. hem daha taninmadigi ozumsenmedigi bir muzik piyasasina cok ucuk bir muzik tarziyla girip kendini kabul ettirmesi cok zor.

ho$ bi album iyi bi yol. bu album belki degil ama pes etmeyip devam etmesi durumunda bir sonraki albumde ya da albumlerde grammy gibi bir odul de hayal degil.
  • bagimlilik yaratan bir miles kane saheseri. gelmis gecmis en iyi sarkilardan biri olmaya aday. hatta simdiden oyle.

what do i
    have to do
    to get you where, i want you

i guess we'll see
    what might be
    whoa-a-oo-o-o-oo

chorus
    you're a million miles,
    a million miles away
    so come closer
    so come closer
    so come close-ahh-ah-ah-ah-ahh-ah
    whoa-a-oo-o-o-oo
    ahha-h-ah-ah-ahh-ah
    whoa-a-oo-o-o-oo- whoao

your reasons
    don't make any sense,
    i'll never rely on you
    and you're draped on him,
    while you're staring at me
    whoa-a-oo-o-o-oo- whoao

you're a million miles,
    a million miles away
    so come closer
    so come closer
    so come close-ahh-ah-ah-ah-ahh-ah
    whoa-a-oo-o-o-oo
    ahha-h-ah-ah-ahh-ah
    whoa-a-oo-o-o-oo- whoao
  • tarkan'ın karma albümü ile yarışabilecek düzeyde bir albüm olmasına rağmen ne türkiye'de ne de yurtdışında hak ettiği değeri bulamamıştır. r&b ve elektro müzik furyasının bütün dünyayı kasıp kavurması, oldukça zayıf yapılan tanıtım ve nispeten kötü klipler ve eksikliği hissedilen turneler bu başarısızlığın ardında yatan sebepler olabilir.

ayrıca eğer tarkan bu albümle yurtdışında büyük bir patlama yapabilseydi, bence albümün yapımcısı ahmet ertegün müzik dünyasına en son büyük yeteneğini armağan edip aramızdan ayrılmış olacaktı.
  • son yıllarda yapılmış en iyi ingilizce pop albümü olduğunu iddia etmekten çekinmem. bütün şarkıları hit olabilecek kapasitede. hadi hepsi olmasa bile en az 6-7 hit çıkarır ki var mı öyle bir pop albümü, (son yıllarda) ben bilmiyorum. kaybettiği tarafı dünyada pop müzik bitmişken çıkması olmuştur. saçma-salak sesler eşliğinde müzik diye insanlara sunulan r&b'nin kurbanı olmuştur.
  • 2012 çıkışlı paradise for all albümünün, enfes şarkılarından en enfesi.az ve öz sözlü guts parçası.hatun ''come closer'' dedikce insan bi garip oluyor.

[http://www.youtube.com/watch?v=w-ym2ega5d8 http://www.youtube.com/watch?v=w-ym2ega5d8]
  • guts'un eğlenceli bir şarkısı.guts - come closer
  • promosyon kurbanı olmuş, hak ettiği değeri görmeyen çok iyi tarkan albümü. tıpkı baris mancho albümü gibi.

bu albümde don't leave me alone, if only you knew, mass confusion, touch gibi mükemmel parçalar vardır.

alakası yok ama bahsetmeden geçemeyeceğim; en güzel chickenfoot parçalarından biridir aynı zamanda.
  • hayal kırıklığı yarattığını düşünen ve içindeki şarkıların sıradanlığından dem vuran dinleyicilerin aksine çok beğendiğim ve oldukça özgün bulduğum tarkan albümü. yıllarca "şıkıdım"ını, "gül döktüm yollarına"sını, "biz nereye"sini dinledikten sonra ingilizce şarkı söylemeye başlamasının türkiye'de olumsuz karşılanacağı tahmin edilen bir durumdu. ancak ben "come closer" albümünün gelecek için tarkan'ın attığı 'çok büyük' bir adım olduğunu düşünüyorum. umarım yanılmıyorumdur...
hesabın var mı? giriş yap