• sadece tatlı yiyerek verebileceği rahatsızlığın boyutları korkutucudur.
  • kibarlık ve nezaket ile caniliğin kombinasyonu bir karakterde en fazla bu kadar güzel hayat bulabilir. filmin şüphesiz en iyi performansını sergileyen karakter. kötü olup da bu kadar çok sevilen başka bir karakter var mıdır bilmiyorum. aklımdan çıkmayacak en güzel sahne; prömiyer akşamı italyancasına eklediği italyanvari vücut dili ile sözde italyan brad abimizi mal edişidir.

oscarı eve götürmesi hiç de sürpriz olmamıştır benim için..
  • sinema tarihindeki unutulmaz karakterlerden biri olmaya aday; nazi albayı, yahudi avcısı, dedektifler kralı. şerefsiz piçler'in gerçek yıldızı. christoph waltz tarafından canlandırılmıştır.
  • filmin ünlü italyan sahnesinde hammersmark'ın ayağını nasıl kırdığını anlattığı hikayede öyle bir kahkaha atar ki "sizin yalanınızı sikeyim hahahahah" der gibi arkasını dönüp krize girer. sonra iyice emin olmak için bizim üç elemana italyanca isimlerini söylettirir ve en iyi telaffuz hiç italyanca bilmeyen adamdan çıkar. ayrıca brad pitt'in koyu amerikan aksanıyla söylediği "arrivederci" de ilgili sahnenin tuzu biberidir.
  • muhteşem bir tipleme. puşt karakter kategorisinde kanımca benjamin linus'a koyup geçirmiştir, o derece.
  • strudel yeyisine hayran kaldigim film karakteri.

ne iyi ki christoph waltz oynamis bu rolu.
  • baya bir zamandir gordugum en guzel kotu adam tiplemelerinden biri. yuzde yuz -alman- kotusu. yok abi boyle bir karakter tebrikler tarantino.

--- spoiler ---
    daga tirmanirken ayagimi kirdim yalani sahnesinde elemanlara italyanca isimlerini soyletmeye calistiktan sonra son elemanin sirtina vurup "bravo" demesi felaketti. o sahnede tum sinema koptu zaten sonunda da herkes alkisladi pek daha once abd sinemasinda topluca alkislama gordugumu hatirlamiyorum.
    --- spoiler ---
  • süt içerken çıkardığı gluk ve benzeri sesleri ile beni benden almış kötü adam! ne süttü bee...
  • pulp fictiondaki mr. wolf karakterinin nazi versiyonudur.
hesabın var mı? giriş yap