• safe in cloud tarzı cloud programları ise şifreleme konusunda özelleşmiştir.
  • biraz yanlış anlaşılmış teknoloji. olay sadece dosya saklamak değildir, icabında o servis sayesinde(misal amazon) sap server kurar, business objects server kurar, icabında hana kurar müşterilerinize oradan sunum yapabilirsiniz. adamların sunduğu bellir bir hız,güvenlik,uptime vs gibi özellikler var. olay salt sunum_son_hali.docx gibi dosyaların tutulmasına indirgemek çok yanlış olur böyle bir nimeti açıklamak için.
  • bunu mal gibi hayatının her alanına itina ile entegre edip, sonra heklenince çok şaşıran insanlar var. bak canım kardeşim. arkadaşınla pdf, müzik, film falan paylaşmak istediğinde, "türkiye'de korsanın yaptırımları yok (bu arada iyi ki de yok. yaptırım olsun demiyorum), ben en iyisi bunu bulutlara yükselteyim, ordan arkadaşımın üstüne yağsın" diyorsan eyvallah, hiçbir şey diyemem de. aynanın karşısında çıplak veya iç çamaşırlı fotoğrafını çekip bunu bulutlara aktarmak, insanın yapabileceği en büyük mallıklardan biri olabilir. gerçi sadece çıplak fotoğraf değil, normal fotoğraflarını yüklemek de büyük bir mallık. apple bu işin o kadar bokunu çıkarmış ki, çektiğin her fotoğraf default olarak buluta gidiyor. bundan 10 sene önce "kızılötesiyle telofondaki fotoyrafları çaluyularmış" diyerek ir portunun üstüne siyah bant vuran** adamlar, bugün çektikleri her resmin icloud'a yüklenmesine sessiz kalıyorsa, toplumun geldiği nokta dehşet vericidir.
  • digital bir perdenin ardindan bulutlarin anlamini sorgulamak bu sarki.. sen benimsin de bu bilgi gercek hayatta ne sikine yaradi durumlari.. yasiyoruz sikca.. female vokaller de cabasi.. mirgun cabasi.. 2005 yili cikisli odyssey albumunden..

it‘s my vision
    a total one
    encompassing
    the only one
    a world complete
    that‘s all my own
    exactly as
    as it should be, oh

i lost myself
    i lost myself
    you can‘t see how
    because i am just a cloud…a cloud.

everything adds up to a truth
    maybe now, i can know me too
    i have you now
    where you should be
    you are mine now
    but i lost me, i‘m a cloud

resplendent dream it overtook me
    i had no choice but build it
    i made it all
    i built it up
    up……
  • girişi ve kapanışı sert ve karmaşık, orta bölümleri oldukça yavaş ve flut tonlarıyla bezenmiş duygu dolu bir kitaro parçası. davullar da oldukça etkileyicidir.
  • (bkz: clouding)
  • ingilizce bulut.
    fiil olarak bulandırmak anlamında da kullanılabilir.
  • bi rain fanlarına verilen toplu lakap. ha bi de; "we are only happy when it rains."
  • final fantasy'nin emo baş karakteri. ben yapamam edemem, eziğim ben, zack nerdesin diye gezer durur. advent children'da sephiroth'u yenmesinin tek sebebi sephiroth tarafından ciddiye alınmamasıdır. advent children'ın son karesi göz önüne alınırsa artık tifa'ya yazabilir tabi. bakalım.
  • bütün kelime haznesini siliveriyor bu şarkı
    diyarbakır daglıçlık olimpiyatlarını sunar gibi hissediliyor
    *
hesabın var mı? giriş yap