• bence (bkz: darren aronofsky) filmlerine müzik yapmıyor. darren aronofsky onun bestelerine film çekiyor.başka türlüsü düşünülebilemez.
  • insan değildir, şunu yapan bu gezegenden olamaz, değil zaten, başka bir yaşam formu. yanlış hatırlamıyorsam, the fountain filminde bir iki çalışma hariç death is the road to awe ve farklı yerleri/versiyonları vardı film boyunca. bir an bile sıkılmadım aksine çok lezzetliydi.

tabi bu, yaptığı işlerden sadece biri ki benim favorimdir. yalnız sembolizm vb konuları işleyen videolardan sonra yavaş yavaş haber bültenlerinde de duymaya başladım, aman diyeyim, hans zimmer'in akıbetine uğramasın bu da. hadi gizemli konulara iyi gidiyor da fasulyenin kilosu x lira oldu konulu haberde ne işi var arkadaş!?
  • aronofsky nin belki de en önemli yeteneğidir; filmlerinin müziklerini clint mansell e yaptırması.
    izlediğiniz şeyi unutturan, daha doğrusu duymaktan başka diğer yetilerinizi kaybettiğiniz eserlere imza atmış gerçek bir usta. özellikle the fountain filminde şahsi fikrim sanatının tepesine çıkmıştır.
  • daha filmi izlemeden soundtrack'i dinlediğinizde ilgili sahneleri gözünüzde canladırabileceğiniz kadar notayla mükemmel tasvir yapan adam.
  • hans zimmer ne kadar görkemliyse, mansell o kadar karanlıktır. tarih öncesinden gelen bir karanlık hissi, şeytanın plan yapmaya ilk başladığı zamanlardan. bu hissi kaybetmediği sürece hep ismi benim için zimmer'dan önce gelecek.
  • (bkz: the fountain) filminde müziklerinin unutulmaması lazım gelen piskolojik müzik insanı...
  • the fountain için bestelediği soundtrack hakikaten çok güzeldir, modern klasik müziktir. sakin, dingin, ama bir yandan da güçlü melodiler bütün albüme hakimdir. aynı melodinin az az değişerek farklı şarkılar oluşturması değişik bir tercih olmuştur, birden fazla şarkıda yer alsa da o fiks melodi dinleyiciyi baymaz. ayrıca yeri geldiğinde patlaması, yere geldiğinde sinip ince ince devam etmesi albümün bütünlüğünü sıradışı kılar. tree of life, death is the road to awe ve finish it bambaşkadır.
  • yüzde yüz saha içi isabet ile oynayan basketbolcu gibi, herifin kötü bestesi yok ulan!
  • loving vincent'ın fonuna da imzasını nakşetmekteymiş.

yaptığı hiçbir beste "death is the road to awe"i aşamayacak ama, * kendisine dair aldığımız her haber yine de güzel.
  • daha önce tanık olmadığım kadar filmle bütünleşik film müziği yapabilen bir insan evladıdır kendisi.the fountain'da görülmüştür ki clint mansell'in müziklerini filmden çıkartırsanız filmin etkileyiciliği dramatik şekilde azalacaktır. bu filmin sountrack albümünden death is the road to awe'u dinlerseniz ne demek istediğimi anlayacaksınız. ki aynı şarkı filmin sonlarında çalmakta ve izleyen insanı göklere çıkarmaktadır.*
hesabın var mı? giriş yap