• burada henüz 1-2 entry varken bu adamla ve faul atışlarıyla taşak geçtiğim entry vardı, uçunca silindi, entry'nin sonuna ekleyeceğim. ben bu adamın son 2 senede gerçekleştirdiklerini hayretle izliyorum. son zamanlarda en acayip yanılgılarım listesinde capela başı çeker, 10 sene önce olsa ligde 1 dakika süre alamayacak adam şu an rockets'ın en değerli oyuncularından biri. playofflarda rudy gobert'i adeta ezdi geçti, hatta gobert'in overrated olduğunu düşündürttüğü anlar oldu. batı finallerinde stephen curry'nin topunu çalmak gibi guard yapsa helal diyeceğimiz şeyler de yapıyor, ağzım açık izliyorum vallahi.

bunu 2 sene önce yazmışım.

"ne pivot oyunu ne de şutu olan, faul özürlü, çok feci undersized (6'10''), tek silahı atletikliği olan bir adam. pivot diyemedim dikkat edersen. büyük yıldız olacakmış ilerde, yersen."

hala pivot oyunu yok, şutu yok, faul özürlü, çok feci undersized ve tek silahı atletiklik ama şu an bu adamı her takım kadrosunda görmek ister. vallahi fena morarttı beni, helal olsun.
  • şu an oynanan minnesota maçında an itibariyle 30 dakikada 13 sayı 19 ribaunt 10 blok ile triple double yapmış basketbol oyuncusu.

(bkz: yuh)
  • sezon genelinde double-double ortalamasıyla oynayıp da ribaund ortalaması, sayı ortalamasından yüksek olan tek isim sanırım.

14.1s/14.9r

dün akşam oynanan ve kazandıkları clippers maçını da 13s/19r ile tamamladı.
  • ilerleyen yıllarda yılın defansif oyuncusu ödülünü kazanacak olan isviçreli nba uzunu.
  • rockets'ın gelen teklifleri karşılama hakkı olduğu için ve chris paul'ün yeni kontratıyla beraber cap space'i dolduğu ve takviye yapmasının çok zor olması sebebiyle muhtemelen rockets'ta kalacak pivot.
  • bugün oklahoma city thunder karşısında 10'u hücum ribaundu olmak üzere 23 ribaund alan hayvani pivot. bu 23 ribaundla nba'de christmas day maçlarında en çok ribaund alan oyuncu olmuş aynı zamanda. bitiyorum bu amerikalılara, her şeyin bir rekoru illa var.
  • mip ödulunu bence victor oladipo'ya birakacak olsa da bu sene gercekten super oynayan bir oyuncu. 26 dakikadan az sure alip 13 sayi 11 ribaund ortalamasi yapan nba tarihinde baska bir oyuncu yokmus, capela bu istatistigini sene sonuna kadar devam ettirirse, bunu basarabilen nba tarihindeki ilk oyuncu olacak.

benim hicbir sekilde anlamadigim sey de, mike d'antoni'nin bu adami niye surekli 20 dakika civarinda oynattigi. hayir takim o kadar iyi ki ihtiyaci yok heralde, ama 35 dakika sure alsa bu adam kesinlikle all star olur, 25 sayi 17 ribaund 5 blok ortalamalari ile filan oynar. ama 19 dakika filan oynadigi maclar oluyor. heyhat.

clint capelanin tuhaf istatistik bilgisi rotoworldden alinmistir.
  • tam kendisine göre bir takıma takaslandı. houston rockets'taki mutsuz günlerden yoğun karmaşık duygular yaşayacağı atlanta hawks'a takas oldu.
    houston rockets normalde capela karşılığı jarret allen'ın peşine düşmüştü.
  • houston rockets tarafından nba 2014 draftında 25. sıradan draft edilmiştir.
  • rockets kendisini takas etmeyi düşünüyormuş. allah akıl fikir versin.
hesabın var mı? giriş yap