• bunu kullanan bi arkadaşım var. hakikaten epey kilo verdi. günde 6 tablete kadar çıkmış piramit kürle.
    geçen gün gördüm, şu anda yine 6 tabletteymiş. bi sıkıntısı oluyor mu diye sordum.
    inanılmaz yağ yaktırıyormuş ve hiçbir sıkıntısı yokmuş.

sadece elleri titriyormuş, sıklıkla soğuk terleme oluyormuş, gece uyumaya çalışırken de kalbi boşlukta atar gibi bir çarpıntı hasıl oluyormuş.

te amına çaktığım daha ne olacak diyecektim, ama demedim.
  • bir doping maddesi.

bir kaç isim vermek istiyorum ki etkilerini daha net yazabileyim, en son paragrafta toplamaya çalışacağım.

oleg perepetchenov 2001 senesinde avrupa halter şampiyonasında 3 altın birden aldı, 2008 de bir kez daha avurpa şampiyonluğunu perçinledi.

alberto contador 2007 tour de france, 2008 giro d'ıtalia, 2008 vuelta a españa, 2009 tour de france, 2010 tour de france, 2011 giro d'ıtalia'yı galibi.

ki daha bir sürü örnek koyabilirim bunlar dünyanın en başarılı sporcuları arasında gösterildikleri için, olayın büyüklüğünü anlayabilmeniz için yazdım, ha bu vatandaşların clen kullandığı ispatlandı.

şimdi öncelikle clen'in ne olduğu yukarıda 500 defa yazılmış, ben en başında uyarıyorum bu tehlikeli bir ilaç, bakın supplement demiyorum çünkü cidden yurt dışında eczanelerde satılan bir astım ilacı.

clen'i tarif etmemi isterseniz mükemmel doping diyebileceğimiz bir tür düşünsenize, kilo veriyorsunuz ve kas kaybetmiyorsunuz bilakis tutunuyor!, üstüne üstlük fiyatı neredeyse 1 hamburger menüsü fiyatı kadar.

konudan sapmamak için neden şimdi gündemde sorusunu cevaplayayım:
    1970 lerde fitlik önemli iken, 2000 lere doğru irilik (gh kürlerinin en moda olduğu zamanlar) moda idi, şimdi 2010 larda tekrar fitlik dönemi bu yüzden clen tekrar moda, yani konu aslında "algı" kai greene desem bir çok kişi bilmeyecek bile peki ya ulises simeon panda lazar angelov desem kadın yazarlarımız bile bilecek. işte konu tam burada başlıyor. moda tekrar baklavalar.

o yüzden tekrar gündemde türkiye'de, yayılma yönü basit bulgaristandan günlük kalkan otobüsler, yayılma yönü kontrol edilmeyen ptt postaları, o kadar yoğunlar ki paketi bile açtırmıyorlar hele hele cuma günü ise :)

--
    clen ile alakalı olarak birden çok kullanım biçimi mevcut, aslında bu bir tartışma konusu, kimisi 24 saate yayarak devamlı olarak ritmi yüksek tutuyor kimisi ise antrenmanda yoğunlaştırıyor, (reseptörlerin kapanmaması için) fakat kesin olan bir konu var ki 3 haftadan uzun kürler hiç bir işe yaramıyor yani daha çok kullanmak sizi bir yere götüremiyor. kullanım biçimi hep yükleme usulu ile.

--
    cleni 22 den 15 e, 15 den 7 inmek için kullanabilirsiniz ara değerlerde de tabi ki, 7 nin aşağısında çok bir hizmette bulunamıyor işin açıkçası kısacası 7 nin altında bulunan yağ için ihg-1 kullanılıyor.
    kısacası belli bir kas birikiminiz olmalı ve bu sporun içerisinde olmanız gerektiği için yukarıdaki cümleyi açıkça yazmıyorum.
    --

diyet nasıl olmalı? kesinlikle brokoli, karnıbahar, gibi sebzeler en az 2 öğün yenmeli, tuz sıfıra indirilmeli özellikle burada tansiyon ile alakalı krizlerden kaçınılmak isteniyor ise, peynir lordan başkası yenmemeli.
    yumurtaya ağırlık verilmeli özellikle 8 şeklinde değil 2+2+2+2 şeklinde hemen hemen her öğünde yenerek geç çözünmesi sağlanmalı.

karbonhidrat konusu hala tartışılıyor, ben bir kaç rus sitesinden okudum özellikle şekerin reseptör uyarısı olduğu için koşarak uzaklaşın diyorlar. benim bu konudaki yorumum zaten dişini sıkacağın 3 hafta, çok kabız olacak gibiysen 1 kase yulaf ye diyorum oda olursan tabi..
    --

clenin gelelim yan etkilerine ki ben en önemli konu en son okunur diye buraya yazdım, nasılsa millet sayfayı aşağıya indirecek :),
    *el titremesi bu boku her kim kullanıyor ise el titremesi ya şa ya cak.
    * ürperti hissi özellikle artan vücut sıcaklığından dolayı yaşanası.
    * hafif baş ağrıları, banyodan ıslak saç ile dışarıya çıkmış gibi baş ağrılarınız olacak
    * hastalık öncesi gibi, savunma durumu (kesin yaşanacak diye bir durum yok)
    * uykusuzluk (kullanım biçimine göre) metabolizma kendini kapatamıyor artan sıcaklık ile uyku ciddi bir problem..

son söz; biz de 3 tip sporcu vardır:
    -manita için yapanlar.
    -kaybedecek bir şeyi olmayanlar.
    -yarışmaya hazırlananlar

manita için yapıyorsanız, bu kadar el titremesine, sinirli oluşunuza bu kadar aç kalmanıza gerek yok.
    kaybedecek bir şeyi olmayanlar, doğru yoldasınız.
    yarışmaya hazırlananlar, ortaya çıkıyor bence riske girmeye değmez, özellikle 2008 de geliştirilen bir test ile.

deep note: kadınlar kullanmamalı.

kimse kullanmamalı, yapılan test dozajının 20 katından fazla kullanıyorsunuz, farelere bu dozlar verildiğinde yaşam süresi yarı yarıya azalıyor fazla kalp ritminden.. ha gidip 400.000 bmw alan tiplerdenseniz sorun yok.

ağır dipnot: yazarlar 22 adet hap değil lütfen manyak mısınız?, %22 yağ oranı bulk dönemde çıkılan yağ oranı! %15 sezon öncesi cuta girmeden önceki dönem, %7 yarışma öncesi!, zaten rekor %4 civarında frank mcgrathda!
  • clenbuterol hidroclorud maddesi şrup, damla, likit sprey, enjekte edilebilir çözücüler ve granul taneceikleri iceren çeşitli formlarda yonetimde mevcuuttur. atletler genellikle tabletleri tercih ettigi icin üreticiler ve markalar bu listelenen oral turleri tavsiye ederler.

clenbuterol çok ilginç ve olağanüstü bir birleşimdir. bir steroid hormonu değil ama bir beta 2 symphatomimetic yani beta 2 reseptorleri uzerinde calisarak yag yanmasini saglamak icin vucudun sicakligini artiriyor.etkileri, bu steroidlerin hepsiyle kıyaslanabilir.winstrol depot ve anavar in olsumuna benzer sekilde clenbuterol onemli güç kazanilmasiyla beraber kati ve yüksek kaliteli kas gelismesine sebep olur.clenbuterol yukaridaki hepsiyle kas hucresindeki protein oranini azaltip sonuc olarak kas hucresinde genişleme saglayan güçlü bir antikatabolik etkiye sahiptir.bu nedenle pek çok atlet sonuclanan katabolik evreyi dengelemek icin yapılan steroid tedavisinden sonra clunbuterol kullanir ve bunlar maksimum güç ve kas kütlesini elde eder.clunbuterol un diger yonu onun dogru yag yakma etkisidir.clenbuterol diet yapmadan yag yakar çünkü vücüdun sıcakliğini agir bir sekilde arttirir bu sureçte vucudu yag yakmaya zorlar.bu arada clenbuterol profesyonel vucutgelistiricileri arasinda sadece favori yarisma birlesimi değildir. clenbuterol, cytommel birleşimi olan lt3-troid hormonuyla birleştirildiğinde yoğun yağ yanlamasi gercekleşir.yüksek vücut ısından dolayı protein ilermesi azaldigi icin es zamanli alinan clenbuterol anabolik/androjenik(erkeklik hormunuyla ilgili )steroidler uzerinde etkiye yol acar.dozaj vücut agirligina baglidir ve vucut isisi olculerek en iyi sekle getirilebilir.atletler genellikle 5-7 tablet alirlar , 100-400 miligram gunde.kadinlar icin gunde 80-100 miligram genellikle yeterlidir.atletinin ilk gün sadece bir tablet alarak başlaması ve daha sonra istenilen maksimum dozaja ulasincaya kadar her gun bir tablet arttirmasi onemlidir.clenbuterol almak icin sozu edilen bir cok program vardir.

bir yandan vurgu, yag yanmasi uzerindeyken, diger taraftan onem yag azalmasi ve güç ve kas gelişimi arasindaki dengeli ilişki uzerindedir.birleşim genellikle 8 ile 10 haftanın üzerinde alınır.clenbuterol bir hormon birleşimi değildir tipik anabolik steroidler uzerinde yannetkileri yoktur.bu nedenle kadınlar tarafından da sevilebilir.olası yan etkileri huzursuzluk,çarpıntı,titreme (istemsiz parmakların titremesi),başagrısı, terleme artışı,uykusuzluk, olası kas spazmları,artan kan basıncı ve bulantıdır.bu yan etkilerin gecici olarak dogal ve genellikle ilacın kullanımına ragmen 8 ile 10 gunden sonra azalmaktadir.bu arada clenbuterol karaborsada iyi dağıtılmış ve her 0,02 miligramlik tableti $0,70 ile $1,20 dolar arasinda mal olmaktadir.avrupanın her tarafında clenbuterol hidyoklorud maddesi bir hekim tarafından receetelendirilmelidir. türkiyede karaborsada bulunmaktadir.

bodyforumtr.com sitesinden alıntıdır...
    kişisel yorumuma gelince, bi süre sonra aldığınız doz yetmez, doz arttırımına ihtiyaç duyarsınız, bunun önüne geçmek için eczaneden ketotifen etken maddeli ilacı kullanmanız gerekmektedir (zaditen, astafen gibi) günlük 2 mg yeterlidir(kaynak anabolics 2006)
  • body builder ların yeni favori steroidi özellikle de bayanlarin. 6 hafta diet ve kahve ile beraber kullanildiginda kopacak kadar ince bel garantidir. kalp atislarini hizlandirarak yag yakimini arttirir, istahi keser ve ayik tutar. dozlar haftalik olarak arttirilmadilir. ayrica su tuttugu gerekcesiyle bir gun on bir gun off olarak kullananlar da vardir.
    http://www.steroid.com/clenbuterol.php
  • türkiyede genelde bulgaristan malı ninhi marka olanları satılır. tiromel ile birlikte kullanımı çok yaygındır. gecenin bir yarısı kalp krizi geçirdiğinizi bildiğiniz bütün duaları okutabilir size. klabe kalıcı zarar verebilir.
  • bodybuilder ve fitness çılar dışında mankenler tarafından da oldukça sık kullanılan madde. efedrin cafein asprin üçlüsünden çok daha etkilidir. alindiktan sonra nabız ve tansiyon oldukça fazla miktarda artar. metabolizma hızlandırarak yağ yakılır bir anlamda. yamulmuyorsam 90 li yıllarda ingiliz atletlerin %80 i bu maddeyi kullanıyordu.
  • almayın demiyorum ama hobi olarak alın dediğin astım tedavisinde kullanılan bir ilaçtır.diğer saz arkadaşı astım ilaçları ile birlikte genellikle vücut geliştirme sporunda yağ yakımı amacıyla kullanılır.nabzı yükseltmesi ve artan vücut ısısı yağ yakımını hızlandırır.bu da beraberinde performans artışı sağlar.en sık görülen yan etkileri taşikardi,uyku bozukluğu,terleme,ellerde titreme ve sinirliliktir.
    kısa yoldan forma girmek isteyen "sporcularca" vazgeçilmez görülür.beslenmeyle uğraşmak,kalori-protein alımını dengelemek,insülin seviyesini düşürüp yükseltmek yerine üçer beşer atarak forma girmeyi bekler.
    beta 2 reseptörlerini etkiler.reseptörlerle oynamak,uyarmak özellikle tedavi amacı dışında alınan fazla dozlar tek kelimeyle tehlikelidir.
    illa yağ yakıp forma gireceğim diyorsanız antreman öncesi sade ve koyu kahve için.mucize sonuç getirmez ama clen kadar da zararlı olmaz.
    not:günlük 300 mg üzeri kafein de iyi değildir.
  • yan etkilerini görmedim sadece el titremesi yaptı veya kalp atışlarımın hızlandığını hissediyorum diyen kullanıcıları görmek çok üzücü. bu işten para kazanan biri değilseniz kesinlikle böyle ilaçlar kullanmayın.
  • bir çeşit ilaç. ilk on günlük etkileri; ellerde ciddi şekilde titreme, aşırı baş ağrısı, mide bulantısı ve buna bağlı iştahsızlık olarak söylenebilir. on günden sonra bu etkiler azalıyor. yağ yakımı takıntı haline gelmediyse kullanılmamalıdır. tabii ki bu etkiler kişiden kişiye değişebilmektedir.
  • 22den 15e 15ten 7ye derken kullanılan tablet sayısı kastedilmeyen ilaç. sanırım orda yağ oranları kastediliyor.
hesabın var mı? giriş yap