• ben bu filmi "zeus yaz 3169'a gönder, olimpos dağı götüne girsin" şeklinde özetliyorum. paranıza yazık, gitmeyin, götürmeyin.
  • ulen yoksam zeus türk mü dedirten film.
    çünkü oğluna at,avrat,silah gönderdi tee nerelerden...
    olur mu olur?

bir de perseus azıcık delikanlı bir adamsa pegasus un uygun bir yerine 'babam saolsun' yazdırır.
    işte o zaman 'hah şimdi oldu harbi türkmüş len bunlar' diyebilirim gönül rahatlığıyla...
  • yanımda oturan yurdum gençlerinin, haber sayfalarındaki yaran okur yorumları tarzı muhabbetlerine es kaza kulak misafiri olup yarılmamı sağlamış, eğlenceli film.

--- spoiler ---

- abi bu insanlar niye sevmiyorlar zeus'u, yıktılar heykeli.. baksana mübarek nur yüzlü bir adammış, ışık saçıyor..
    - olm zeus da ibnelik yapmış, kralın karısını götürmüş.. ondan sevmiyorlar galiba.. kartal gibi çökmüş karının üstüne..

- olm bu mevzu herkül'ün hikayesi değil miydi lan?
    - olur mu olm, herkül çizgi filmde beyaz don giyiyordu.. hem herkül piç değildi galiba..
    - piç'ten tanrı mı olur lan?

- zeus'a baksana abi, bütün hısım akrabayı doldurmuş yanına, kadrolaşma var olimposta a.q..

- aha çıkardı 50 kuruşu.. minibüse bincekler mına koym

--- spoiler ---
  • --- spoiler ---
    perseusun babadan * at* avrat* silah* desteği aldığı filmdir.
    --- spoiler ---
  • --- spoiler ---

erkekler medusa'yı kesmek için mağaraya girdiğinde, io'nun kapıda beklediği filmdir. hatta kafamda mango önünde sigara içen erkek tiplemesi uyandı. perseus mağaradan çıkınca io elindeki sigarayı yere atıp üzerine bassın, sonra da "heh bitti mi işin hadi gidelim acıktım mınakoyim" desin istedim.

--- spoiler ---
  • bu filmde görüyoruz ki liam neeson aslında zeus değil, qui-gon jinn'dir hala. baksana, oğluna lightsaber gönderdi.

- may the force be with you perseus.
  • bana 'ankarada dayın olacağına, olimposta baban olsun poseydon' dedirten film.
  • --- spoiler ---

filmdeki en oryantal karakterin* intihar saldırısı yapması da epey manidardı.

--- spoiler ---
  • --- spoiler ---
    underworld e girişte binbir zorluk ceken yigitlerin, cıkısta aydınlık havayla karşılaşması! akabinde pegasus a binerek underworld! den uçarak gidebilmektir.

--- spoiler ---

god of war 3 den sonra hic cekilmeyen filmdir ayrıca. öldürdüm olm ben hepinizi ki. ohooo. alayınız gelsin lan...
  • çok sevdiğim çocukluk filmlerimden biridir.... trt1 pazar sabahı kuşağı filmidir... filmi hatırlayan var mı bilmiyorum ama döneme göre çok başarılıdır.....mitolojik bir hikayedir...zeus'un oğlu perseus'un sevgilisi andromeda'yı kurtarmak için giriştiği macerayı konu alır... çocukken izlemişseniz medusa sahnesi altına sıçırtır....pegasus'un ihtişamı,,calibos'un dramı etkiler insanı.....onursuz kıl adam sayesinde yakın geçmişte tekrar izleme fırsatı buldum....çok sağlam nostalji oldu... şimdi tek isteğim bu filmi önce sevgilim sonra ilerde çocuklarımla izlemektir....

(bkz: harry hamlin)

(bkz: maggie smith)

(bkz: ursula andress)

(bkz: laurence olivier)
hesabın var mı? giriş yap