• "mutsuzum ama keyfim yerinde" ilacı.
  • karnımdan mutluluk hissi veren ilaç. evet aynen böyle tarif edebilirim. özellikle sabaha karşı, karnımdan hissettiğim yoğun bir mutluluk duygusuyla uyanıyorum. çok tuhaf bir his. hayatım boyunca böyle yoğun bir mutluluk duygusu yaşamamıştım. ilaçla da olsa mutluluğun doruklarına çıkmak muhteşem bir his. ayrıca her türlü olumsuz duygudan arındırıyor.
  • özellikle ilk kullanımda esneme ve mide bulantısına sebep olan anti depresan ilaç. zamanla alışırsın demişti doktorum. alıştım sahiden de. ancak mutlu olduğum hissine kapıldığımı söyleyemem. bazen çok mu tepkisiz ve duygusuz olmaya başladım dedim ama.. saçma sapan paranoya ve ağlama krizleri halinden kurtulduğumu sandığım bir anda birkaç gün ilacı almayıp sebepsiz ağlamaya başladığımı farkedince, n'oluyo ya dedirtmiştir. akabinde doktorumun uyarısı geldi; "bırakacaksan da kontrolümde bırakacaksın!".
  • zannımca placebo etkisini en çarpıcı biçimde yaşamama sebebiyet veren ufacık minicik hapların markasıdır. yaklaşık iki hafta boyunca kullandıktan sonra sosyal fobimde gözle görülür bir azalma sezdim. önceleri resmimin çekilmesinden nefret ederken (ki kenarında çıktığım resmi silmeyen arkadaşla kavga etmişliğim bile vardır) geçen gün bizzat kendi resmimi çekip facebook profil resmim yapabildim. ne giydiğimin, nasıl giydiğimin çok önemi kalmamaya başladı (gömleğin üstten bir düğmesini açmak benim için o kadar büyük bir olaydı ki sözlük, sana anlatamam). artık yanımdan geçen insanlarla sürekli boyumu kıyaslayıp kısa olduğumu düşünmekten, her türlü hemcinsimle tipimi yarıştırıp sürekli kendimi çirkin görmekten sıyrılıp, başka biri haline geliyordum ki... yeni psikiyatristimin buyruğu ile ilacı bıraktım. bazı olumlu etkileri hala devam etse de, şu boy karşılaştırması işine maalesef geri dönmüş bulunmaktayım.
  • concerta ile birlikte kullanılınca (bkz: world is mine) etkisi yaratan güzel ilaç
  • mide bulantısı demeyelim ama iç buruntusu diyelim,
    uyku demeyelim ama esnetme diyelim,
    kuş ötmüyor demeyelim ama kuşun sesi kısılana kadar öttürüyor diyelim,
    mutlu etmiyor ama üzgün de bırakmıyor diyelim.
  • kafadaki gereksiz düşünceleri az da olsa susturabilmek için 40 mg olanlarının kullanılması gerektiği antidepresan. cinsel aktiviteye bir zararı olmadı hiç, ama harici zamanlarda düşünsel olarak ara sıra ilgiyi kesiyor. durduk yere mutlu etmez, etkenlere bağlıdır. aşk acısını daha katlanılabilir hale getiriyor. onun haricinde iştah açıyor. 73 kilodan 80'e çıkmama sebep oldu. değişik bir ilaç. bağımlılık yapmaz, içmeyi sık sık unutuyorsunuz hatta.
  • doktorumun söylediğine göre "mutluluk" etkisi yapan ilaçmış. şimdilik bende öyle bir etki yapmadı. gece mirtaron , gündüz citol kullanınca biraz sersemletiyor. gerçi bir haftadır kullanıyorum. üç hafta sonra etkisi göstermeye başlarmış.
  • günde 3 vakit esneme krizine sokuyor, daha da yan etkisini görmedim. eyyorlamam bu kadar.
  • baş döndüren ve duygu durumsuzluk getirendir. yaşarsın ama niye? öylesine!
hesabın var mı? giriş yap