• turan güneş bulvarı'ndaki, "çıtır simit gönül bahçesi" şubesinde normal zamanda servisin çok kötü olduğu (garsonlar sizi görmez bile), erken saatlerde "haydi kapatıyoruz" diye gelen garsonlardan oluşan ve en kötüsünü de ramazan ayında yapan yerdir.

ramazan'ın üçüncü günü eski iş arkadaşımla bu mekana geldik. (19.00)
    çardak şeklinde bir yere oturduk, etrafı kapalı-içeriyi kimse görmüyor.

öncesinde bana bir bira, arkadaşıma da çay söyledik.

sonra birayı tazelemesi için garsonu çağırdık. (19.30)
    garson bize "iftara az kaldığı için alkol servisi yapamıyoruz" cevabını verdi.

yanımdaki arkadaşımdan biraz çekinerek,
    "ya benim inancım buna uymuyorsa? haydi inancım uyuyor diyelim, neden bu saate kadar alkol servisi yaptınız da şu andan sonra yapmıyorsunuz?" dedim.

garson çocuk utandı, sıkıldı, cevap veremedi.
    "ben de bilmiyorum" vs. dedi.
    onları şikayet edeceğimi söyledim, ama garsona yüklenmedik.

çok çirkin bir olay var burada.
    biraz daha kazanalım bakışıyla saat 7'ye kadar alkol servisi yapmak, sonrasında ama artık veremiyoruz, iftara az kaldı demek... ama iftara kadar hala çay servisi, yemek servisi yapmak....

madem öyle kapatın zaten iyi işletemediğiniz işletmenizi, iftarda açın sadece. sahurda açın.
    zaten açıkken de beceremiyorsunuz.

(daha önce bir gittiğimizde "sigara içeceğiz" dedik, bahçedeki masalardaki minderleri indirmişler. "içeri oturun ama içeride bazen sigara içilmiyor, şu an içilmiyor olabilir" dediler.
    girmedik, direkt kalktık.

bu son gidişimde, bu olayı yaptıklarında, çankaya'nın göbeğinde "alkol mü alacaksınız, iftarı bekleyin, iftar bitince de kapatıyoruz zaten. bugün daha içki veremeyiz" demelerinde aklıma "buraya tanımadığım insanlarla gelseydim ne olurdu" düşüncesi geldi.

bir iş yemeği, bir görüşme, bir herhangi bir şey.

saat 19'a kadar alkol verip de sonrasında ramazan diye vermemeyi kimse bana açıklayamaz.
  • ankara'da oran ve yıldız arasında kalan trt lojmanlarının olduğu bölgede konuşlanmış müthiş huzurlu mekan. hafta içi sabahları önünde 2 dakika durup büfesinden sıcak sıcak simit almak, pazar günleri ise arka bahçesindeki müthiş kahvaltıya gitmek lazım.

http://breakingnewslivefromlife.blogspot.com/….html
  • 2006 yılında öss'ye hazırlanırken güvenpark'ta yerleri vardı, odun ateşinde gözünün önünde pişiriyorlardı simidi. dersane boyunca hafta içi istisnasız her sabah iki ayranla iki simit alırdık buradan arkadaşla. benim gibi kahvaltıda çay içmezse başı ağrıyan birine bile kahvaltıda ayran içirecek kadar güzel simitleri vardı. bazen öğle aralarında bile aynı menüyü yerdik.

yılmaz erdoğan'ın dediği gibi yıllar geçtikçe ankara'da çok daha iyi yerlerde kahvaltı da yaptım, simit de yedim de hiç o kadar güzelini yemedim.
  • "geleneksel fast food" gibi ucube bir kavramı oturtmaya çalışan mekan.

(bkz: özenti)
  • - kapatıyoruz efendim
    - nasıl yani...daha saat 8 yaa
    - ilaçlama var da bugun
    - nasıl yani...biz simit yedik ama demin
    - biz simit satıyoruz zaten begefendi
    - dükkan ilaçlanacak kadar kötü durumda ve siz bize son dakikada hijyensiz, kirli, hamam bocekli, fare boklu simitleri sattınız...
    - yine de kapatıyoruz begefendi
    - hay allap benanızı versin...
  • disarda oturup alcak tabure ve masalarda da kahvalti etme opsiyonu sunan mekan. gunesli kis gunleri icin birebirdir.
  • bahcelievler 7. caddedeki subesinin sabah kahvaltisi mabedim oldugu yer.
  • citir simit odtu subesi gidildi goruldu, garsonlarin hal ve tavirlari ve porsyonlar tatminkar bulunmadi, bundan once "o" dukkani mekan edinmis 5 yer gibi 6 ay icinde batip kapanacagi tahmin edildi..
  • odtü'de et sote veya et kavurma seçenekli güveçleriyle çok başarılı olmuş restoran. yakında alabalık ile ilgili planları olduğunu da yöneticisi açıklamış bulunmaktadır. garsonlar pek iyi ilgilenmiyor olsa da gidilmesi şiddetle tavsiye edilen mekan. ayrıca (bkz: garip karışım)
  • alper markalı krem peyniri ilk kez gördüğüm yer.
hesabın var mı? giriş yap