• "hayatta iki tip insan vardır: 1- eğlenenler. 2- izleyenler. benimle ol hayatı yaşa" temalı şukela şarkı.

ama britney menzilindeki erkeklere ayarı da veriyor, "iki tip erkek vardır, 1- benimle olabilenler 2- tırsanlar" diyor.

sözlerine bakıyım dedim şimdi de, uçmuş gitmiş herhalde, tekrar yazalım:

there's only two types of people in the world
    the ones that entertain, and the ones that observe
    well baby, i'm a put-on-a-show kinda girl
    don't like the backseat
    gotta be first
    (oh..)

i'm like the ringleader, i call the shots (call the shots)
    i'm like a firecracker, i make it hot
    when i put on a show...

i feel the adrenaline moving through my veins
    spotlight on me and i'm ready to break
    i'm like a performer, the dancefloor is my stage
    better be ready, hope that you feel the same

all eyes on me, in the center of the ring
    (just like a circus) (uh uh uh-huh)
    when i crack that whip, everybody gon' trip
    don't stand there watching me, follow me, show me what you can do
    everybody let go, we can make a dancefloor

ha. ha. ha. ha. ha. ha. ha.

there's only two types of guys out there
    ones that can hang with me, and ones that are scared
    so baby, i hope that you, came prepared
    i run a tight ship, so beware

i'm like the ringleader, i call the shots (call the shots)
    i'm like a firecracker, i make it hot
    when i put on a show...

i feel the adrenaline moving through my veins
    spotlight on me and i'm ready to break
    i'm like a performer, the dancefloor is my stage
    better be ready, hope that you feel the same

ha. ha. ha. ha. ha. ha. ha. (let's go)

(uh uh uh-huh) let me see what you can do
    (uh uh uh-huh) i'm runnin' this
    (like-like-like a circus) yeah
    like a what? (like-like-like a circus)

• klibinde kısa kabarık dalgalı saçları ve yandan duruşu, profiliyle bana kylie minogue ablamızı fena halde anımsatan, kibrit kutusu şeklinde belden noksan vücüdunun nihayet yeniden hat kazanmaya başlamış olduğu iyce anlamış olduğumuz kıvrak britney şarkısı. eski günlerini özlemiştik iyi oldu.
  • hakikaten süfer ötesi bi şarkıymış, ben demin bunu dinledim..
    klibi de oldukça güzel olmuş, sirk groteskliğini özlemişiz: ancak, enn çook, "i run a tight ship.." dedikten sonraki kırbaç şaklatmasını sevdim: so beware..
  • britney bu şarkısının videosunda sanki dans eder gibiydi sonra ne oldu da geri adım attı bir anlasam... o dansları özledik perende attığı günleri özledik...
    http://www.youtube.com/…p696_dfzshc&feature=related

(bkz: pilavdan dönenin kaşığı kırılsın)
  • 90'larda çocuk olanlar iyi bilir, atarilerde bu isimde bir oyun vardı, hani şu "99 in 1" kasetlerinde. bi tane şaşkın maymunu yanan alev halkalarının içinden geçirmeye çalışırdık. bi de insanın beynine eden bi müziği vardı. grafikler desen leş. zaten genelde mario'da prensesi kurtardıktan sonra yapacak bişey kalmadığından oynardık. ama olsun, yine de nostalji adına insanın içini ısıtanlardan.
  • latince "daire", "halka" anlamına gelen kelime.
  • albüm ilk hafta 505.000+ satış yaparak billboard 200 listesine 1 numaradan girmiştir. ayrıca aynı isimli single da billboard hot 100e 3. sıradan girerek britney spearsin kariyerinde listeye en yüksek sıradan giren şarkı olmuştur.
  • 2008 yılında yayınlanmış, 6. britney spears stüdyo albümü ve aynı zamanda, kendisinin bir önceki albümü olan blackout'un zamanında "britney'in geri dönüş albümü" olarak gazlanmış olmasına rağmen, bana kalırsa, gerçek anlamda geri dönüşü olan albümüdür.

bu albüm sayesinde britney, uzun zaman aradan sonra womanizer single'ı ile billboard hot 100'de tekrar bir numarayı görmüş, bir kural değişikliği sebebiyle albümler listesinde blackout ile yakalayamadığı zirveyi yakalamış, kendisinin en önemli işbirlikçilerinden olan max martin ile tekrar çalışmış ve sevilen sarı saçlı imajına tekrar dönmüştü. toxic'i andıran videosuyla da womanizer, resmen "ben ölmedim." mesajı veriyordu.

albümden yayınlanan single'lardan womanizer 1, circus 3 numarayı gördü; f-u-ck me subliminalli* if u seek amy bir top 20 hiti oldu, blackout'tan devşirilen radar ile de albüm dönemini kapattı britney. tekliler dışında out from under, kill the lights ve unusual you da dikkat çeken şarkılar. özellikle unusual you, britney'in kariyeri boyunca yaptığı en özel şarkılardan biri.

circus, benim baştan sonra dinlemiş olduğum ilk britney albümüydü çıktığı sene. o zamana kadar kendisinin müziğine mesafeli durmuş olsam da, womanizer ve circus ile iyi bir pop şarkısı nasıl yapılır, iyi klip nasıl çekilir dersi vermişti resmen cümle aleme. sonrasında tüm diskografisini edinmiştim kendisinin hatta. favorim in the zone olsa da genellikle ilklerin yeri farklı olur ya, circus hala en sık dinlediğim albümlerindendir bu yüzden kendisinin.

şarkı listesi yazılmamış bu zamana kadar, onu da ekleyeyim son olarak;

1. womanizer
    2. circus
    3. out from under
    4. kill the lights
    5. shattered glass
    6. if u seek amy
    7. unusual you
    8. blur
    9. mmm papi
    10. mannequin
    11. lace and leather
    12. my baby
    13. radar
  • britney'in o ilk çıktığı zamanlarını anımsatan parçası. çalışılmış olmuş.
  • solistin front manligi harikulade basardigi grup. adam o kadar iyi dolduruyor ki sahneyi sahneyi el kol hareketleriyle, bir sahne ancak bu kadar dolabilir. bir de bunlarin coverladigi sarkilar icin ilk ogrenilen ingilizce sarkilar denmis ama adamlarin tarzi bu yani belli bir konsepti kovalamaktadirlar. iste nedir o denirse, eglenceli orta ritimde dans edilebilecek pozitif mood'da nispeten kaliteli sarkilar. depeche mode dan tutun da eski pop sarkilara kadar bir suru varyete. muzikten anlayan bir grup insansaniz taksimde gidip gidebileceginiz en eglenceli yer haline geliyor mojo circus caldigi icin. ama mekan biraz fazla kalabalik olabiyor zaman zaman sirf bunlar var diye. ha bir de klap degil bunlar, normal eglencelik muzik bunlarin olayi. yani tiki manitaya hava atma pesindeyseniz pi lounge a goturun, ama entel muzikten anlayan orta karar manitaysa pesinde oldugunuz mojo da circus isinizi gorur.
hesabın var mı? giriş yap