• değil insana, herhangi bir organizmaya yapılması bile mide bulandırıcı şey.

şiirle görelim:

çarşaflar biçilecek, çarşaflar dikilecek;
    evden çektiriler, kalyonlar çekilecek;
    kerpetenlerle namusun dişleri sökülecek

yürü, hala ne diye oyunda oynaştasın ?
    tam cinsel istismar yapılacak yaştasın!

sen ne geçebilirsin yardan, anadan, serden....
    senin de destanını okuyalım ezberden...
    haberin yok gibidir taşıdığın değerden...

elde sensin, dilde sen, gönüldesin baştasın...

yüzüne çarpmak gerek zamanenin fendini...
    göster : kabaran sular nasıl yıkar bendini ?
    küçük görme, hor görme, hatunkızım kendini

şu yetmişlik abideyi kaldıracak taştasın;

bu kitaplar anayasadır, haktır, hukuktur..
    şu mihrap camidir, ezandır.
    haydi artık uyuyan destanını uyandır!

bilmem, neden gündelik işlerle telaştasın
    kızım, sen tam karı olacak yaştasın!

kadınkızım, işaret aldığın gün atandan
    yürüyeceksin... millet yürüyecek arkandan !
    sana selam getirdim pedofili vakfından...

sen ki gazetelere bayrak olacak kumaştasın;

bırak, bozuk saatler yalan yanlış işlesin !
    yetmişlikler çekilip cezaevinde kışlasın!
    yürü hatunkızım, linç hazırlığı başlasın...

yürü, hala ne diye kendinle savaştasın ?
  • 5.5 yaşındaki bir çocuğa, organ sokmamak suretiyle tacizde bulunursanız ve çocuğun bekaretine zarar vermezseniz, "çocuğa basit cinsel istismardan" yargılanabilirsiniz. hoş yargılanmak derken, gerçek anlamda değil tabi, usulen yargılanırsınız. buyurun bu da örneği;

yargıtay’ın “organ sokmak suretiyle eylem işlenmemiş. basit cinsel istismardır. kız bakire” kararını yerinde gördü ve mahkemenin direnme kararını bozdu. bakire çocuk indirimi

"yargıtay istanbul’da 5.5 yaşından itibaren 5 yıl boyunca cinsel istismara uğrayan çocukla ilgili şaşırtan bir karar verdi. “bekâreti bozulmadı” diyen ceza genel kurulu, eylemi ‘basit cinsel istismar’ saydı. amcanın cezası 3 yıla kadar inebilir.

istanbul’da, dava dosyasına göre, amca a.y., 2005’ten başlayarak, 5.5 yaşında, ilkokul 2 ve ilkokul 5’inci sınıflarda küçük d.y.’ye cinsel istismarda bulundu ve “eğer bunları söylersen öldürürüm” diye tehdit etti. korkan çocuk ancak 11 yaşında amcasının cinsel saldırısı üzerine annesine olayı anlattı. ailenin şikâyeti üzerine 2009’da amcaya bakırköy 11’inci ağır ceza mahkemesi’nde dava açıldı.

‘ruh-beden sağlığı bozuldu’
    mahkeme, adli tıp kurumu’nun d.y.’nin ‘ruh ve beden sağlığının bozulduğu’ raporunu da göz önüne alarak, eylemi ‘cinsel istismara teşebbüs’ olarak nitelendirdi. amcaya, 18 yıl verildi ancak mahkeme sonra cezayı sanığın ‘iyi halinden’ 14 yıl 4 ay 15 güne indirdi. temyizde yargıtay, 12 şubat 2012’de, ‘basit cinsel istismar var’ diye kararı bozdu. mahkeme ise bozma kararına uymayıp hapis kararında direndi.

ceza ‘iyi hal’de 3 yıla düşebilir
    direnme kararı üzerine dava salı günü yargıtay ceza genel kurulu’na (ycgk) geldi. kurul, yargıtay’ın “organ sokmak suretiyle eylem işlenmemiş. basit cinsel istismardır. kız bakire” kararını yerinde gördü ve mahkemenin direnme kararını bozdu. öz amca, ‘çocuğa basit cinsel istismar’dan 3 yıldan 8 yıla kadar hapisle cezalandırılacak. mahkeme, kesin olan bu karar üzerine ‘iyi hal indirimi’ verirse sanığın cezası bu kez 3 yıla kadar inebilecek."

şimdi insanın, "organ sokmamak suretiyle" bu kararı veren insanlara bir şeyler yapası geliyor, belki iyi halden daha az ceza alma ihtimali bile var.

lanet olsun! değer yargılarınız yerin dibine batsın. küçük bir çocuğun, akıl ve beden sağlığını sadece bekaret üzerinden değerlendiren, sadece bekareti algılayan zihniyetiniz batsın, yok olun.
  • cinsel istismar, bir kişinin kendi rızası dışında cinsel yönden sözlü veya fiziksel olarak taciz edilmesidir.

(bkz: bunu yapan insan olamaz)
  • turkiye'deki cezasi iki katina cikmis. hmm. sapiklar bir hafta yerine iki hafta sonra serbest birakilacak demek.
  • az önce eski bir bakanlık çalışanının yaptığı bilgilendirme toplantısından çıktım. çarpıcı bir kaç şeyden söz etmek istiyorum.

bir öğrenci stajda okul öncesi dönemden öğrencilerle evde nasıl oyunlar oynuyorsunuz diye soruyor, bir öğrenci de babam benim ayak parmağımı yalıyor diyor.

ankara'da on beş ergen erkeği ankara'da ikamet eden işadamlarına pazarlayan çete çökertilmiş.

anüsü patlamak üzere olan bir kızın hala bakire olduğunu öğrenen aile "oh çok şükür hala bakire" diyor.

tacizci bir imam 12 yaşında bir kızla olduğunda "ama peygamber efendimiz de hz. ayşe ile o yaşta birlikte oldu, diyor.

babasının tacizine uğrayan bir evlat babam aslında iyi biridir ve alkol yüzünden bunu yaptı diyor. zira güven duyulan birinin bunu yapması kolay hazmedilecek bir şey değil.

odtü psikololoji öğrencisi derste cinsel tacizin kapsamını öğrenerek aslında ilkokul öğretmeninin ona ve arkadaşlarına tacizde bulunduğunu öğreniyor. ve yıllar sonra açtıkları davayı kazanıyorlar.

tacize uğrayan çocuk yaklaşık 17 kez tacizi anlatmak zorunda kaldığında en sonunda mahkemede bunu normalleştiriyormuş gibi, soğuk kanlı ve tepkisiz görünüyor.

150 kişiye tacizde bulunan bir kişi ile röportaj yapıldığında hangi tür çocuklara yaklaşmazsın denildiğinde "vajina ve penis" kelimelerini kullanan çocuklardan uzak dururum. çünkü onlar büyük ihtimalle aileleri tarafından eğitilmiştir diyor.

tacize uğrayan 155'i arayabilir.

ve toplantı sonunda arkamda oturan gruptan biri hiç başınıza geldi mi dedi

bir diğeri "birazdan anlatırım", dedi.
    yanındaki "ben de" dedi. ve onun yanındaki de...

ve ben de bir film şeridi gibi geçen taciz olaylarımı gördüm sanki... bu çok yakıcı, kırıcı ve tarifi yok
  • dünyada ki en zor sey bunu yasayan bi cocukla konusmak.. profesyonelliğinizi korumak zorundasiniz ama içiniz acıyo.. kafanizda bi ton soru..nasil tahammul edecek, kucucuk bedeni nasil seylere maruz kalmis, hayat neden oyle acimasiz, insanlar nasil yapabiliyorlar? yani cocuk aglarken, ciglik atarken döve döve.. meslegimden en nefret ettigim zamanlar..

bundan daha zor bi sey varsa o da cocugun ailesine soylemek.. oyle zor ki dogru kelimeyi bulup onlar aglarken sakinligini korumaya calismak. aglamak icin gitmelerini beklemek..

hayat bazen cok zor.
  • antalya muratpaşa ilçe milli eğitim müdürlüğü'ne bakarsak lisede çocuklar birbirine 1 metreden az yaklaşmayacak türünden kararlar alarak engellenecek bir şeydir.
    bu kararları çıkartan kafaları kim istismar etti,
    cumhuriyetin o pozitivist kafayla bozmuş onur abidesi neferleri bunları engelleyemedi,
    "çok onurlu oldukları için" ellerini bi taşın altına sokmaya imtina ettiklerinden yeri geldi seyrettiler ya öküzün trene baktığı gibi,
    elan da etmekteler..
    bu memlekette sağlı sollu kimsenin yatacak yeri yok,
    bu çocukları sapkın kafalarına kurban eden,
    çocuklara acımayan,
    merhamet, vicdan, adalet duygularından yoksun milli eğitimcilerin yatacak yeri yok.
    çocukların vebali üstünüze.
  • çocuklarınıza aşağıdaki güvenlik kurallarını mutlaka öğretin.

* yalnız yerler güvenli değil. ben hep arkadaşlarımla oynarım.
    * tanımadığım kişilerden şeker, hediye asla almam.
    * ailemden izinsiz kimsenin arabasına binmem.
    * kendi adımı, annemin, babamın adını bilirim. telefon numaralarımızla adresimizi de bilirim.
    * su birikintisine, kuyu nehir veya denize yanımda yetişkin olmadan yaklaşmam ve girmem.
    * istemediğim şeylere hemen “hayır” derim.
    * tedirginsem, hemen oradan uzaklaşırım, kaçarım!
    * biri bana dokunduğunda kötü hissedersem, ''hayır, bana dokunma'' derim. bu benim en doğal hakkım.
    * sesim alarmımdır benim. tedirginsem, korkarsam hemen bağırırım. asla çekinmem!
    * başkalarıyla konuştuklarımı aileme de söylerim.
    * bir yere gitmeden önce aileme sorarım/haber veririm.
    * korkarsam, kötü hissedersem hemen birine söylerim.
    * büyük biri benden yardım isterse, yardım etmeden ailemden izin alırım.

evlatlarınıza susmamaları gerektiğini öğretin!
    ayrıca...
    1. cinsel istismar sadece cinsel organlara değil, bedenin tümüne yönelik dokunuşları, bakışları, konuşmaları, sevme ve hitap biçimlerini; cinsel içerikli görseller göstermeyi, kendi bedenine ya da bir başkasının bedenine dokunmasını talep etmeyi vb. kapsayabilir. cinsel istismar kavramına yaklaşımınızı sorgulayın.

2. çocuğunuzun bedeninin kendisine ait olduğunu öncelikle siz kabul edin. zorla öpmek, sıkıştırarak sevmek, sizi öpmesini istemek gibi masum görünen taleplerinizi sorgulayın. birlikte uyumak, yıkanmak, giyinmek ile ilgili aile içi sınırlar belirleyin ve bunlara karşılıklı saygı duyun.

3. giysilerini, çamaşırlarını, bezini kamusal alanlarda değiştirmeyin, giydirirken her defa iznini alın. bedenine yönelik izinsiz her müdahalenin yanlış olduğu bilincini kazanmasını sağlayın.

4. çocuğunuza hayır deme becerisi kazandırın. zaman zaman sebebini açıklayarak siz de hayır deyin, o hayır dediğinde buna saygı duyduğunuzu gösterin.

5. çocuğunuz rahatsız hissettiği bir durumu ifade ettiğinde duygularını hafife almayın. rahatsız olduğu durumları sizinle paylaşmaya devam etmesi için iyi bir dinleyici olun.

6. çocuğunuza cinsel organlarını takma isimlerle değil, bilimsel isimleri ile öğretin. bu konuda kendinizi geliştirin, bilgilenin.

7. çocuğunuzu güvenli internet kullanımı hakkında bilgilendirin. kullanımını, yaş ve gelişim özelliklerine göre sınırlandırın ve takip edin.

8. çevrenizdeki yetişkinlerle çocuklara yönelik taciz, istismar gibi konular üzerinde konuşma denemeleri yapın, kelimeleri sesli olarak telaffuz etmekten korkmayın. unutmayın, cinsel şiddet konuştukça azalır.

9. istismar olabileceğini düşündüğünüz her durumu mutlaka ihbar edin. çocuk istismarında cezasızlığa karşı sesinizi çıkartın.

10. çocuklarla beden, duygular, sınırlar ve cinsel gelişim üzerine konuşmanızı kolaylaştıracak pek çok kaynak var. cinsiyetçi olmayan kaynaklardan yararlanın, konu ile ilgili atölye ve seminerlere katılın
  • "çocukluğunda cinsel istismara ve tecavüze uğramış yetişkinlere, cinsel şiddet biçimlerinden birine veya birkaçına uğramış kişilere yalnız olmadıklarını söylemek için" şöyle bir blog var:

http://cinsel-istismardan-hayatta-kaldim.blogspot.com.tr/
hesabın var mı? giriş yap