• katil ve faşist çin'in sistematik bir şekilde uyguladığı soykırım.

mesele kobani olunca sevgi pıtırcığı olan teröristsevicilerin ve mesele mursi, rabia olunca ağlayan dindar arapsevicilerin pek ziyaret etmediği başlık.
  • 0
  • insanoğlunun doyumsuzluğu her yerde çeşitli ırklara ve dinlere bürünüp kendi gibi olmayan insanları katletmeye devam ettiğinin göstergesidir. bu katliamlar da katledilenler türk, kürt, arap veya müslüman oldukları için değil, her canlı gibi yaşamayı hakettikleri için ses ver artık varlığı unutulmak üzere olan insanlık!!!
  • bazı karaktersizler solcular sosyal medya yalanı diye olayların abartıldığını düşünüyormuş. aslında orada katliam yokmuş... utanmazsa çin'in iç işi bize ne diyecek kansız, soysuz...
    orada hiçbir şey yok ama niyeyse japonya'da bile insanlar protesto ediyor durumu. bu da abartıdır zaten.
  • türkiye gündeminde bir türlü dikkate bile alınmayan durum. bu zulme sessiz mi kalacağız biz, biran önce bu vahşet son bulmalı.
  • kürtlerin ve hdp'nin hakkında tek bir kınama yayınlamadığı katliam. siyasi partilerden ve yürütmeden beklentiler o kadar düştü ki yalandan bir çift lafa bile tav olmaya hazır bir millet var. öyle notaymış yaptırımmış onlar zaten hak getire.

türkiye'nin partisi, özgürlüklerin savunucusu, faşiszmin düşmanı, sosyalist, hümanist, eşitlikçi ve bunun gibi birçok sıfata tekel koymuş hdp'den bu konuda tek bir ses çıkmıyor. akrabaları tarafından musul ve kerkük'de türkmenler'e yapılanlara da en ufak eleştiri gelmemişti.

bu gibi gelişmelerden sonra sayın hdp'liler delikanlı gibi deyin ben kürt milliyetçisiyim, yemişim sosyalizmi, evrensel hakları, ben sadece kürtlerin haklarına ve imkanlarına bakarım ben de buna saygı duyayım. fikirlerini desteklemesem de en azından özü sözü bir diyeyim, erbakan'a dediğim gibi. ama hala ısrarla hdp'nin sosyalist ve hümanist değerleri savunan bir parti olduğunu iddia edenler... ya malsınınız göremiyorsunuz gerçeği ya da yalancı.

bir de bu über parti olayların üzerine tüy dikmiş.

hdp heyeti'nin çin halk cumhuriyeti'ne heyet göndermesi
  • ne kadar aşağılık bir toplum olduğumuzu tepkilerimiz sayesinde gösteren olaylardan biri. benim mazlumum iyi, senin mazlumun kötü... kobani'deki mazlum için sokağa dökülenlerin umrunda değil mesela ne filistin ne doğu türkistan. kobani ve doğu türkistan ise yine mısır'a filistin'e ağıt yakan rabiacıların umrunda değil. hele şu garip türkistan, hiçbirinin umurunda değil, ne de olsa türk yurdu değil mi? ulan lanet olsun mazluma göstereceği merhameti bile ideolojik eğilimine göre belirleyenlere. lanet olsun zalime her yerde ve her şartta zalim demeyenlere. şu mübarek günde dünyanın neresinde bir zalim varsa, allah'ın gazabı onun üzerinde olsun. ve dini, dili, rengi ne olursa olsun tüm mazlumların üzerine olsun dualarımız..
  • ağlamakla, yazmakla olmaz.
    ne yapmalı bu konuda. iki gündür aklımda hep.

dikkat çekmek, yardım etmek lazım.
    bizimkiler hala mürsi, ortadoğu, rabia diye ağlasın amınakoduklarım.
    suriye'deki türkmen'leri, doğu türkistan'ı görün biraz.
  • 1 çin sosyalist değil emperyalisttir, adında halk cumhuriyeti geçiyor ama sadece adında, malum akp'nin adında da adalet geçiyor.

2 böyle bir vahşet gerçekten var mıdır? yani varsa eğer neden sosyal medyada kullanılan fotoğraflar başka yerlerde, başka zamanlarda çekilmiştir, nitelikleri neden başkadır? bazıları budist ibadet fotoğrafı, bazısı otopsi fotoğrafı, bazısı trafik kazası sonrası fotoğraf, bazısı da ibadet fotoğrafı...

3 türkistan diye ifade edilen bölgenin abd ilişkisi nedir? arakan olayında abd'nin parmağının olduğu net, bu konuda çok fazla araştırma ve incelmeyi uluslararası kaynaklardan okudum.

4 çin'in amacı ne? buna dair bi şey yok. oruç tutmak yasak vs demişler ama new york times'ta açık alan iftar fotoğrafları var

genel olarak abd merkezli çin karşıtı bir politika var. ortadoğu ve afrika'nın çin-rusya merkezine yakınlaşmasını engellemek maksadı ile pohpohlanıyor bunu da biliyorum.

şimdi bu gerçekler ışığında açıkcası durum nedir anlamak güç. fakat her ne sebeple olursa olsun böyle bir zulüm yapılıyorsa karşısında olmak gerekir. bu gayet net. ama yalan dolan argümanlarla duyarlık kasmayın gözünüzü seveyim.
  • sadece 40 entry girilmiş başlık. sanırım bazı pkk sevici, sevgi pıttırcığı, tatlı su solcusu "türkler" yine pkk sevici it sürüleri tarafından, ırkçı, faşist yaftası yememek için buraya yazamıyorlar. daha mantıklı bir açıklaması olamaz çünkü. ırkı türk olana ses çıkarınca sana hümanist demiyorlar mı yoksa sevgi pıtırcığı? hadi gel biraz da burada duyar kas, kimse demesse ben diyeceğim gel sen gel.
hesabın var mı? giriş yap