• yemin ettim albumunden bir kayahan sarkisi. hala hatirlanir, hala guzeldir.

ben deli
    sen benden deli
    yakariz gemileri
    hic dusunmeden
    sen deli
    ben senden deli
    yasariz geceleri
    yildizlar soner
    an olur canim ceker
    tutusur mesaleler
    farketmez mesafeler
    ah cilginim ah!
    an olur canim ceker
    gozum gozune deger
    aklimdan neler gecer
    ah cilginim ah!

soz - muzik : kayahan
  • geçen gece sabaha karşı uyumak için debelenip, tv'de yayınlanan kadir inanır filmini* seyretmekte iken, birden bire 'çılgınımm yayımdan ok gibi fırlarım..'' sözleriyle aklıma takılan burak kut şarkısı.. uykusuzluk, kadir inanır ve ordan da çılgınım.. nasıl bir alaka kurdum bilmiyorum.. indirip dinledim, sözlerini de yazayım;

ayaklarım yerlerden kesildi
    bulutlara uçurdu bakışın
    seviyoruum demeyii özlerken
    çıkıverdin karşıma ansızın
    çıkmazlarda kaybettim yolumu
    neredeyim arayıp bulsana
    yıllar yılı bu aşkı bekledim
    hadi artık hedefi vursana

kendimii veriiyoruumm sanaa..
    iştee reesst yeterkii seeevv..

çılgınım ben aşkına hazırım
    yayımdan ok gibi fırlarım
    çılgınım ben aşkına hazırım
    uğruna destanlar yazarım
  • kayahan'ın yine gemili, yine geceli bir şarkısı.

an olur, canım çeker
    tutuşur meşaleler, farketmez mesafeler.
  • nakaratı dilinize dolanan şarkı "an olur canım çeker, aklımdan neler geçer" ne güzel bir şarkı sözüdür. bu şarkıdan sonra emin oldum ki kayahan bir dönem gerçekten kaliteli müzik yapmış.
  • durduk yere bir haftanin sonunun basinda akla gelebilen eski hos bir kayahan parcasi.

ritmi sozleri cok hostur

buyurun bir kiyak http://www.youtube.com/watch?v=ru-vn2ljems
  • 1991 yılında kayahan'ın çıkartmış olduğu yemin ettim albümünde yer alan şarkıdır. albüm geneli kayahan klasigidir, vokallerde demet sağıroğlu.. bu gece sen daha güzelsin i dinliyorsunuz önce," huzur veriyor ılık nefesin" ve sonra "sen deli ben senden deli yakarız geceleri ... " belki buyuk edebi cumleler degil ama insana iyi gelen bir tınıda yine kayahan'ın konuştuğu bir şarkı.
  • en sevdiğim kayahan şarkısı. heyecanlandırıyor bildiğin, hastasıyım.

(bkz: içinden gemi geçen şarkılar ve şiirler)
  • adı gibi klibi de çılgın olan şarkı. klibinde çimenlerin üzerinde bir yatak, yatağın arkasında hipnotize eden dönen tekerlek gibimsi bir zımbırtı, iki kadın ve tuhaf çizmeleriyle burak kut vardı. evet evet emininim kesin şortun altına çizme giymişti.

(bkz: allahım ben bunları niye hatırlıyorum)

special thanks to gozu yasli kurbaa
  • bikaç sene önce burak kut beyefendinin henüz kiloları bugünkü kadar yerinde değilken söylediği "çılgınım ben aşkına hazırım" şeklinde sözleri ve dıptıslı müziği olan abuk subuk şarkı
  • cilginim ben askina hazirim yayimdan ok gibi firlarim(bkz: nasi yani), gibi abuk subuk sozleri vardir
hesabın var mı? giriş yap