• orc'ların, uruk-hai'lerin başı sağolsun..

bu sabah yağmur var isengard'da
    gözlerim dolu dolu oluyor..
  • bir adam düşününki, hem frankestein, hem dracula, hem count dooku, hem de saruman olsun. 90'nından sonra rock albümü çıkarsın. christopher lee 93 yıllık ömründe yüzlerce insanın yapamayacağı şeyleri yapmış olsun. christopher lee uzun ve dolu bir ömür hayat yaşadı. buna 2. dünya savaşı'nda ajanlık yaptığını eklemiyorum bile.

toprağı bol olsun.
  • dedem ölmüş kadar üzüldüm.

not: uruk-hai
  • özetlemek gerekirse;
    * bond kötü adamı, dracula, sherlock holmes ve mycroft holmes, death, lucifer, count dooku, saruman, lord summerisle gibi ikonik karakterleri barındıran 275 filmlik bir filmografisi vardır. (guiness rekorlar kitabına girmiştir bu filmografi ile)
    * 2. dünya savaşı sırasında bir soe ajanı olarak nazilere karşı yürütülen operasyonlarda yer almıştır.
    * akıcı olarak ingilizce, fransızca, almanca ve ispanyolca, nispeten akıcı isveççe, rusça ve yunanca ve "derdini anlatacak kadar" mandarin konuşabilir.
    * 31 ekim 2009'da (cadılar bayramı) şövalye ilan edilmiştir.
    * opera söylemiştir, ayrıca pek çok metal gurubu ile düet yapmış son olarak da malum senfonik metal albümü çıkarmıştır.
    * kral charlemagne'ın soyundan gelmektedir.

konu bad ass olmaksa; christopher abimiz chuck norris'i donunda sallar
  • lord of the rings tayfasindan tolkien'le tanisma sansini bulmus tek kisi.
  • kendisi aynı zamanda ikinci dünya savaşında alman hatlarının arkasında ajan olarak da görev yapmış.

hatta lotr'un extended versiyonunda grima wormtongue'un saruman'a arkadan pıçaaa taktığı sahnede yönetmen peter jackson kendisine nasıl davranacağını anlamaya çalışmış. reyiz kendisine öyle böyle ayar vermemiş: "merak etme, savaşta çok adam bıçakladım. nasıl davranılacağını iyi bilirim."

adam saruman, adam count dooku, adam hardcore metalci. adam eski sas komandosu/ajanı. adam tolkienle bizzat tanışmış bir lotr fanı. tam idol olacak adammış vesselam, değerini bilemedik.

vaay be, ne değerler var lan. vardı daha doğrusu. unutmayacağız reyis.
  • 93. doğumgününü kutlayan büyük insan. nice 93'ler devirsin.

edit: cenemin kemigini, dilimin bagini sikeyim. gitti adam lan.
  • tüm o "karanlık tarafı" ölümü ile yetim bırakan büyük usta.

toprağı bol olsun...
  • hayatını kaybetmiş büyük usta. allah rahmet eylesin.
  • the lord of the rings'i ilk okuyuşunda -bu ilk okuma da kitapların çıkışıyla beraber oluyor, kendisi 1922 doğumlu- bir gün filminin çekileceğini hayal etmiş ama hemen sonra, bunun imkansız olduğunu, çok fazla zaman ve para gerektirdiğini düşünmüş. "ama eğer gerçekten kitabın filmi çekilecek olursa o filmde rol almayı isterim." diye de geçirmiş içinden. "rüyalar her zaman gerçekleşmez ama benim rüyam gerçekleşti." diyor.

tolkien'le tanışmış, birkaç dakika da konuşma şansına sahip olmuş. 92 yaşında olmanın avantajı da bu olsa gerek.

the lord of the rings'i de yalayıp yutmuş bir adam ayrıca. kitapları tekrar tekrar okumuş. hatta her sene okumak gibi bir alışkanlığı varmış. tabii kitapları bu kadar özümsemiş bir adamın, ruh hastası saruman'ı oynamak istemesi pek olası değil ki kendisi de zaten gandalf'ı oynamak istemiş ama yaşı buna izin vermemiş. gandalf'ın at biniyor oluşu, dövüş sahneleri vs.

daha nice güzel yıllar yaşar umarım.
hesabın var mı? giriş yap