• persian ırkı içerisinde ayrı bir sınıf olarak değerlendirilen kediciklerdir. olaki google'layacağınız tutarsa karşınıza faremsi bir kemirgen resmi çıkacaktır. çünkü isimlerini google da gördüğünüz güney amerika kökenli bu kemirgenlerden almışlar. sebebine gelecek olursak tüğ yapıları çok benziyormuş efenim.
  • fare olanı kedi olanından yüz kat sevimlidir. oldum olası bu tepsi suratlı pörtlek gözlü abuk sabuk kedilerinizi köpeklerinizi sevemedim zaten en güzelleri sokak kedileri. ama fareler öyle mi her tipte muhteşemler canlarım benim ya yerim.
  • (bkz: çinçilla)
  • emlyn hughes soccer'da (bkz: eh soccer) ispanya takiminin forvetiydi. oyunu oynayan herkes illa ki gormustur:
    chinchilla scores after x minutes
    yazisini.
  • sevgili evcil hayvan arayan evcil hayvan sahibi adaylari, kokeni guney amerika'nin and daglari olan bu kemirgeni almayin.

cunku kendisi bir evcil hayvan degildir. tamam kafes icinde tutabilirsiniz. bakimi da kolaydir. bir tanesi ile ayni yerde yasamisligim var. bunlari kafesinden cikardiginizda yaniniza kedi gibi gelip sizi sevdirmez. yabanidir. o yuzden evcil de degildirler. hayvani sirf tatli, tuyleri pofuduk diye evcil hayvan kategorisine koyup kafeslemisler. cok uzucu bir yasami var o hayvanin simdi. sahibine guney amerika'ya geri gonderelim desem de ikna edemedim.

salindigi zaman da dogasi geregi buldugu seyi kemirmeye baslar. telefon sarj edemezsiniz, televizyon izleyemezsiniz, internet baglantiniz gider. bir gece bir kiz arkadasin pasaportunun kapagini yerken yakaladim. kemirtiye uyanmasam kiz rusya'ya donemeyecekti. yakalamaya calisirsaniz da magara adami gibi ustune ag niyetine ince battaniye kazak falan atmaniz gerekir. oyle ele gelmezler.

bir de gece yasarlar. gunduz tum gun kafesin icine yerlestirilmis yuvada uyurlar. gunes battigi anda yuvadan cikarlar. gece de kafesin plastik kisimlari varsa onu kemirerek kacma planlari yaparlar.

soyle bir sey
  • tüylü bir kemirgen cinsi olmasının yanı sıra iran (persian) ve ankara (angora) kedisi kırmasının da adlandırıldığı isim. kedi olanları güzellikleri ile meşhurdur. iran kedilerinin güzel yüz hatları ve tüylerini, ankara kedilerinin de asık olmayan suratlarını alıp bonus olarak sürmeli gözlere sahiptirler. beyaz olmaları makbuldür. gözleri genellikle mavi veya yeşildir. farklı özellikler (renk farklılıkları, iki gözün farklı renkli olması vs.), genlerindeki kırmalıkları ifade eder. bazıları iran özelliklerinden dolayı akan gözlere sahiptir, gözleri akmayan chinchilla kediler de mevcuttur. suratları iran kadar basık değildir, ankara'dan dolayı biraz daha çıkık yüze sahiptirler. bu da onlara olağanüstü bir tatlılık katar. safkan olanının türkiye'de bulunması imkansıza yakındır. güzellik yarışmasına çıkmayacaksa çok da gereği yoktur.
  • chinchilla cat olarak bilinir çünkü chinchilla aynı zamanda bir fare cinsidir. sakin, iyi huylu, kendi halinde bir kedidir. gözleriyle ilgili sık sık akıntı problemi yaşar, temizlemek gerekir. tüyleri çok sık ve uzun olduğu için düzenli taranması gerekir, yoksa topak ve mantar olma ihtimali çok yüksektir. bakımı biraz uğraştırsa da huyu ve yüzü çok güzeldir.
  • deepmind'in chatgpt'ye rakip yapay zeka chat robotudur.

gpt-3 gibi diğer büyük dil modellerinden daha iyi performans gösterdiği iddia ediliyor. çıkarım ve ince ayarlama için çok daha az bilgisayar gücü gerektirdiği için akış aşağısı kullanımını oldukça basitleştirdiği söylendi.

modelin eğitimi, daha önce kullanılan dil modellerinin eğitimine dayanmaktadır. bir modelin boyutunu iki katına çıkardığınızda, eğitim için kullanılan token sayısının da iki katına çıkması gerektiği belirlenmiştir. bu hipotez, deepmind tarafından bu modelin eğitimi için kullanılmıştır. 70 milyar parametre ve dört kat daha fazla veriye sahip. ve mmlu ölçütünde ortalama %67,5 doğruluk oranına ulaşmıştır.
  • evimizin ikinci kedisidir, bu cins zaman zaman british longhair ile karıştırılmaktadır, tüyleri yumak yumak olur ve kendisini hacim olarak 2 katı gösterir, inanılmaz derecede sıcakkanlı ve oyun delisidir. bir kediden beklenmeyecek kadar duygusaldır ve surat ifadesinden nasıl hissettiğini anlayabilirsiniz.
  • father forgive me adlı şarkısı gayet başarılı olan alman power metal grubu.
hesabın var mı? giriş yap