• i'm chevy chase . . . and you're not adlı otobiyografisi çıkmış olan aktör. işin ilginç yanı komik bir kitap olmasını bekliyor insan, oysaki akıl sağlığı yerinde olmayan annesi ve üvey babasından sürekli dayak ve psikolojik işkence gördüğünü ve devamlı ölümcül bir korku içinde olduğunu anlatmış kendisi. amerikanın en ünlü komedyenlerinden olan chevy chase'in böle acı bi geçmişi olduğunu ögrenmek garibime gitti doğrusu.
  • community adlı dizide pierce hawthorne karakterini canlandırmaktadır.
  • chuck' ta ted roark rolünü oynadı. colaturka reklamından sonra bu adamı nerde görsem yadırgıyorum.sanki bir türk hollywood'da oynamış gibi bir hisse kapılıyorum, o his de neyse artık...
  • ailesiyle birlikte tatile çıktığı arabanın yanında hep spor arabalı sarışın cıvırlar dururdu.
  • yaşlandıkça ve saçlarına ak düştükçe aziz yıldırım'a benzeyen aktör.
  • mükemmel bir oyuncu. hatırlıyorum da community'de dan harmon'ın çoğu esprisini beğenmemesine ve kendisiyle sık sık tartışmasına rağmen rolünü müthiş komik bir oyunculukla icra etmişti. sektörün dahi kötü çocuğu harmon'ın son derece uçuk ve absürt esprilerini ancak chase gibi usta bir oyuncu zahmetsiz bir şekilde sarf edebilirdi.
  • dün gece rüyamda görüp dertleştiğim aktör.

the community dizisinde hakkının yenildiğini ve büyük bir komedyen olmasına rağmen dizide kasten geri plana atıldığını söyledim, bu laflar sonrasında dayanamayıp ağladı adamcağız.

hayır ben niye durduk yere rüyamda gördüm, niye adama yalakalık yaptım onu anlayamadım. yıllardır bir bölüm bile community izlemedim. sanırım cola turka muhabbetinden sonra bilinç altıma girdi.

neyse, bu adamın dizideki rolü ve sonrasında yaşananlar cidden büyük bir şanssızlık.
  • son yıllarda içinde bulunduğu vasat filmleri bir kenara koyarsak, özellikle mimikleri ile güldüren, her zaman işin içinden ustalıkla çıkacağı imasında bulunup (tabi filmin sonunda başarıyor) bunu film boyunca gerçekleştiremeyen, özellikle national lampoons christmas vacation filmi ile (havuz sahnesi, karda çöp kutusu kapağı ile kayması) seksenler amerikan sinemasının gençlik ve aile filmleri furyasının bence başarılı yansıması... gerçi şimdi düşünüyorum da, tamam hollywood düşkünü değilim ama bizim sinemanın yetmişler aile filmleri ile amerikan sinemasının seksenler aile filmleri bir başka yahu!
  • 4. sezon çoktan çekildiği için 5. sezondan(olursa) itibaren community'de yer almayacak olan aktör.

http://www.deadline.com/…se-leaving-nbcs-community/
  • washington dcsınırında, maryland eyaleti içinde bir mahalle.
    (bkz: friendship heights)
hesabın var mı? giriş yap