• ya biz evlendik bi haller oldu buna. bi realistlik, bi hemen aptallığı yüze vurmalar. neymiş efendim herşeyi sorar olmuşum. önceden canım, cicim, aşkım, böceğim şimdi ne hale geldik. böyle mi olacaktık! oynat uğurcum :

"charm ile pazara gidilir (sağlıklı beslenme yolunda emin adımlarla ilerliyoruz) taze meyve sebze alınır. eve dönülür. charm hatun barbunyaları ayıklamaktadır. masum bir şekilde charm hatunu izlemekte olan gravelius "derin dondurucuya mı? akşama masaya mı?" merakıyla hallenir :

- aşkım, napcaz bu barbunyayı?
    **charm kafasını kaldırır bakar bakar bakar**...
    + ipe dizicez önce. sonra götümüze sokucaz. tek tek. tane tane.
    **ve işine devam eder**

ya bu kadarda olmaz ki canım. insanın eblek soruları bu kadar da suratına vurulmaz ki.

yok yok evlenmeden önce bu kadar realist değildi...

ps : ha evet bu arada evlendik yaw.
  • evimin yazarı yapıcam ben bunu. yepyeni beyaz bir başlık açıcam ona. boy boy yazarlarımız olucak.
    sonra :

- bak bu çocuğa hep sen yüz veriyosun hanım. benim kötülediğim entrye şukela veriyosun. ordan karma buluyo bu.

- moderatörün aradı bugün. veli zirvesi varmış geçen hafta. neden haber vermedin çocum bize. online olcam diye bilgisayarı açıp gidip başka sitelerde dolanıyomuşun. devamsızlığın almış başını gitmiş. şimdilik entry kötülemekle yetiniyoruz ama böyle giderse hesap kitleme cezası vericez dedi. ya ben sana lan neyse bisey demiyorum

- bugünkü entrylerini yazdın mı çocum? getir bakalım okuyalım şunları bi. moderatörünle konuştum senden memnun değilmiş. çok, forum havasında yazıyormuşsun. boş bakınızlar veriyor, entry girerken sağındaki solundaki yazar arkadaşlarını çok rahatsız ediyor, bağyan yazarlara çok yavşıyor, bir hamburger yeseydik beraber diye mesajlar atıyor dedi*. bak çekicem kulağını, ona göre.

- bak bu sene karman iyi gelirse seni semi gigantik yaz geldi zirvesine yollıcaz.
  • aldığı zammı hiç çekinmeden bizimle paylaşan bıcır bıcır çaycı*. söz bir daha arabadayken 80'i geçmeyeceğim*. zira hayırlı haber açıklandığında en mutlu olacaklardan biriyim.*

anne okursa diye edit: evet teyzeciğim bu entryi yazan kişi o fotoğrafta görüp "aa bu o piç mi?" dediğiniz kişidir.*
  • son bir yılıma anlam katmış, tüm salaklıklarıma, hayvanlıklarıma, anlayışsızlığıma (kelime yanlış anlaşılmasın, masumane bi anlayamama durumu söz konusu), doymak bilmezliğime (ki buna katlanmazı biraz zor oldu) katlanmış, sinir krizlerinin ucundan dönmüş ama yardan dönmemiş, tencerem, kapağım.
    - aşkın ömrü üç yıl, işte biri doldu bakalım bekliyoruz şu iki yıl da dolsun da kurtulayım şu çileden yaraabbim.
    -dişini az daha sık, 1. yılımız dolsun bari
    yakarışlarıyla beni güldürürken korkutmuş,
    -bak aşkım sorun sen de değil, ben de; sen daha iyilerine layıksın
    -o capturelar ortaya çıkarsa aile arasında ufak bi tören olur ona göre
    -odunsun necmi! odun!!!
    gibi yaklaşımlarla yardırırken düşündürmüş, sevilirken sevilmiş,
    gözümün içinden o anda kafamın nerde olduğunu anlayan, kullanım kılavuzumu hazırlamış insan.

edit1 : telefonda, sesimden de o an neyle meşgul olduğumu, önümde ne olduğunu anlayabiliyomuş.
    edit2 : fotoğraftan da gerginlik derecemi şıp diye çıkartabiliyomuş. (bkz: ben bugün bunu gördüm)
  • babasına pc yerine direkt laptop aldırmayı başarmış "narin dana". *
    vakd-i zamanında bizi "erdek" te misafir ettiği günler vardır ki anlatilmaz yaşanır.. * bu misafirlik boyunca yedirip-içiren, gezdirip yatacak yer temin eden, oha ötesi dostluk abidesi şeker. (bkz: dün gibi hatırımda)

erdek'te sahil şeridinde yürünmektedir.. charm kişisi :
    - bak bu karşıdaki ada var ya..
    - .. evet?
    - babamın...
    - (nassı yane???) *
    ..
    - şu taraftaki adayı görüyo musun?
    - evet?
    - o da babamın..
    - oeh
  • (bkz: zirve)
    (bkz: donek)
    (bkz: sosyal fobi)
  • her seferinde evini bize açan mükemmel ağırlayan ama benim buna cevap olarak her seferinde evinin içine ettiğim insandır. kendisinden özür diliyor gıdısından öbüyorum.
  • normalde çok anaç ve sevecen olmasına rağmen, eline allık fırçası ve göz kalemi alınca bir anda son derece tehlikeli hale gelen hatun. ama uzaktayken hayvan gibi özletiyor kendisini ve muhabbetini, o ayrı.
  • sımsıcak, dünya güzeli, bambaşka bir kız bu. iyi ki gelmişim şu izmir'e de, iyi ki tanımışım diyorum durup durup.

ayrıca güç birliği yapalım bir gün de, beylerin aklı çıksın diyorum burdan kendisine. hamur işleri senden, yemekler benden!*
  • istanbul'u özleyen, istanbul'un da kendisini özlediği yirim onu ben kişiliği.
    bayram geldi sayılır, gel hadi!
hesabın var mı? giriş yap